X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

TXM wyemituje akcje i obligacje zamienne na akcje

Opublikowano: 2018-07-10 16:56:23

Omawiane walory:

Akcjonariusze TXM zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii G w subskrypcji prywatnej i emisji obligacji serii A zamiennych na akcje na okaziciela serii H. Cena emisyjna nowych akcji, jak i konwersji obligacji wyniesie 2 zł za akcję.

Główni akcjonariusze – Redan oraz 21 Concordia – zapowiedzieli wcześniej udział w emisji akcji oraz objęcie oferowanych obligacji za łączną kwotę min. 25 mln zł. Planowane dokapitalizowanie spółki ma na celu przyspieszenie realizacji planu naprawczego.

– Podjęte dziś uchwały umożliwią nam przyspieszenie tempa działań naprawczych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż główni akcjonariusze popierają naszą wizję i wyrażają zainteresowanie wsparciem finansowym spółki. Oprócz Redanu i 21 Concordia, rozmawiamy również z innymi podmiotami odnośnie udziału w planowanej emisji i mamy podstawy sądzić, że skutecznie sfinalizujemy część z tych rozmów – powiedział prezes TXM Marcin Gregorowicz, cytowany w komunikacie.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

TXM wyemituje maksymalnie 4.287.999 akcji serii G. Uchwalono także kapitał warunkowy w postaci emisji obligacji zamiennych serii A, który będzie mógł być wykorzystany do konwersji obligacji na maksymalnie 10.500.000 akcji serii H. Zarówno akcje, jak i obligacje zamienne zostaną w pierwszej kolejności skierowane do aktywnych akcjonariuszy, którzy byli obecni na walnym zgromadzeniu.

Jednocześnie walne zgromadzenie zmieniło dotychczasowe brzmienie uchwały o udzieleniu zarządowi upoważnienia do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego – z kwoty nie większej niż 50,16 mln zł do kwoty nie większej niż 10 mln zł.

– Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy – emisja w całości wzmocni nasz kapitał obrotowy, co zdecydowanie pozytywnie wpłynie m.in. na naszą współpracę z naszymi partnerami handlowymi i moce zakupowe. Jednocześnie prowadzimy negocjacje z bankami ws. warunków utrzymania finansowania na niezmniejszonym poziomie – wskazał wiceprezes i dyrektor finansowy Marcin Łużniak.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket – drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2016 r. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz – od 2011 r. – Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o txm)

 • TXM pozyska z emisji akcji i obligacji 32 mln zł

  TXM sfinalizował dokapitalizowanie spółki poprzez emisję akcji i obligacji o łącznej wartości 31,9 mln zł. Jednak nie wszystkim inwestorom podoba się sposób zwiększenia siły głosu głównego akcjonariusza. We wtorek akcje TXM tracą prawie 10 proc.

 • Na GPW brakuje odważnych do kupna akcji, w grze Polenergia i CD Projekt

  Inwestorzy nie palą się do kupowania akcji przed weekendem. Wielu z nich obawia się, że przyszły tydzień na giełdach będzie stał pod znakiem zaostrzającej się wojny handlowej na lini USA-Chiny. W efekcie piątkowa sesja na europejskich giełdach upływa pod znakiem typowo wakacyjnego handlu. 

 • Główni akcjonariusze TXM wezmą udział w emisji akcji

  Redan oraz 21 Concordia - dwaj najwięksi akcjonariusze TXM - zadeklarowały udział w emisji akcji spółki, która ma być przeprowadzona celem przyspieszenia realizacji planu naprawczego. Redan deklaruje objęcie akcji o wartości 5-7 mln zł przy założeniu objęcia przez Concordia 21 akcji o wartości co najmniej 20 mln zł.

 • Umiarkowane wzrosty na GPW. Zielono na Kruku, GetBacku i Polenergii

  Poziom 2.300 pkt. zatrzymał spadki na WIG20, a wzrosty na światowych giełdach zapewniły odbicie. Nie można jednak zapominać, że perspektywy dla giełdy wciąż pozostają niekorzystne, a zejście w okolice 2.215 pkt. pozostaje scenariuszem bazowym.

 • Spółki handlowe szybko dostosują się do zakazu handlu w niedzielę

  Zakaz handlu w niedzielę w krótkim terminie uszczupli wyniki spółek notowanych na GPW. Jednak zdaniem analityków DM mBanku, sytuacja szybko wróci do normy. W kolejnych miesiącach biuro spodziewa się znaczącej poprawy wyników w LPP, Vistuli i Bytomiu.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku