X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Produkcja miedzi płatnej KGHM spadła o 2 proc. r/r do 57,3 tys. ton w sierpniu

Opublikowano: 2018-09-25 10:00:59

Omawiane walory:

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 57,3 tys. ton w sierpniu 2018 r. i była o 2 proc. niższa r/r.

Huta Miedzi Głogów (Fot. KGHM)

– Spadek w stosunku do sierpnia 2017 r. o 2 proc. jest skutkiem niższej produkcji w zagranicznych kopalniach, w tym przede wszystkim w kopalni Robinson, gdzie w sierpniu eksploatowano rudę o niższej zawartości Cu niż rok wcześniej. Produkcja miedzi elektrolitycznej w KGHM Polska Miedź SA wzrosła w efekcie zwiększonej produkcji z własnych wsadów – czytamy w komunikacie.

>> Weź udział w spotkaniu Voicetel Communications z Inwestorami Indywidualnymi – 27 września 2018 r., Warszawa

Produkcja srebra wyniosła 128,6 t, co oznacza wzrost w stosunku do sierpnia 2017 r. o 17 proc.

– Produkcja TPM wyniosła 16,7 tys. troz, spadek o 13 proc. w relacji do sierpnia 2017 r. dotyczył głównie kopalni Robinson ze względu na niższą zawartość złota w eksploatowanej rudzie – czytamy dalej.

Produkcja molibdenu wyniosła 1,1 mln funtów, zmniejszenie produkcji w relacji do sierpnia 2017 r. o 15 proc. wynikało z planowanego spadku zawartości molibdenu w urobku aktualnie eksploatowanym w kopalni Sierra Gorda.

Sprzedaż miedzi płatnej wyniosła 54,6 tys. ton i była większa o 10 proc. r/r.

Sprzedaż srebra wyniosła 137,1 ton i była większa o 17 proc. r/r.

Sprzedaż TPM wyniosła 15,8 tys. troz i była większa o 1 proc. r/r.

Sprzedaż molibdenu wyniosła 1,7 mln funtów i była mniejsza o 25 proc. r/r.

– Sprzedaż miedzi wyniosła 42,4 tys. ton i była wyższa o 3,9 tys. ton (10 proc.) w porównaniu ze sprzedażą w sierpniu 2017. Różnica ta wynika głównie ze sprzedaży ok. 2,3 tys. ton miedzi w koncentracie w sierpniu roku bieżącego (w roku 2017 nie miała miejsca sprzedaż koncentratów Cu). Sprzedaż srebra wyniosła 135,2 ton i była wyższa o 18,5 ton (16 proc.) w porównaniu do sprzedaży w sierpniu 2017. Różnica wynika między innymi ze sprzedaży ok. 11,2 ton srebra w koncentracie Cu oraz większej produkcji srebra w sierpniu 2018. Sprzedaż TPM wyniosła 6,8 tys. troz i była niższa o 0,5 tys. troz (-7 proc.) w porównaniu do sprzedaży w sierpniu 2017. Miało to związek z mniejszą produkcją złota w sierpniu 2018 – napisano w odniesieniu do wyników operacyjnych spółki-matki.

Z kolei w KGHM International:

 • sprzedaż miedzi wyniosła 8,9 tys. ton i była wyższa o 2,2 tys. ton (32 proc.) w porównaniu do sprzedaży w sierpniu 2017. Głównym czynnikiem był wyższy wolumen sprzedaży koncentratu Robinson w porównaniu do sierpnia 2017 roku.
 • sprzedaż TPM wyniosła 7,6 tys. troz i była wyższa o 1,9 tys. troz (33 proc.) w porównaniu do sprzedaży w sierpniu 2017. Miało to związek ze zwiększoną sprzedażą koncentratu Robinson, a w konsekwencji złota w koncentracie w sierpniu 2018 roku.
 • sprzedaż srebra wyniosła 0,9 ton i była wyższa o 1 tonę (867 proc.) w stosunku do sprzedaży w sierpniu 2017. Ujemna wartość sprzedaży srebra w sierpniu 2017 wynikała z dokonanych korekt prowizorycznych zawartości metalu we wcześniej zrealizowanych wysyłkach koncentratu Robinson.
 • sprzedaż molibdenu wyniosła 0,05 mln funtów i była niższa o 0,03 mln funtów (-33 proc.) w porównaniu do sprzedaży w sierpniu 2017. Miało to związek z uwarunkowaniami logistycznymi oraz harmonogramem wysyłek koncentratu z kopalni Robinson.

W kopalni Sierra Gorda (55 proc. udziału KGHM) sprzedaż miedzi wyniosła 3,3 tys. ton i była niższa o 1,2 tys. ton (-26 proc.) w stosunku do sprzedaży rok wcześniej. Mniejsza sprzedaż miedzi w sierpniu 2018 wynika z przesunięcia jednej z wysyłek koncentratu z sierpnia na początek września 2018. Sprzedaż molibdenu wyniosła 1,6 mln funtów i była niższa o 0,5 mln funtów (-24 proc.) w stosunku do sprzedaży rok wcześniej ze względu na niższą produkcję. Sprzedaż srebra wyniosła 1,0 tony i była równa sprzedaży z roku poprzedniego. Sprzedaż TPM wyniosła 1,4 tys. troz i była niższa o 1,3 tys. troz (-49 proc.) w stosunku do sprzedaży rok wcześniej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o kghm)

 • Powrót spadków na giełdach, czerwony PGNIG, Lotos i Orbis

  Silne spadki wróciły na Wall Street, na rynkach ponownie pojawił się strach o Włochy, a wzrost gospodarczy w Chinach okazał się niższy od prognoz. W takich warunkach spadki na GPW nie mogą dziwić. W WIG20 mocno traci PGNIG i Lotos, a na szerokim rynku negatywnie wyróżnia się Orbis oraz spółki Leszka Czarneckiego.

 • GPW na zielono, mocna enrgetyka, CCC, KGHM i CD Projekt

  Poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, wspierane nadziejami na wzrosty na Wall Street, pomaga giełdzie w Warszawie. Rosną wszystkie indeksy. W centrum uwagi znalazły się przede wszystkim akcje CCC, PGE, CD Projekt, PKO BP i KGHM.

 • Mocne odbicie na WIG20, wciąż gorąco na CD Projekt

  Wtorkowa sesja na giełdzie w Warszawie rozpoczęła się od silnego odbicia indeksu WIG20, który dzień wcześniej zaliczył spadek o 1,77 proc. Niestety w obliczu narastającej awersji do ryzyka szanse na trwały powrót wzrostów są niewielkie.

 • Nerwowo na giełdach, w grze Work Service, Gino Rossi i Ten Square Games

  Pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji psuje humory inwestorom w Warszawie. Indeksy w dół ciągnie głównie KGHM i Orlen, ale to na takich spółkach jak Work Service czy Ten Square Games jest naprawdę ciekawie. Dziś układ sił może jeszcze się zmienić po godzinie 14:30, gdy zostaną opublikowane dane z USA.

 • Włoska przecena na GPW, banki i KGHM na czerwono

  Niepewność związana z włoskim budżetem, a także wczorajsza reakcja Wall Street na Fed, ciągną w dół europejskie giełdy. W tym parkiet w Warszawie, gdzie WIG20 ugina się pod ciężarem banków i KGHM. Na szerokim rynku pozytywnie wyróżnia się Gino Rossi.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku