Redan wydłużył termin spłaty obligacji

Omawiane walory:

Redan zawarł z właścicielem wszystkich obligacji serii F spółki porozumienie w sprawie wydłużenia terminu spłaty do 10 sierpnia 2021 r. i zmiany harmonogramu wykupu częściowego.

Redan zawarł z obligatariuszem posiadającym wszystkie obligacje porozumienie w sprawie zmiany WEO, które weszło w życie od 17 lipca 2019 r.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zmiany WEO dotyczą wydłużenia terminu ostatecznego wykupu obligacji na 10 sierpnia 2021 r. Natomiast harmonogram wykupu częściowego (amortyzacji) obligacji zmieni się w następujący sposób: w 2019 r. Redan będzie wykupował po 100 obligacji co miesiąc, następnie w I kwartale 2020 r. będzie wykupował po 50 obligacji miesięcznie. Potem począwszy od kwietnia 2020 r. do końca 2020 r. spółka będzie wykupowała po 300 obligacji co miesiąc, a w I kwartale 2021 r. wykupi po 150 obligacji miesięcznie. Począwszy od kwietnia 2021 r. Redan znów wróci do wykupu po 300 obligacji co miesiąc. Dodatkowo modyfikacji ulegną wskaźniki finansowe do realizacji których spółka jest zobowiązana. W przypadku niedotrzymanie tego zobowiązania stanowi ona podstawę do prawa do żądania wcześniejszego wykupu obligacji.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz – od 2011 r. – Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Spółka TXM, w której Redan ma pakiet większościowy akcji, zadebiutowała na GPW w grudniu 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o redan)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR