X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Tchórzewski: RN KGHM oczekuje od nowego prezesa innej linii działania za granicą

Opublikowano: 2018-03-12 15:14:31

Omawiane walory:

Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź oczekuje zmiany linii działania zagranicą oraz pomysły rozwojowe, które byłyby realizowane w Polsce, wynika z wypowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski (Fot. PiS/fb)

– Rada nadzorcza oczekuje zmiany linii działania za granicą. Nadal mamy duże straty z inwestycji za granicą z jednoczesnym niedosytem inwestycji w Polsce – powiedział Tchórzewski dziennikarzom w kuluarach XXV Welconomy Forum w Toruniu.

>> Akcje z GPW? 1 PLN +0,08%. Akcje amerykańskie? €0,50 + $0,004 za akcję. Inwestuj z DEGIRO.

Dodał, że osoba, która zostanie wybrana w konkursie na stanowisko prezesa KGHM powinna mieć jakiś pomysł i przedstawić plan, gdyż „spółka ta stoi w miejscu, a powinna wyjść do przodu”.

Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź w sobotę odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego ze stanowiska prezesa oraz Michała Jezioro ze stanowiska wiceprezesa. Jednocześnie rada powierzyła obowiązki prezesa wiceprezesowi ds. rozwoju, Rafałowi Pawełczakowi na czas do dnia powołania prezesa spółki, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. W 2016 r. grupa wyprodukowała 677 tys. ton miedzi płatnej i 1,2 tys. ton srebra metalicznego. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o kghm)

 • Haitong Bank podniósł cenę docelową akcji KGHM-u do 82 zł

  Biuro w raporcie z 13 grudnia zmienił zalecenie inwestycyjne dla akcji KGHM ze sprzedaj do neutralnie i podwyższył cenę docelową z 79,30 zł do 82,04 zł. Głównym powodem zmiany nastawienia do akcji jest oczekiwany wzrost produkcji metalurgicznej w 2019 r., wzrost cen miedzi oraz potencjalne ograniczenie podatku miedziowego, co w ocenie analityków Haitong Bank pozwoli zrekompensować wzrosty cen energii elektrycznej i gazu oraz wyższe koszty pracy.

 • Giełdy liczą na pozytywny impuls z EBC, w grze spółki energetyczne i KGHM

  Nadzieje na przyszłe porozumienie handlowe USA i Chin poprawiły nastroje na globalnych rynkach akcji. Częściowo skorzystała na tym też GPW. Giełdy potrzebują jednak teraz nowych impulsów, żeby w trwały sposób przełamać trwającą od jesieni słabość i zakończyć grudzień wzrostami.

 • Raport: Jakie dywidendy wpłacą spółki z WIG20 w 2019 r.

  Według szacunków StockWatch.pl, w przyszłym roku 13 spółek z prestiżowego indeksu GPW wypłaci łącznie 12,8 mld zł dywidend. Kwotami idącymi w miliardy złotych podzielą się reprezentanci sektora paliwowego, bankowego i ubezpieczeniowego.

 • Giełdy na argentyńskim haju. CD Projekt i KGHM bohaterami sesji

  Prezydenci USA i Chin dali w Argentynie zielone światło do wzrostów cen akcji. To może być udany grudzień na giełdach, także w Warszawie. WIG20 zakonczył poniedziałkową sesję na poziomie najwyższym od trzech miesięcy.

 • Kurs akcji PGE spada po wzmiance o możliwym przejęciu 30 proc. udziałów w projekcie elektrowni jądrowej

  Polska Grupa Energetyczna wyraziła wstępne zainteresowanie nabyciem pozostałych 30 proc. udziałów w spółce zależnej PGE EJ1, odpowiedzialnej za projekt polskiej elektrowni jądrowej. Pomysł nie spodobał się inwestorom. W środę o 14:30 kurs akcji branżowego giganta spada o blisko 5 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku