Sąd opublikował ostateczny skład rady wierzycieli GetBack

Omawiane walory:

Sędzia komisarz powołał pięcioosobową radę wierzycieli GetBack. Do składu rady wybrano czterech wierzycieli zgłoszonych przez kuratora, którzy podczas prawyborów zebrali największe poparcie wśród obligatariuszy.

Sędzia komisarz Jarosław Mądry powołał radę wierzycieli GetBack. W jej skład wchodzi pięciu członków oraz jeden tzw. członek zastępca.

Screen z postanowienia wrocławskiego sądu.

Sędzia komisarz przy ustalaniu składu rady zdał się na kuratora. Do rady wierzycieli wybrał czterech kandydatów, którzy podczas prawyborów zebrali największe poparcie wśród obligatariuszy. Mowa o Radosławie Barczyńskim, Mariuszu Wójciku (przedstawiciele dwóch największych inicjatyw drobnych inwestorów), Q1FIZ (podmiot utworzony przez Quercus TFI i Sebastiana Buczka) i Arturze Kłoczko. Jako piąty w radzie zasiądzie przedstawiciel Raiffeisen Bank Polska. Co ciekawe, bank nie jest obligatariuszem. Dodatkowo sędzia wyznaczył AGMET Sp. z o.o. jako zastępcę członka. Firma jest również obligatariuszem GetBack.>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym Porozumieniu Obligatariuszy GetBack

Osoby wskazane przez sąd mają teraz 7 dni na złożenie ewentualnego oświadczenia o odmowie przyjęcia obowiązków członka rady wierzycieli. Termin na to upływa 28 czerwca. Po tym terminie rada może rozpocząć pracę nad propozycjami układowymi.

– Czekamy teraz 7 dni, żeby nie było wątpliwości co do składu i zaczynamy pracę. Jestem już w kontakcie ze wszystkimi członkami rady wierzycieli. Chciałbym, aby pierwsze spotkanie rady odbyło się w najszybszym możliwym terminie, czyli w piątek (29 czerwca). Na pierwszym spotkaniu przedstawię radzie dokumenty, które do tej pory spółka mi udostępniła i zarysuję plan drogowy dalszych prac. Potem rada może już zacząć merytoryczną pracę nad propozycjami układowymi. – poinformował Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy GetBack.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Rada wierzycieli to nie tylko organ doradczy, ale także kontrolny. Osoby wybrane do rady będą mogły opiniować propozycje przedstawiane przez GetBack oraz zgłaszać własne propozycje. Ponadto rada może kontrolować czynności nadzorcy i zarządcy sądowego, sprawdzać fundusze masy sanacyjnej oraz badać księgi i dokumenty firmy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getback)

 • BFG: Przejęcie Idea Banku nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń od GetBacku

  Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku i jego przejęcie przez Bank Pekao to najbezpieczniejsze rozwiązanie z punktu widzenia deponentów Idea Banku i stabilności sektora finansowego w Polsce. Proces ten nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń przez klientów, którzy nabyli obligacje GETBACK za pośrednictwem Idea Banku - roszczenia te nie zostały przeniesione do Banku Pekao.

 • GetBack wypłaca obligatariuszom pierwsze raty układowe Symboliczny moment dla poszkodowanych obligatariuszy. Pod koniec grudnia wrocławska spółka windykacyjna ruszyła z wypłatą pierwszych dwóch rat gotówkowych dla posiadaczy feralnych obligacji.
 • Jest pierwszy akt oskarżenia w sprawie afery GetBack

  Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała dziś do sądu pierwszy akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GETBACK. Wśród oskarżonych są prezesi GETBACKu, Idea Banku oraz Leszek Cz.

 • UOKiK wydał 3 decyzje dot. Getin Noble Bank, nałożył m.in. ponad 7 mln zł kary

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje wobec Getin Noble Banku. Dotyczą one uznania klauzul modyfikacyjnych za niedozwolone postanowienia umowne, jednostronnej zmiany umów o kredyt hipoteczny oraz wprowadzania w błąd podczas oferowania obligacji GETBACK, podał UOKiK. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożył na GNB karę finansową wysokości ponad 7 mln zł. Nakazał także, aby bank wypłacił rekompensatę osobom, które nabyły obligacje GETBACK za jego pośrednictwem.

 • RMF FM: Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Czarneckiego.

  Według informacji RMF FM, Prokuratura Regionalna w Warszawie zajęła znaczny majątek Leszka Czarneckiego w związku z śledztwem dot. afery GETBACK. W czwartek akcje spółek kontrolowanych przez milionera tracą na wartości.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR