StockWatch.pl

Rekordowe wyniki windują kurs akcji 11 bit studios

Omawiane walory:

11 bit studios dzięki premierze Frostpunka wypracowało rekordowe 82 mln zł przychodów ze sprzedaży i 37,5 mln zł zysku netto. W czwartek kurs akcji spółki rośnie o ponad 8 proc.

W 2018 r. 11 bit studios wypracowało 37,55 mln zł zysku netto, czyli 10-krotnie więcej niż rok wcześniej. Zysk operacyjny podskoczył r/r z 7,6 mln zł do 46,95 mln zł. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 82,11 mln zł w 2018 r. wobec 19,15 mln zł rok wcześniej. Na rekordowe wyniki 11 bit studios złożyła się mocna sprzedaż Frostpunka i Moonlightera oraz utrzymująca się na wysokim poziomie monetyzacja This War of Mine.

– Zysk w tej pozycji byłby jeszcze wyższy gdyby nie niegotówkowe rezerwy tworzone w związku z funkcjonującym w spółce Programem Motywacyjnym na lata 2017-2019. W wynikach za 2018 rok wspomniane rezerwy miały wartość blisko 6,2 mln zł – przypomina Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios.

* 6,15 mln zł – niegotówkowe rezerwy tworzone w związku z funkcjonującym w spółce Programem Motywacyjnym
(Źródło: Spółka)

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Prezes Miechowski podkreślił, że na koniec grudnia 2018 roku spółka posiadała 70,88 mln zł aktywów finansowych wobec 33,91 mln zł rok wcześniej. 11 bit studios może zatem z dużą swobodą realizować kolejne projekty.

– Naszym najważniejszym projektem na kolejne kwartały, w obszarze tworzenia gier, jest produkcja gry o roboczej nazwie Projekt 8, której budżet szacowany jest na ok. 20 mln zł. Zamierzamy też dalej rozwijać Frostpunka oraz monetyzować This War of Mine – zapowiada Miechowski.

Prezes deklaruje, że jeszcze w tym roku spółka chce rozpocząć wstępne prace nad dwoma kolejnymi, po Projekcie 8 produkcjami. Prezes przyznaje, że budowa trzech, działających równolegle zespołów deweloperskich wiązała się będzie z intensywnym wzrostem zatrudnienia w spółce z obecnych około 100 do 200 osób w perspektywie 2-3 lat.

– Dzięki temu jednak, w średnioterminowej, kilkuletniej perspektywie 11 bit studios będzie mogło, co 12-18 miesięcy, wypuszczać na rynek jeden własny tytuł – zapowiada Miechowski.

1 bit studios – analiza techniczna >>> KLIKNIJ

W pionie wydawniczym Miechowski mocno liczy na udaną premierę gry Children of Morta. Dodaje, że w średnioterminowej, kilkuletniej perspektywie 11 bit publishing powinien wydawać 3-4 gry rocznie i zwiększać kontrybucję do wyników 11 bit studios. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom 11 bit studios

11 bit studios działa na rynku gier od 2010 roku. Jest producentem multiplatformowych gier komputerowych. Spółka ma na koncie takie tytuły jak: Anomaly, This War of Mine i Frostpunk, który zadebiutował w kwietniu 2018 roku. 11 bit studios prowadzi też program wydawniczy 11 bit publishing, w ramach którego, w maju 2018 roku wydała grę Moonlighter. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR