Redan wydłużył termin spłaty obligacji

Omawiane walory:

Redan zawarł z właścicielem wszystkich obligacji serii F spółki porozumienie w sprawie wydłużenia terminu spłaty do 10 sierpnia 2021 r. i zmiany harmonogramu wykupu częściowego.

Redan zawarł z obligatariuszem posiadającym wszystkie obligacje porozumienie w sprawie zmiany WEO, które weszło w życie od 17 lipca 2019 r.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zmiany WEO dotyczą wydłużenia terminu ostatecznego wykupu obligacji na 10 sierpnia 2021 r. Natomiast harmonogram wykupu częściowego (amortyzacji) obligacji zmieni się w następujący sposób: w 2019 r. Redan będzie wykupował po 100 obligacji co miesiąc, następnie w I kwartale 2020 r. będzie wykupował po 50 obligacji miesięcznie. Potem począwszy od kwietnia 2020 r. do końca 2020 r. spółka będzie wykupowała po 300 obligacji co miesiąc, a w I kwartale 2021 r. wykupi po 150 obligacji miesięcznie. Począwszy od kwietnia 2021 r. Redan znów wróci do wykupu po 300 obligacji co miesiąc. Dodatkowo modyfikacji ulegną wskaźniki finansowe do realizacji których spółka jest zobowiązana. W przypadku niedotrzymanie tego zobowiązania stanowi ona podstawę do prawa do żądania wcześniejszego wykupu obligacji.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz – od 2011 r. – Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Spółka TXM, w której Redan ma pakiet większościowy akcji, zadebiutowała na GPW w grudniu 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT redan, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda umieściła 38 spółek na Liście Alertów

  Giełda Papierów Wartościowych zakwalifikowała do segmentu Lista Alertów akcje 38 spółek. Niechlubną listę opuszczą Coal Energy, Interbud Lublin oraz Zastal.

 • Redan rozważa sprzedaż TXM

  REDAN rozpoczął przegląd opcji strategicznych. Spółka rozważa m.in. sprzedaż całości lub części segmentu dyskontowego skupionego w TXM, którego rynkowa wartość wyceniana jest na niecałe 8 mln zł.

 • TXM pozyska z emisji akcji i obligacji 32 mln zł

  TXM sfinalizował dokapitalizowanie spółki poprzez emisję akcji i obligacji o łącznej wartości 31,9 mln zł. Jednak nie wszystkim inwestorom podoba się sposób zwiększenia siły głosu głównego akcjonariusza. We wtorek akcje TXM tracą prawie 10 proc.

 • Główni akcjonariusze TXM wezmą udział w emisji akcji

  REDAN oraz 21 Concordia - dwaj najwięksi akcjonariusze TXM - zadeklarowały udział w emisji akcji spółki, która ma być przeprowadzona celem przyspieszenia realizacji planu naprawczego. REDAN deklaruje objęcie akcji o wartości 5-7 mln zł przy założeniu objęcia przez Concordia 21 akcji o wartości co najmniej 20 mln zł.

 • Giełdy wzorem Wall Street odrabiają straty, w grze CD Projekt i Dino

  Jeżeli przyjąć, że ostatnia paniczna fala wyprzedaży, jaka przetoczyła się przez największe giełdy, była tylko konieczną korektą długoletniej hossy, to widoki na przyszłość są dobre. Pytanie tylko, czy to właściwe założenie?


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR