Relacja z czatu inwestorskiego z prezesem KBJ

Omawiane walory:

Artur Jedynak, prezes firmy informatycznej KBJ był gościem czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl. Podczas spotkania dyskutowano m.in. na temat aktualnej sytuacji spółki oraz wyników za III kwartał.

Czwartkowe spotkanie z prezesem KBJ zdominował temat wyników za III kwartał, w którym spółka co prawda zwiększyła przychody r/r z 4 mln zł do 4,75 mln zł, ale na pozostałych poziomach rachunku zysków i strat zanotowała ujemne wartości. Dostawca rozwiązań IT dla biznesu miał 400 tys. zł straty netto i minus 351 tys. zł EBIT. Prezes KBJ przypomniał, aby wyniki – ze względu na specyfikę biznesu – analizować w okresach rocznych, a nie poszczególnych kwartałów.

– Zawsze prosimy, aby wyniki KBJ analizować w okresach rocznych, a nie poszczególnych kwartałów. Przychody w poszczególnych kwartałach cechują się dużą zmiennością, co wpływa na kwartalny wynik. Ogólna tendencja jest taka, że zwiększone przychody z rozliczenia kontraktów realizowanych w cyklach rocznych pojawiają się w IV kw. (…) Proszę więc zachować optymizm, co do dalszego rozwoju spółki. – powiedział Artur Jedynak w rozmowie na żywo z użytkownikami StockWatch.pl.

>> Zapis całego spotkania z prezesem zarządu KBJ znajdziesz tutaj

Prezes dodał, że KBJ stara się wypłaszczać dynamiki, poprzez zwiększanie udziału przychodów abonamentowych.

Gorącym tematem czwartkowego czatu były plany rozwodnienia akcjonariatu. Inwestorzy chcieli wiedzieć, czy ewentualna emisja akcji odbędzie się z prawem poboru dla obecnych akcjonariuszy, czy nie.

– Aktualnie rozważamy wszystkie możliwości, tj. inwestora instytucjonalnego, emisję mieszaną (instytucjonalny + indywidualni), emisja publiczna + dług w postaci obligacji, spin-off czyli pozyskanie kapitału do spółki/spółek zależnych. Pozyskanie kapitału wyłącznie przez dług nie jest praktycznie realne, jest również zbyt ryzykowne. Odpowiadając jednoznacznie, tak rozważamy pozyskanie poprzez połączenie emisji i długu. Na ten moment jest równe prawdopodobieństwo skierowania emisji zarówno do instytucjonalnych jak i indywidualnych, nie wyłączając otwartej oferty publicznej. – wyjaśnia Artur Jedynak.

Istotną kwestią dla akcjonariuszy jest niska płynność akcji KBJ. Jeszcze pod koniec maja br. zarząd uruchomił program, którego celem była poprawa płynności akcji. W skrócie polega on na tym, że do arkusza trafiają zlecenia sprzedaży, z których mogą skorzystać drobni inwestorzy.

– Staramy się w każdy dostępny sposób wpłynąć na poprawę płynności: zarząd udostępnił niewielki pakiet akcji dla inwestorów indywidualnych, otwarcie mówimy o planowanej emisji akcji, prowadzimy szereg działań IR/PR, spotykamy się na bieżąco z inwestorami i pracujemy cały czas nad wzrostem rozpoznawalności firmy. Przejście na główny parkiet – oczywiście, jak tylko spełnimy wymogi kapitalizacji. – zadeklarował prezes KBJ.

KBJ od kilku lat regularnie dzieli się zyskami z akcjonariuszami. W tym roku KBJ wypłaciło rekordowe 0,45 zł na akcję, czyli o 31 groszy więcej niż w 2016 r.

Będziemy kierować się opublikowaną polityką dywidendy, decyzję podejmuje walne w połowie roku. Dotychczas, każdy zakończony zyskiem rok skutkował dywidendą w roku kolejnym. Gwarancji nie ma, niemniej staramy się być cały czas spółką dywidendową. – powiedział Artur Jedynak.

>> Z dużej chmury mały deszcz – omówienie wyników KBJ po 3 kw. 2017 r

KBJ specjalizuje się w dostarczaniu produktów i usług na rynku oprogramowania biznesowego. Głównym obszarem działania są technologie SAP – rozwiązania w chmurze, analityka biznesowa, utrzymanie i rozwój systemów IT, budowa rozwiązań dedykowanych. Do głównych klientów spółki należą przede wszystkim duże przedsiębiorstwa, które korzystają z systemów firmy SAP – wiodącego na świecie producenta systemów, aplikacji i produktów do przetwarzania danych, na których KBJ opiera swoje rozwiązania. Dzięki kompleksowej ofercie łączącej doświadczenie technologiczne i biznesowe, KBJ jest w stanie realizować najbardziej złożone i wymagające projekty SAP na rynku polskim i zagranicznym. W gronie ponad 100 aktywnych klientów wyróżnić można min. ZUS, MS oraz firmy z sektora przemysłu, energetyki, mediów, bankowości oraz innych.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kbj, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR