Solar Company oczekuje strat za lata 2020-2021, składa wniosek do PFR

Omawiane walory:

Solar Company wstępnie szacuje, że skonsolidowana strata netto wyniosła wyniosła 6,7 mln zł za okres I-III kw. 2020 r. Zarząd bierze pod uwagę także scenariusz, że poniesie straty w roku 2020 i 2021.

Fot. Pexels

– Zarząd Solar Company informuje, że w związku z drugą falą epidemii COVID-19 odnotowuje w miesiącu październiku znaczące i pogłębiające się spadki liczby klientów odwiedzających sklepy stacjonarne spółki, co przekłada się na istotne zmniejszenie sprzedaży. Szacowany spadek wartości sprzedaży w miesiącu październiku br. wobec października 2019 r. wynosi 33 proc. – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka poinformowała, że dzisiaj planuje złożyć wniosek o finansowanie preferencyjne i płynnościowe w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm w łącznej kwocie 15 mln zł, w związku z dość zachowawczym scenariuszem, zakładającym spadki sprzedaży rzędu 40-50 proc. w okresie do końca zimy oraz 20-30 proc. na wiosnę 2021.

– Zarząd jako najbardziej prawdopodobny bierze pod uwagę scenariusz poniesienia straty w roku 2020 i 2021, natomiast w latach 2022-2024 odzyskanie rentowności oraz powolny jej wzrost. Zarząd informuje także, że zgodnie ze wstępnymi danymi skonsolidowana strata netto za okres 01.01. 30.09.2020 wyniosła 6,7 mln zł – czytamy także.

Solar Company jest właścicielem marki odzieżowej Solar, skierowanej do kobiet. Pod marką Solar sprzedawane są autorskie kolekcje odzieży damskiej oraz akcesoriów odzieżowych. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 139,73 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT solar, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR