X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Przemysław Dąbrowski nowym prezesem GetBacku

Opublikowano: 2018-05-23 08:52:20

Omawiane walory:

GetBack ma nową radę nadzorczą i prezesa. Walne na wniosek kuratora przerwano do 30 maja. Przedstawiciel wierzycieli chce, aby w skład rady nadzorczej wszedł jeden z obligatariuszy.

Fot. GPW

Wtorkowe walne powołało czterech nowych członków rady nadzorczej GetBack: Paulinę Pietkiewcz, Krzysztofa Burnosa, Jarosława Dubińskiego i Jerzego Świrskiego. Wcześniej z członkostwa w radzie nadzorczej zrezygnował Rafał Morlak. NWZ na wniosek kuratora obligatariuszy przerwano do 30 maja. Przedstawiciel wierzycieli zaproponował, aby radę nadzorczą uzupełnić o osobę z grona obligatariuszy.

Nowy termin walnego niestety nie zgrywa się z harmonogramem wyboru rady wierzycieli, czyli organu doradczego złożonego głównie z obligatariuszy. Kurator Kamil Hajduk chce, by cztery z pięciu miejsc w radzie przypadły nabywcom papierów dłużnych GetBack. Zgłoszenia kandydatów można składać do 5 czerwca. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że na biurku Kamila Hajduka leży już kandydatura Radosława Barczyńskiego (organizatora porozumienia obligatariuszy z forum StockWatch.pl), przedstawiciela obligatariuszy skupionych wokół grupy na Facebooku, przedstawiciela klientów DM Michael/Ström, a także… Konrada Kąkolewskiego. W wypadku byłego prezesa GetBack nie wiadomo, czy jest on wierzycielem. Jego kandydaturę zgłosiła grupa obligatariuszy. Ostateczny skład rady wierzycieli poznamy 8 czerwca.

Zaraz po ukonstytuowaniu nowa rada nadzorcza GetBack powołała na stanowisko prezesa Przemysława Dąbrowskiego. Skład zarządu uzupełniono o Magdalenę Nawłokę.

Życiorys i opis doświadczenia zawodowego Przemysława Dąbrowskiego

– Przemysław Dąbrowski posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu finansami w ubezpieczeniach, w zarządzaniu inwestycjami finansowymi oraz w przeprowadzaniu dużych transakcji finansowych. Ponadto dysponuje praktyczną i teoretyczną wiedzą księgową, znajomością zagadnień podatkowych oraz elementów matematyki aktuarialnej. Pracował jako analityk i kontroler finansowy w Whirlpool Polska Sp. z o.o. Był również skarbnikiem w AIG Polska, a następnie dyrektorem finansowym, członkiem zarządu Creative Team SA (Grupa Elektrim) oraz dyrektorem Biura Planowania i Kontrolingu w PZU. Pracował w firmach doradczych AT Kearney i Accenture na stanowisku managera oraz senior managera. W swojej karierze zawodowej pełnił funkcje: dyrektora – zastępcy szefa pionu finansowego w centrali PZU i PZU Życie, dyrektora biura planowania i kontrolingu w centrali PZU i PZU Życie, dyrektora biura zarządzania informacją w centrali PZU i PZU Życie, członka zarządu PZU Życie oraz członka zarządu PZU, odpowiadając za pion finansowy i nadzorując z sukcesem obszar windykacji. Był członkiem rady nadzorczej SEG. Jest współwłaścicielem i prezesem startupu rozwijającego narzędzia coachingowe eSensei oraz startupy rozwijającego gry mobilne Silver Bullet Labs. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek informatyka oraz studiów podyplomowych z zarządzania. Uzyskał również tytuł MBA Uniwersytetu Illinois oraz ukończył program Warsaw-Illinois Executive MBA, oraz Advanced Management Program na IESE w Hiszpanii.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o getback)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku