Skotan stracił połowę dofinansowania unijnego

Omawiane walory:

Spółka ubiegała się o dotację na innowacyjne absorbery fal pozwalające produkować czystą ekologicznie energię elektryczną. Wiadomość o zmniejszeniu wnioskowanej kwoty z 28,7 mln zł do 13,8 mln zł zaskoczyła spółkę.

Agencjia Rozwoju Pomorza poinformowała o zatwierdzeniu wniosku spółki o dofinansowanie projektu pt. Innowacyjne absorbery fal – energia elektryczna i ochrona wybrzeża dzięki elektrowniom falowym. Pomysł dotyczy budowy urządzeń, które będą budowane na wodach otwartych w celu wytwarzania tzw. zielonej energii. Wniosek został złożony do PARP jeszcze w listopadzie 2010 roku w ramach II edycji konkursu POIG 1.4. Suma o którą ubiegał się Skotan to 28,7 mln zł, czyli 74,5 proc. wszystkich kosztów projektu.

Spółka jest zaskoczona decyzją, ponieważ jeszcze w trakcie procedowania wniosku, a następnie odwołań związanych z oceną wniosku, nie wyrażała zgody na jakiekolwiek zmiany w złożonych dokumentach. Przesunięcie kosztów zdaniem Agencji uzasadnia przyznanie mniejszej kwoty na realizację projektu. Jak informuje Agencja Rozwoju Pomorza, podczas oceny merytorycznej wniosku nastąpiło przesunięcie kosztów, a tym samym zmniejszeniu uległa kwota dofinansowania. Przyznana kwota dofinansowania na projekt wynosi 13,8 mln zł. – czytamy w komunikacie spółki. >> Pełna treść tutaj.

Zarząd spółki nie jest w stanie podać przyczyn dokonanych zmian i zamierza podjąć kroki w celu wyjaśnienia całej sytuacji. Władze Skotanu nie określiły jeszcze swojego stanowiska. Ostre obcięcie dotacji stawia pod znakiem zapytania realizację projektu.

Przypomnijmy, że w ramach konkursu spółka protestowała niemal podczas każdej fazy rozpatrywania projektu. Agencja kwestionowała koszty zadań badawczo–naukowych jako badań przemysłowych oraz obniżyła punktację poszczególnych elementów projektu. Wszystkie skargi zostały rozpatrzone na korzyść spółki, co zaowocowało przychylną rekomendacją w styczniu 2012 r. ze strony PARP.

Na wtorkowej sesji akcje Skotanu zanurzyły się pod kreskę. Inwestorzy chłodno przyjęli decyzję od przyznaniu mniejszego dofinansowania.

>> Skotan bardzo dobrze sobie radzi od początku roku. Notowana systematycznie pną się w górę. Jednak na podstawie danych historycznych nie sposób określić fundamentów spółki ani dokonać jej wyceny.  >> Przegląd danych ekonomicznych dostępny jest na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT skotan, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR