Szósty dom maklerski dołączył do programu Orlen w portfelu

Omawiane walory:
Już 60 proc. rachunków maklerskich w Polsce ma dostęp do programu Orlen w Portfelu. Paliwowa spółka wprowadziła też nowe udogodnienia dla uczestników programu, m.in. atrakcyjne rabaty dostępne w aplikacji Orlen Pay. Z portalu orlenwportfelu.pl korzysta już ponad 120 tys. użytkowników, a ponad 7 tys. zdecydowało się dołączyć do samego programu.
pknorlen,portfel,inwestowanie,

Szósty dom maklerski dołączył do programu Orlen w portfelu

Największy w Polsce program lojalnościowy dla akcjonariuszy rośnie w siłę. We wrześniu do akcji dołączył Santander Biuro Maklerskie. To szósty po BM PKO BP, BM mBanku, Bossa.pl, BM Alior Banku oraz DM Noble Securities broker oferujący swoim klientom udział w programie. W sumie koncern współpracuje już z brokerami, którzy prowadzą ok. 60 proc. rachunków maklerskich w Polsce.

– Dołączenie Santander Biuro Maklerskie do programu to kolejny krok w kierunku rozwoju programów lojalnościowych skierowanych do akcjonariuszy indywidualnych. Cieszymy się, że nasi inwestorzy mają coraz większy wybór spośród największych brokerów w Polsce. Liczymy, że zachęci to pozostałych emitentów do tworzenia kolejnych tego typu inicjatyw – podkreśla Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Dyrektor Wykonawcza ds. Strategii i Relacji Inwestorskich w PKN Orlen.

Program Orlen w Portfelu został zainaugurowany w listopadzie 2018 roku. W ciągu dwóch lat dołączyło do niego 7 tys. inwestorów z całej Polski.

Patronat merytoryczny nad programem objęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca indywidualnych inwestorów giełdowych w Polsce, która działa na rynku od 1999 roku.

– Jako jednemu z największych emitentów notowanych na GPW zależy nam na rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Podstawą tego rozwoju jest edukacja, dlatego podejmujemy działania podnoszące świadomość inwestycyjną Polaków. Poza szerokim spektrum już prowadzonych inicjatyw edukacyjnych, niebawem ogłosimy szczegóły drugiej edycji Dnia Inwestora Indywidualnego PKN Orlen, podczas którego będzie można bliżej poznać kolejny z obszarów działalności koncernu – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Pierwszy w historii spółki Dzień Inwestora Indywidualnego, zorganizowany w ubiegłym roku, cieszył się dużym zainteresowaniem. Podczas wydarzenia inwestorzy mieli okazję poznać cykl produkcyjny związany z działalnością firmy. Główną atrakcją było jednak zwiedzanie Rafinerii w Płocku.

Akcja EDUKACJA

Orlen w portfelu to także projekty edukacyjne. Dużym zainteresowaniem cieszy się Akademia Inwestowania. Udział w niej może wziąć każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o rynku kapitałowym. Akademia Inwestowania jest bezpłatna, a zasoby platformy edukacyjnej są dostępne dla wszystkich, nie tylko dla posiadaczy akcji koncernu.

W ostatnim czasie PKN Orlen uruchomił kolejny projekt – Fundamentalnie o Inwestowaniu. To cykl edukacyjny, który w przystępny sposób przybliża podstawy analizy fundamentalnej spółek. Projekt realizowany jest we współpracy z portalem StockWatch.pl i ma na celu pokazanie krok po kroku, jak profesjonalni inwestorzy poszukują atrakcyjnych, niedowartościowanych spółek do swoich portfeli inwestycyjnych, na co zwracać uwagę przy ocenie kondycji finansowej przedsiębiorstw oraz jak minimalizować ryzyko inwestycyjne.

orlen,portfelu,fundamentalnie,inwestowanie

Kliknij, aby powiększyć.

>> Fundamentalnie o Inwestowaniu – nowy cykl edukacyjny w ramach programu ORLEN W PORTFELU

Tankuj ze zniżką u siebie

Uczestnicy programu Orlen w portfelu są uprawnieni do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach koncernu. Warunkiem uczestnictwa jest posiadania przez 1 miesiąc pakietu minimum 50 akcji PKN Orlen na swoim rachunku maklerskim w jednym z domów maklerskich uczestniczących w programie. Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek mogą skorzystać z 15 groszy rabatu na litr paliwa Verva, 10 groszy rabatu na litr paliwa Efecta oraz LPG. Miesięczny limit wynosi 300 litrów, co pozwala zaoszczędzić nawet 540 zł. W ramach programu przewidziane jest także 10 proc. upustu na produkty z oferty pozapaliwowej z wyłączeniem alkoholu, papierosów i doładowań kart telefonicznych.

Więcej informacji na www.orlenwportfelu.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PKNOrlen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR