X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Towary

 • 20 sierpnia 2018

  Towary: Cena soi w górę w nadziei na wzrost chińskich zamówień na amerykański surowiec

  Opublikowano:

  Poprzedni tydzień na rynku soi zakończył się na plusie. Inwestorzy na rynku tego surowca optymistycznie rozpoczęli także bieżący tydzień - poniedziałkowa sesja na razie przynosi wzrost cen soi w Stanach Zjednoczonych i pokonanie poziomu 8,90 USD za buszel. To oznacza, że z technicznego punktu widzenia cena soi w tym kraju stoi teraz w obliczu psychologicznej bariery na poziomie 9 USD za buszel. 

 • 17 lipca 2018

  Udany kwartał Kernel Holdingu. Sprzedaż zboża i oleju mocno wzrosła

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po wynikach za IV kw. roku obrotowego 2017/2018We kurs akcji ukraińskiego holdingu spożywczego rośnie o 1,8 proc. Sprzedaż zboża oraz oleju luzem poszybowała w górę.

 • 09 lipca 2018

  Prognozy Saxo na III kwartał: Problemy na rynkach towarowych

  Opublikowano:
 • 07 czerwca 2018

  Towary: Susze wsparciem dla cen pszenicy

  Opublikowano:

  Chociaż bieżący tydzień rozpoczął się na rynku pszenicy spadkowo, to już od wtorku cena tego zboża znajduje się pod znaczącą presją popytu. Notowania pszenicy w Stanach Zjednoczonych wzrosły z okolic 5,03-5,06 USD za buszel na minimach poniedziałkowej sesji do obecnych 5,30 USD za buszel.

 • 04 maja 2018

  Najlepszy tydzień na rynku pszenicy od dwóch miesięcy

  Opublikowano:

  W bieżącym tygodniu notowania pszenicy w Stanach Zjednoczonych znajdują się pod wyraźną presją popytu. Cena tego zboża rozpoczęła tydzień tuż powyżej poziomu 5 USD za buszel i obecnie przekracza już poziom 5,30 USD za buszel. Spektakularny wzrost cen pszenicy w ostatnich dniach sprawił, że mamy do czynienia z najlepszym tygodniem na tym rynku od dwóch miesięcy, czyli od czasów dynamicznych zwyżek z przełomu lutego i marca.

 • 09 marca 2018

  Trump wprowadził cła na stal i aluminium. Na wojnie cenowej ucierpi światowa gospodarka

  Opublikowano:

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał rozporządzenie, które wprowadza cła na import stali i aluminium do USA. To może wywołać decyzję o wprowadzeniu kolejnych barier w handlu, co może być poważnym ciosem dla wielu branż. Prowadzenie wojny handlowej pomiędzy Stanami a Europą to dla globalnej gospodarki poważny czynnik ryzyka – komentuje Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego.  

 • wczoraj

  Towary: Cena pszenicy pod presją dużej podaży zboża

  Opublikowano:

  Na rynku pszenicy na przełomie stycznia i lutego panowały optymistyczne nastroje, jednak w drugiej połowie bieżącego miesiąca notowania tego zboża w Stanach Zjednoczonych mają problemy z kontynuacją zwyżek. W rezultacie, notowania pszenicy w USA, po nieudanej próbie utrzymania się powyżej poziomu 4,60 USD za buszel na dłużej, zeszły już poniżej poziomu 4,50 USD za buszel, czyli do najniższego poziomu od dwóch tygodni.

 • 06 stycznia 2018

  Wenezuela szuka ratunku we własnej kryptowalucie

  Opublikowano:

  Zmagająca się z kryzysem ekonomicznym, politycznym i hiperinflacją Wenezuela w najbliższych dniach ma wprowadzić do obiegu 100 mln jednostek nowej kryptowaluty pod nazwą petro. Pomysłodawca, prezydent Nicolas Maduro podkreślił, że każda jednostka będzie powiązana z ceną baryłki wenezuelskiej ropy.

 • 08 maja 2017

  Raport: Co dalej z kursami miedzi, ropy WTI, pszenicy i złota

  Opublikowano:

  Bartosz Sawicki z DM TMS Brokers specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził sytuację fundamentalną oraz nakreślił scenariusze techniczne na najbliższe tygodnie dla notowań czterech popularnych surowców i towarów rolnych.

 • 20 marca 2017

  Fibonacci po stronie sprzedających – analiza techniczna złota

  Opublikowano:

  W ubiegłym tygodniu handlu kontrakty terminowe na złoto zyskały 2 proc. Głównym powodem podbicia ceny królewskiego kruszcu była wyprzedaż dolara, który padł ofiarą realizacji zysków po gołębiej podwyżce stóp procentowych w USA. Obecnie jednak notowania złota znalazły się w ciekawym miejscu, gdzie podaż może znowu o sobie przypomnieć.

 • 02 stycznia 2017

  Towary: Najgorszy rok na rynku kakao od 17 lat

  Opublikowano:

  Notowania kakao zakończyły miniony tydzień na minusie. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych zeszła do okolic 2.137-2.138 USD za tonę, czyli do najniższego poziomu cenowego od pierwszej połowy 2013 r. Cały 2016 roku był na rynku kakao czasem ewidentnej przewagi strony podażowej. Po relatywnie dobrym początku roku, sprzedający uzyskali przewagę i praktycznie cała druga połowa […]

 • 25 listopada 2016

  Towary: Prognozy rekordowych zapasów zbóż w sezonie 2016/2017

  Opublikowano:

  Czwartkowa sesja na rynkach zbóż w USA nie odbyła się ze względu na trwające tam Święto Dziękczynienia. Nie oznaczało to jednak, że nie pojawiały się żadne doniesienia dotyczące tego rynku. Międzynarodowa Rada Zbożowa (International Grains Council, IGC) podwyższyła wczoraj prognozy globalnych zapasów zbóż w sezonie 2016/2017 szacując, że po raz pierwszy przekroczą one 500 mln […]

 • 09 listopada 2016

  Zwycięstwo Trumpa wstrząsnęło rynkiem walutowym i towarowym

  Opublikowano:

  Wygrana populistycznego Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich jest nie na rękę finansistom. W odpowiedzi mocno traci dolar i ropa naftowa. Zyskują bezpieczne przystanie takie jak japoński jen, szwajcarski frank oraz metale szlachetne.

 • 31 października 2016

  Raport: WIG20 ma szansę na powrót do 2.000 pkt

  Opublikowano:

  Amerykańscy wyborcy trzymają w ręku nie tylko los fotela prezydenckiego, ale także indeksów giełdowych. Jest pod co zagrać, bo zdaniem rynkowych ekspertów, splot pozytywnych czynników da WIG20 szansę na skok nawet o 10 proc.

 • 03 października 2016

  Prognozy na październik dla rynków akcji, surowców i towarów

  Opublikowano:

  Ostatnia prosta kampanii prezydenckiej w USA oraz sytuacja w europejskim sektorze bankowym to główne czynniki, które zdecydują o kierunkach giełdowych indeksów w najbliższych tygodniach. StockWatch.pl sprawdził, jak niepokoje rynkowe można wykorzystać do udanych inwestycji w ropę naftową, metale i surowce rolne.

 • 30 września 2016

  Towary rolne: Cena kakao najniższa od 1,5 roku

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień przynosi dużą zmienność na wykresie kakao. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych spadły wczoraj o 3,5%, docierając do okolic 2710-2720 USD za tonę. To najniższy poziom cen kakao od wiosny ubiegłego roku. Większość wczorajszego ruchu wynikała z kwestii technicznych – aktywowania się automatycznych zleceń stop-loss po przekraczaniu przez notowania kakao w dół kolejnych […]

 • 20 września 2016

  Prognozy dla notowań surowców i towarów rolnych

  Opublikowano:

  Wrzesień był świetnym okresem do inwestowania w metale i towary rolno-spożywcze. Solidne wzrosty ich notowań miewają silne fundamentalne podstawy. StockWatch.pl z pomocą ekspertów sprawdził, na których surowcach i towarach da się jeszcze w tym roku zarobić.

 • 06 września 2016

  Niższa rekomendacja dla Grupy Azoty przez taniejące zboża

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  DM mBanku zrewidował w dół wycenę akcji Grupy Azoty i obniżył zalecenie z kupuj do trzymaj. Zdaniem analityków, nadpodaż na rynku zbóż negatywnie odbije się na tegorocznych wynikach finansowych producenta nawozów.

 • 31 sierpnia 2016

  Prognozy na wrzesień dla rynków akcji, surowców i towarów rolnych

  Opublikowano:

  Przebieg przedwyborczej rozgrywki o Biały Dom, decyzje z posiedzeń Fed i nieformalny szczyt kartelu OPEC to główne wydarzenia, które w najbliższych tygodniach ukształtują klimat inwestycyjny na akcjach i surowcach. Sprawdziliśmy jakiej reakcji poszczególnych rynków spodziewają się stratedzy w swoich prognozach.

 • 20 lipca 2016

  Towary: Cena pszenicy w USA blisko tegorocznych minimów

  Opublikowano:

  Ostatnie kilka dni na rynku pszenicy były okresem ponownego osuwania się notowań tego zboża w dół. W rezultacie, cena pszenicy w Stanach Zjednoczonych wczoraj zeszła poniżej 4,2 USD za buszel, zbliżając się tym samym do tegorocznego minimum wynoszącego 4,15 USD za buszel, a wyznaczonego podczas sesji 5 lipca. Dzisiaj rano notowania pszenicy delikatnie odbijają się […]

 • 12 lipca 2016

  Towary rolne: Pokonanie ważnego oporu na wykresie bawełny

  Opublikowano:

  Strona popytowa na rynku bawełny w ostatnich miesiącach pokazała swoją siłę. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych rosną już od lutego. Wyjątkowo udany dla kupujących jest początek bieżącego tygodnia – wczoraj na wykresie bawełny w USA pokonany został ważny techniczny opór na poziomie 66,50 centów za funt. Siła strony popytowej na rynku bawełny wynika przede […]

 • 04 lipca 2016

  Prognozy na lipiec dla akcji, surowców i towarów rolnych

  Opublikowano:

  Jak mówią eksperci, ulga na rynku po zapowiedzi łagodnego demontażu OFE może pomóc GPW nadrabiać zaległości względem światowych giełd. StockWatch.pl sprawdził też, gdzie w wakacje szukać okazji inwestycyjnych na rozpędzonym rynku surowcowym.

 • 24 czerwca 2016

  Prognozy dla rynków akcji i surowców po Brexicie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Brexit długo będzie odbijał się czkawką rynkom finansowym. Pytanie czy dla portfeli inwestorów jest to szansa na zarobek i dokupienie tanich akcji, czy długoterminowe zagrożenie. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy sytuację techniczną głównego indeksu warszawskiej giełdy oraz notowań najbardziej płynnych surowców - ropy naftowej i złota.

 • Wynik referendum w UK zimnym prysznicem dla rynków

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Brexit - dla jednych zaskoczenie, dla innych duży zarobek. Gwałtowne ruchy na rynkach finansowych po ogłoszeniu wyników referendum w Wielkiej Brytanii to jednak dopiero początek dużych przetasowań globalnego kapitału, który na razie woli chować się w bezpiecznych przystaniach.

 • 22 czerwca 2016

  Prognozy dla rynków akcji, walut i surowców po referendum w UK

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Jeśli dojdzie do Brexitu, będziemy świadkami spektakularnych ruchów na rynkach finansowych i walutowych. Ale wygrana zwolenników UE też pozwoli zarobić traderom lubiącym ryzykowne aktywa. StockWatch.pl sprawdził, jakie scenariusze na piątek mają rynkowi eksperci i guru światowej finansjery.

 • 09 czerwca 2016

  Surowce: ropa naftowa i złoto walczą o lokalne szczyty

  Opublikowano:

  Ropa naftowa po sforsowaniu psychologicznej bariery 50 USD za baryłkę walczy o nowe tegoroczne maksima. Natomiast złoto zawędrowało do najwyższych poziomów od trzech tygodni i też ma ochotę na więcej.

 • 08 czerwca 2016

  Surowce: kursy ropy naftowej i miedzi mierzą się z nowymi danymi z rynku

  Opublikowano:

  Wpływ na notowania ropy naftowej ma m. in większy od oczekiwań spadek zapasów w USA. Wyraźny wzrost importu miedzi do Chin w maju to dobra informacja dla kursu tego surowca.

 • 31 maja 2016

  Prognozy na czerwiec dla rynku akcji i surowców

  Opublikowano:

  Decyzja FED w kwestii wysokości stóp procentowych w USA oraz referendum w Wielkiej Brytanii to kluczowe wydarzenia, które nadadzą ton rynkom finansowym w czerwcu. StockWatch.pl sprawdził, jak niepokoje rynkowe można wykorzystać do udanych inwestycji w akcje i surowce przemysłowe.

 • 27 maja 2016

  Surowce: gorąco na kursach ropy naftowej i złota

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej w czwartek naruszyły poziom 50 USD za baryłkę. Natomiast korekta na złocie nabiera tempa, ale kurs jest blisko lokalnego wsparcia.

 • 26 kwietnia 2016

  Prognozy na maj dla akcji, surowców i towarów rolnych

  Opublikowano:

  Rewizja ratingu dla Polski przez agencję Moody’s, wyniki za I kwartał oraz widmo Brexitu to główne czynniki, które zdecydują o losach warszawskich indeksów w maju. StockWatch.pl sprawdził, jak poszczególne wydarzenia przełożą się na ceny akcji oraz kluczowych surowców.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku