StockWatch.pl

Tygodniowy raport z rynku Catalyst 29.VII-04.VIII.2013 r.

Miniony tydzień na Catalyst przyniósł dobre informacje dla posiadaczy papierów dłużnych Marki i Sco Paku. Obu firmom udało się refinansować zadłużenie. W bieżącym tygodniu zapowiadają się dwa wykupy obligacji, z czego jeden najprawdopodobniej się nie powiedzie.

Na rynku długu emocji nie brakuje. W ostatnich dniach szczęśliwie zakończyły się dwie historie związane z wykupem papierów. Pierwsza pozytywna niespodzianka dotyczyła obligatariuszy Marka SA. Spółce udało się uplasować emisję papierów dłużnych serii B na kwotę 12,8 mln zł. Pozyskane środki w zupełności wystarczą na przedterminowy wykup części papierów notowanych na Catalyst pod symbolem MRK0214.>> Zobacz kalkulator rentowności dla obligacji serii A.

– Emisja w Marce przebiegła bardzo sprawnie. Od ogłoszenia informacji o uchwale zarządu do zakończenia emisji minęło zaledwie kilka dni. Na uwagę zasługuje również fakt bardzo niskich kosztów przeprowadzenia emisji. Spółka podała, że wyniosły one 19 tys. zł, co przy skali emisji jest wartością symboliczną. Cieszy fakt, że spółce się udało, a same papiery Marki mogą być przykładem bardzo udanej spekulacji na Catalyst. Jeszcze w kwietniu można je było kupić za 50 proc. wartości nominalnej. Obecnie są handlowane w okolicach 98 proc. nominału. – mówi Kamil Gemra, menedżer ds. rozwoju StockWatch.pl.

>> Odwiedź najpopularniejsze w Polsce forum dedykowane rynkowi Catalyst. >> Zajrzyj na forum obligacji w portalu StockWatch.pl

Pozytywne doniesienia napłynęły także ze spółki Sco-Pak. Producent opakowań pozyskał z nowej emisji obligacji ponad 50 mln zł. Według stanu na 31 marca 2013 r. łączna wartość zobowiązań Sco-Pak z tytułu emisji obligacji to 44,3 mln zł (wraz z naliczonymi odsetkami). Terminy wykupu wypadają w czerwcu, lipcu i sierpniu 2013 r. Producent opakowań wprowadził na Catalyst dwie serie papierów dłużnych: A (SCO0713) i B (SCO0813). Oprócz tego spółka miała dwie kolejne serie: C i D (nieobecne na rynku długu), których termin wykupu bezskutecznie minął w czerwcu. Sukces emisji pozwala obligatariuszom na spokojne oczekiwanie na zaległe środki. >> Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

– Zarząd spółki Sco-Pak SA informuje o rozliczeniu emisji obligacji serii C i serii D poprzez spłatę wartości nominalnej i odsetek. Emitent jednocześnie informuje, iż w dniu 26 lipca 2013 roku przekazał środki na rozliczenie emisji obligacji serii A na rachunek Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. – czytamy w komunikacie.

Dobra wiadomość dla posiadaczy papierów spółki Oragnika. Emitent opublikował zaległy zaudytowany raport roczny. Oznacza to, że handel obligacjami niebawem zostanie wznowiony. Przypomnijmy, że 3 lipca Giełda zawiesiła 27 emitentów, którzy nie dopilnowali obowiązków informacyjnych. Wśród nich była Organika. Spółka na Catalyst posiada obligacje serii C2 notowane pod symbolem ORK0314.>> Sprawdź wszystkie najważniejsze parametry obligacji Organika SA oraz daty wypłaty odsetek.

W nadchodzącym tygodniu planowane są dwa wykupy obligacji. Na pierwszy ogień 31 lipca idzie Hygienika. Spółka będzie wykupywać obligacje HGN0713 o wartości nominalnej 2,39 mln zł. Cztery dni później obligacje planuje wykupić Rodan System. Transakcja będzie dotyczyć papierów notowanych pod symbolem ROD0813 o wartości nominalnej 3 mln zł. Jednak ze względu na trudną sytuację finansową spółki trudno się spodziewać, iż wykupi ona swoje obligacje.

Warto jeszcze przypomnieć, że do 2 sierpnia Gant planuje zakończyć emisję konsolidacyjną. Jednak trudno przewidzieć, czy spółce akurat tym razem uda się porozumieć z inwestorami instytucjonalnymi, ponieważ poprzednie trzy terminy również miały być tymi ostatecznymi.

>> Wszystkie kluczowe informacje na temat rynku Catalyst znajdziesz w dedykowanym serwisie przygotowanym przez StockWatch.pl >> Pełną listę najbliższych wykupów obligacji znajdziesz tutaj.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Niełaskawe wiedźmy

  Trzeci piątek miesiąca jest zazwyczaj tym z najuboższym kalendarzem publikacji makroekonomicznych, ale cztery razy w roku wiąże się z uwagi na zapadalność kontraktów futures i opcji z bardzo zazwyczaj ciekawą sesją. 

 • Dzień trzech wiedźm na GPW, w grze Ursus i Getin Noble Bank

  Tematy spółkowe, w tym m.in. opublikowane wyniki finansowe, zdominowały pierwszą połowę sesji na giełdzie w Warszawie. W drugiej jej części, a zwłaszcza w samej końcówce, motorem zmian będą już wygasające dziś wrześniowe serie instrumentów pochodnych. To gwarantuje mocne wahania notowań indeksu WIG20.

 • MILLENIUM – analiza techniczna
 • Getin Noble Bank złoży plan naprawy do KNF na początku października

  Getin Noble Bank zamierza złożyć plan naprawy do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego na początku października i liczy na zatwierdzenie tego dokumentu do końca tego roku, poinformował prezes Artur Klimczak.

 • Koreańczycy zainwestują 130 mln dolarów w projekt Polimery Police

  Grupa Azoty i Zakłady Chemiczne Police podpisały porozumienie dotyczące warunków finansowania equity projektu Polimery z Hyundai Engineering i Korean Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation. Koreańczycy zainwestują 130 mln dolarów w projekt w Policach.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR