Santander BP szacuje koszty związane z integracją z Deutsche Bank Polska na 118 mln zł w br.

Omawiane walory:

Koszty jednorazowe związane z integracją z Santander Bank Polska wydzielonej części Deutsche Bank Polska (DBPL) mogą w tym roku sięgnąć 118 mln zł.

Fot. Santander.pl

– Koszty jednorazowe związane z integracją DB mogą osiągnąć poziom 118 mln w 2019 roku. W latach 2020 i 2021 średnioroczny koszt wyniesie ok. 50 mln, z czego większość będzie związana z kosztami amortyzacji – czytamy w prezentacji.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W związku z ogłoszeniem zwolnień grupowych w styczniu 2019 roku grupa zaksięgowała w 1 kw. 2019 roku rezerwę w wysokości 80 mln zł.

– Synergie kosztowe w latach 2019-2021, włączając efekt zwolnień grupowych z 2019 roku, planowane są łącznie na poziomie 411 mln zł – czytamy dalej.

W 2018 r. Santander Bank Polska wstąpił we wszystkie prawa i obowiązki wydzielonej części Deutsche Bank Polska, przejmując bankowość detaliczną, w tym private banking, business banking obejmujący Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, a także sieć placówek, agentów, pośredników i partnerów oraz dom maklerski DB Securities.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT sanpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR