X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Spółki z Grupy Azoty zacieśnią współpracę w obszarze handlu nawozami

Opublikowano: 2018-02-12 16:36:25

Omawiane walory:

Cztery spółki Grupy Azoty: z Tarnowa, Polic, Puław i Kędzierzyna podpisały umowę o współdziałaniu. Od dziś zacieśniają współpracę m.in w obszarze handlu nawozami.

(Fot. mat. prasowe/Grupa Azoty)

To wydarzenie o strategicznym znaczeniu dla całej Grupy i jej efektywnego funkcjonowania na konkurencyjnym rynku chemicznym. Umowa pozwoli Grupie m.in. na wykorzystanie synergii i wzmocnienie pozycji poprzez zintegrowane zarządzenie obszarem handlu. Już dziś Grupa Azoty w wielu obszarach działa w sposób wspólny, jednolity i sprawny. Dziękuję zarządom spółek za doskonałą współpracę, której efektem jest podpisana dziś umowa – powiedział prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki, cytowany w komunikacie.

>> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

W efekcie podpisanej umowy grupa będzie realizowała jednolitą strategię i politykę handlową, której towarzyszyła będzie konsolidacja i koordynacja działań marketingowych pod wspólną marką, dodano.

– W coraz większej liczbie obszarów Grupa Azoty dzięki konsolidacji działa jak jedno sprawne przedsiębiorstwo. Kluczowe obszary w działalności Grupy Azoty są dziś kierowane przez managerów z całej Polski, niezależnie od siedziby spółki, w której pracują. W obszarze zakupu strategicznych surowców w większości przypadków wspólnie dokonywany jest wybór dostawców i prowadzone są negocjacje cenowe – wykorzystywany jest efekt skali, który pozwala na uzyskiwanie cen konkurencyjnych – czytamy w komunikacie.

Grupa powoła departament korporacyjny handlu segmentu Agro, która będzie stanowiła element struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa każdej ze spółek. Jego siedzibą będą Puławy, podano także.

– W 2017 roku grupa wdrożyła też jednolity regulamin zamówień, który pozwolił na zwiększenie kontroli korporacyjnej nad procesami przetargowymi, zakupowymi i zamówieniami. Zapewnił też transparentność oraz ujednolicenie mechanizmów. Efektem wdrożenia jednolitych regulacji było zwiększenie konkurencyjności wpływających ofert i wielomilionowe oszczędności – czytamy również.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Grupaazoty)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku