X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Rekordowa sprzedaż w listopadzie podbiła kurs akcji Oponeo.pl

Opublikowano: 2017-12-06 18:11:21

Omawiane walory:

Listopad okazał się rekordowy pod względem sprzedaży. W ubiegłym miesiącu internetowy dystrybutor opon i felg wypracował 132 mln zł przychodów, czyli o blisko 1/3 więcej niż przed rokiem. Dziś też w akcjonariacie Oponeo.pl ujawił się nowy fundusz.

(Fot. spółka)

Po mocnym październiku, gdzie przychody zbliżyły się do 100 mln zł, listopad okazał się jeszcze lepszy. W ubiegłym miesiącu internetowy dystrybutor opon i felg osiągnął 132 mln zł ze sprzedaży. To o 32 proc. więcej niż w listopadzie ubiegłego roku. Po jedenastu miesiącach jednostkowe przychody ze sprzedaży netto wyniosły 625 mln zł i były wyższe niż przed rokiem o 28 proc. (490 mln zł). Motorem napędowym wyników był wzrost sprzedaży opon.

Listopad 2017 r. jest rekordowym miesiącem w historii spółki pod względem sprzedaży opon. W Polsce, na podstawowym rynku zbytu Oponeo.pl, sprzedaliśmy w ubiegłym miesiącu 481 tys. sztuk opon, zaś od początku roku do końca listopada 2017 roku 2,08 mln sztuk opon – informuje Dariusz Topolewski, prezes zarządu Oponeo.pl.

Najwięcej zamówień odnotowano w pierwszym tygodniu listopada, który był jednocześnie rekordowym pod względem liczby zamówień tygodniem dla spółki.

Raiffeisen TFI trzecim funduszem na pokładzie Oponeo.pl

Równolegle spółka poinformowała, że próg 5 proc. w jej akcjonariacie przekroczył Raiffeisen TFI.

– Przekroczenie progu 5 proc. ogólnej liczby głosów w spółce nastąpiło w wyniku przejęcia zarządzania Raiffeisen Specjalistycznym Funduszem Inwestycyjnym Otwartym Parasolowym, który posiadał 703.513 akcji spółki w dniu 1 grudnia 2017 roku. Przed zmianą udziału fundusze inwestycyjne zarządzane przez Raiffeisen TFI nie posiadały głosów w spółce. – podała spółka.

>> Rowerowe zagadki – omówienie sprawozdania finansowego Oponeo.pl za III kw. 2017 r.

Większymi pakietami akcji Oponeo.pl dysponują: AEGON OFE (8,29 proc.), Altus TFI (19,67 proc.), Dariusz Topolewski (21,6 proc.) i Ryszard Zawieruszyński (23,5 proc.).

Świetne dane sprzedażowe za listopad oraz ujawnienie się w akcjonariacie nowego funduszu podbiły notowania Oponeo.pl. W środę, mimo fatalnej sesji na szerokim rynku, akcje spółki podrożały o 3,75 proc. do 41,50 zł. Warto też dodać, że dzisiejszy wolumen na akcjach Oponeo.pl jest większy od średniej z ostatnich 20 sesji.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o oponeo.pl)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku