X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Silvair sprzedaje akcje w IPO po 17 zł za sztukę

Opublikowano: 2018-07-11 10:31:18

Omawiane walory:

Silvair Inc. ustalił cenę emisyjną oferowanych akcji na 17 zł za sztukę (maksymalna wynosiła 25 zł). Spółka zdecydowała się zaoferować inwestorom 1.184.910 nowych akcji, co oznacza, że łączna wartość oferty wyniesie ponad 20 mln zł.

– Cieszymy się, że nasza oferta spotkała się z zainteresowaniem inwestorów, którzy poszukują innowacyjnych, technologicznych spółek z ekspozycją na globalny rynek. Uwzględniając obecną sytuację rynkową, zdecydowaliśmy się ustalić mniejszą liczbę oferowanych akcji. Jesteśmy przekonani, że pozyskany kapitał pozwoli nam się rozwinąć i zbudować w najbliższym czasie istotną wartość, która przełoży się na wzrost wyceny Silvair na GPW – powiedział współzałożyciel i prezes(CEO) Silvair Rafał Han, cytowany w komuikacie.

>> Aktualne parametry i symulację debiutu post-money znajdziesz w StockWatch.pl

Silvair zdecydował również, że ostatecznie 34.910 akcji oferowanych zostanie przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych. Pozostałe akcje zostaną zaoferowane inwestorom instytucjonalnym. Zapisy w tej transzy zaczną się 11 lipca i będą trwać do 13 lipca. Przydział wszystkich walorów jest zaplanowany na 16 lipca.

Wcześniej spółka podała, że przy założeniu objęcia wszystkich 2,4 mln akcji nowej emisji, po ofercie stanowić one będą 19 proc. kapitału i uprawniać do 13,8 proc. z ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Zakładany – według prospektu – pierwszy dzień notowania akcji na GPW to ok. 30 lipca br.

– Dzięki pozyskanym środkom będziemy realizować cele emisyjne przedstawione w prospekcie w okresie roku. Sądzimy, że w tym czasie będziemy mogli przedstawić inwestorom kolejne istotne kontrakty, wdrożenia, co przełoży się również na przyszłe przychody – powiedział współzałożyciel i dyrektor finansowy (CFO) spółki Adam Gembala, cytowany w komunikacie.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Silvair Inc., spółka oferująca innowacyjne rozwiązania z zakresu IoT (Internet of Things – Internet Rzeczy) oparte na technologii Bluetooth Mesh.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o silvair)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku