Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Stalexport Autostrada Małopolska wypłaci blisko 11 mln zł zaliczki na dywidendę

Opublikowano: 2018-12-19 13:21:17

Omawiane walory:

Operator odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków wypłaci akcjonariuszom 10,91 mln zł zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy na koniec roku obrotowego 2018 r.

Zarząd Stalexport Autostrada Małopolska ustalił, że wypłata zaliczki nastąpi między 4 a 7 lutego 2019 r. Niewiadomą pozostaje jedynie dzień ustalenia prawa do zysku. Spółka zasygnalizowała, że będzie to siódmy dzień roboczy poprzedzający wypłatę zaliczki.

W ubiegłym roku operator odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków wypłacił akcjonariuszom 71,7 mln zł dywidendy. Na każdą akcję przypadło po 29 groszy, a stopa dywidendy wyniosła blisko 7 proc. Rok wcześniej Stalexport wypłacił po 18 groszy na akcję (DY=4,5 proc.).

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Stalexport Autostrada Małopolska jest spółką w 100 proc. zależną od Stalexport Autoroute, która z kolei jest spółką w 100 proc. zależną od Stalexport Autostrady.

Działalność Stalexport Autostrady i podmiotów wchodzących w skład jej grupy kapitałowej koncentruje się przede wszystkim na działalności autostradowej. Obejmuje ona eksploatację i utrzymanie odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o STALEXP)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku