Spółce Nicolas Games grozi upadłość za dług

Omawiane walory:

Jak podała czwartkowa Rzeczpospolita, do sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki Nicolas Games produkującej i sprzedającej gry komputerowe.

Według informacji dziennika, powodem sporu jest nie zapłacenie przez Nicolasa za przejętą rok wcześniej spółkę Frontline. Strona sprzedająca, firma Nawar, twierdzi iż nie otrzymał 2/3 należności i na tej podstawie złożył wniosek o upadłość. Wartość przedmiotu sporu jest jednak niewielka, zdaniem Rzeczpospolitej opiewa na około 200 tys. zł.

Przedstawiciele Nicolas Games odmówili komentarza. Jak powiedział prezes gazecie, do spółki nie dotarła informacja o wniosku o upadłość. Sama spółka nie ma też problemów finansowych, co najwyżej niewielkie opóźnienia – powiedział Tomasz Majka dziennikarzowi Rzeczpospolitej.

Gazeta komentuje, iż kupiona spółka Frotline była wydmuszką, z której w atmosferze konfliktu odeszło kilkanaście osób, a podmiot ma nie uregulowane zobowiązania.

Flagowym tytułem Nicolas Games jest gra na komputery PC Afterfall: Insanity, która ukazała się w IV kwartale 2011 r. Opinie inwestorów o grze, oraz bieżące dyskusje o planach i wynikach spółki >> w dedykowanym wątku na forum StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o nicogames)

 • Giełda szykuje odstrzał kilkunastu nierzetelnych spółek z NewConnect

  Koniec zabawy ze emitentami, którzy nie rozumieją istoty statusu spółki publicznej. We wtorek władze GPW postawiły deadline trzynastu spółkom z NewConnect i jednej z Catalyst. Jeśli w przeciągu dwóch miesięcy nie nadrobią zaległych obowiązków informacyjnych, ich walory na dobre pożegnają się z notowaniami.

 • Koniec Nicolas Games, producent gier chce upadłości likwidacyjnej

  Czarna owca giełdowego gamedevu oficjalnie ogłasza bankructwo. W poniedziałek Nicolas Games złożył do sądu z wniosek o likwidację majątku. Przysłowiowym gwoździem do trumny okazał się konflikt z amerykańskim Epic Games, który za naruszenia umowy licencyjnej zablokował sprzedaż gier na platformie Steam.

 • Nicolas Games poinformował o wycofaniu pozwów przez Epica

  Jak podał w komunikacie katowicki producent gier komputerowych, konflikt z licencjodawcą silnika graficznego Unreal Engine został pomyślnie rozwiązany. Mimo to na czwartkowej sesji kurs Nicolas Games pozostał bez zmian.

 • Kurs Nicolas Games nieczuły na porozumienie z Epic Games Inc.

  Według najnowszego komunikatu, katowicki producent gier komputerowych może korzystać z silnika graficznego Unreal Engine 3 autorstwa Epic Games. Mimo zawartego porozumienia z amerykańską firmą, kurs Nicolas Games stoi w miejscu.

 • Nicolas Games w sporze z licencjodawcą Unreal Engine

  Akcje notowanego na New Connect producenta gier, Nicolas Games, spadają po informacji o pozwaniu go przez amerykańską spółkę Epic Games do sądu w USA. Nicolas w najnowszym komunikacie twierdzi, że zapłacił za wylicencjonowane oprogramowanie, a pozwu nie zna.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR