X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Skarbiec wypłaci inwestorom ponad 30 mln zł dywidendy

Opublikowano: 2018-10-10 15:48:14

Omawiane walory:

Akcjonariusze Skarbiec Holding zdecydowali o wypłacie 4,45 zł dywidendy na akcję z zysku wypracowanego w roku obrotowym trwającym od 1 lipca 2017 r. do dnia 30 czerwca 2018 r., wynika z uchwał walnego zgromadzenia.

– Spółka postanowiła przeznaczyć zysk netto osiągnięty w roku obrotowym trwającym od dnia 1 lipca 2017 roku do dnia 30 czerwca 2018 roku w wysokości: 30.573.865,10 zł. w następujący sposób:
– kwotę 30.356.462,65 zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co przy 6.821.677 akcjach spółki daje 4,45 zł na akcję,
– kwotę 217.402,45 zł na kapitał zapasowy,
– kwotę 17.083,55 zł stanowiącą iloczyn wartości dywidendy przypadającej na jedną akcję i 3.839 akcji własnych posiadanych przez spółkę na dzień ustalenia prawa do dywidendy – na rezerwowy fundusz dywidendowy – czytamy w uchwałach.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy w wysokości 4,45 zł na każdą akcję, będzie 25 października, a dniem wypłaty dywidendy – 9 listopada 2018.

Skarbiec Holding to grupa zarządzająca funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz świadcząca usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding jest akcjonariuszem Skarbiec TFI, które powstało w 1997 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o skarbiec)

 • Skarbiec TFI przejął zarządzanie portfelem i ryzykiem funduszu Trigon GLW FIZ

  SKARBIEC Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych i Trigon Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, realizując porozumienie o strategicznej współpracy, podpisały umowę o zlecenie zarządzania portfelem funduszu i ryzykiem funduszu Trigon Globalni Liderzy Wzrostu FIZ (Trigon GLW FIZ). Umowa wejdzie w życie 1 listopada 2018 r.

 • Skarbiec będzie zwiększał aktywa w odpowiedzi na limity opłaty za zarządzanie

  SKARBIEC Holding - w związku z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów, wprowadzającym limit wysokości opłaty stałej za zarządzanie od 3,5 proc. w 2019 r. do 2 proc. w 2022 r. - zamierza zwiększać aktywa organicznie oraz poprzez przejęcia, kontynuować poprawę wyników inwestycyjnych funduszy oraz wprowadzić optymalizację kosztową, poinformowali przedstawiciele spółki. 

 • Skarbiec TFI i Trigon TFI rozpoczęły strategiczną współpracę

  SKARBIEC Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych - spółka zależna od SKARBIEC Holding - i Trigon Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych podpisały umowę o strategicznej współpracy w zakresie zarządzania funduszami kapitałowymi. Jeden z wariantów współpracy zakłada podział Trigon TFI przez wydzielenie i przeniesienie na SKARBIEC TFI zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

 • Skarbiec Holding ma nowego głównego akcjonariusza

  Aoram Sp. z o.o. kupiła od Murapolu pakiet 32,99 proc. akcji SKARBIEC Holdingu. Udziałowcami Aoram jest grupa inwestorów, którzy są akcjonariuszami w ramach grupy Trigon.

 • Murapol wystawił na sprzedaż duży pakiet akcji Skarbiec Holdingu

  Murapol najpierw zrezygnował z inwestycji w łódzki klub piłkarski, a teraz chce wycofać się z akcjonariatu giełdowego funduszu. Według ustaleń PAP Biznes, kupnem akcji SKARBIEC Holdingu zainteresowany jest Trigon TFI.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku