X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

S&P wycofał rating BB- Ciechu na prośbę spółki

Opublikowano: 2017-12-06 12:58:23

Omawiane walory:

S&P Global Ratings podtrzymał długoterminowy rating korporacyjny Ciechu na poziomie BB-, a następnie wycofał rating na prośbę spółki, podała agencja.

– W chwili wycofania perspektywa ratingu była stabilna. Rating wycofaliśmy zgodnie z prośbą spółki – czytamy w komunikacie.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Ciech)

 • 6 atrakcyjnie wycenianych spółek przemysłowych wg DM mBanku

  Biuro sygnalizuje, że II kwartał br. przyniósł długo wyczekiwaną pozytywną zmianę trendu w wynikach reprezentantów sektora przemysłowego. W comiesięcznym opracowaniu analityk DM mBanku wytypował garść ciekawie wycenianych spółek.

 • Roszady we władzach Ciechu. Maciej Tybura złożył rezygnację

  Maciej Tybura złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu CIECHu z powodów osobistych. Na jego miejsce rada nadzorcza oddelegowała Dawida Jakubowicza, członka rady nadzorczej spółki. Jednocześnie rada nadzorcza powołała na stanowisko członka zarządu Mirosława Skowrona, który będzie odpowiedzialny za kwestie związane z produkcją, energetyką i utrzymaniem ruchu.

 • Analiza techniczna 4 gorących spółek z indeksu mWIG40

  Pogrążony w bessie indeks giełdowych średniaków ma ochotę na rewanż. WojCIECH Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził szanse na kontynuację lipcowych wzrostów na kursach akcji czterech znanych spółek z mWIG40.

 • Nieśmiałe wzrosty na starcie tygodnia, w centrum uwagi KGHM i Ciech

  Temat wojen handlowych chwilowo zszedł na dalszy plan, a inwestorzy powoli zerkają w kierunku zbliżającego się dużymi krokami sezonu wyników. Na GPW z poprawy nastrojów korzystają przede wszystkim KGHM i CIECH. Niestety, perspektywy na kolejne sesje nie są zbyt optymistyczne. 

 • Analiza techniczna 5 znanych spółek w ważnym momencie technicznym

  Indeks średnich spółek jest najniżej od stycznia 2017 r., a giełdowych maluchów cofnął się do poziomów z połowy 2016 r. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, jak z czerwcową zawieruchą radzi sobie piątka znanych spółek z warszawskiego parkietu.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku