Red Carpet Media Group chce pozyskać 5 mln zł z emisji akcji

Omawiane walory:

Do 9 lutego trwają zapisy w ramach publicznej emisji akcji Red Carpet Media Group. Spółka chce pozyskać ok. 5 mln zł na dalszy rozwój. W przyszłości planuje wypłatę dywidendy i debiut NewConnect.

Red,Carpet,Media,emisja,akcji

(Fot. Red Carpet Media Group)

Celem emisji jest pozyskanie środków na rozwój działalności na rynku oferowania treści VOD oraz autorskich treści video (m.in. zakupy filmów do VOD, uruchomienie platformy VOD, dodatkowy kanał serialowy RedTopTV, rozbudowa zasięgu technicznego).

– Wydatki Polaków na rozrywkę rosną, a wg danych Digital TV Reserch przychody z seriali oraz filmów OTT dla 22 krajów Europy Wschodniej osiągną 3,58 mld USD w roku 2025, podczas gdy w roku 2019 było to 1,41 mld USD. Rosja wygeneruje 40 proc. tej kwoty, a Polska aż 27 proc. Przychody z subskrypcji SVOD dla naszego regionu mają wzrosnąć do 2025 roku do kwoty 2,05 mld USD z 766 mln w roku 2019, a Polska ma mieć w tym udział na poziomie 34 proc. – tłumaczy Laura Nowakowska, prezes zarządu Red Carpet Media Group.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Red Carpet Media Group kusi inwestorów perspektywą dywidendy i debiutu na NewConnect. Według deklaracji, spółka na wypłatę dla akcjonariuszy zamierza przeznaczyć od 20 proc. do 30 proc. wypracowanego zysku netto za lata obrotowe 2021-2023. Niezwłocznie po zakończeniu oferty Red Carpet Media Group planuje złożyć wniosek o wprowadzenie akcji na rynek NewConnect.

– Cieszymy się, że po ostatnich sukcesach w dziedzinie rozbudowywania naszej oferty mamy możliwość zaprezentowania się potencjalnym inwestorom, a w nieco dalszej przyszłości zadebiutowania w nowej dla nas roli spółki notowanej na rynku NewConnect. Zamierzamy dbać o interes nowych inwestorów co najmniej z taką samą atencją jaką przykładamy do odbiorców naszej obecnej i przygotowywanej już nowej oferty programowej opartej na streamingu kontentu – dodaje Leszek Kułak, członek rady nadzorczej spółki reprezentujący głównego akcjonariusza Red Carpet Media Group.

Zapisy na akcje przyjmują Prosper Capital Dom Maklerski oraz Noble Securities. Główny akcjonariusz Red Carpet Technologies sp. z o.o. zobowiązał się do niezbywania akcji do 11 lutego 2023 roku, jednak nie krócej niż do dnia przypadającego na 1 rok od daty pierwszego notowania akcji spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu. Zapisy na akcje trwają do 9 lutego 2021 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o RedCarpetMedia)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR