X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Unimot chce wypłacić rekordową dywidendę

Opublikowano: 2018-04-13 16:26:32

Omawiane walory:

Zarząd Unimotu zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2017 r. w wysokości 13,9 mln zł, czyli 1,70 zł na akcję. Tegoroczna stawka jest o ponad 40 proc. wyższa niż przed rokiem. W piątek na godzinę przed zamknięciem sesji akcji spółki rosną o 5,6 proc.

Prezes Unimot SA, Maciej Szozda. (Fot. spółka)

Zarząd Unimotu na tegorocznym walnym będzie rekomendował wypłatę 13,9 mln zł w formie dywidendy, co stanowi ok. 55 proc. wypracowanego jednostkowego zysku netto w 2017 r. Jeśli akcjonariusze zagłosują za propozycją, na każdy walor otrzymają 1,70 zł. Wg kursu na koniec czwartkowej sesji stopa dywidendy wynosi 9,5 proc.

Proponowany dzień ustalenia prawa do zysku to 5 czerwca, a wypłaty – 19 czerwca 2018 r.

– Po analizie bieżącej i oczekiwanej sytuacji operacyjno-finansowej, z uwzględnieniem potencjalnych planów rozwojowych, chcielibyśmy podzielić się z naszymi akcjonariuszami ok. 55 proc. zysku wypracowanego w 2017 r. Inwestorzy obdarzyli nas dużym zaufaniem w roku 2017, gdy spółka przenosiła swoje notowania na główny parkiet i pozyskiwała kapitał w ramach emisji nowych akcji. Doceniając to zaufanie, chcemy przeznaczyć większą niż w ubiegłych latach część zysku właśnie dla nich i taka jest nasza rekomendacja dla Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Unimot ma za sobą rok pełen wyzwań, ale w naszej ocenie zarekomendowany poziom dywidendy jest bezpieczny dla grupy i jej bieżącej działalności. – mówi Maciej Szozda, prezes zarządu Unimotu.

Pozostałą część zysku, w kwocie 11,3 mln zł, zarząd chce przeznaczyć na kapitał zapasowy.

Unimot dzieli się zyskiem z akcjonariuszami od 2012 r. Począwszy od 2014 r. (podział zysku netto za 2013 r.) wysokość dywidendy systematycznie wzrastała (od 0,10 zł do 1,20 zł za akcję w ubiegłym roku).

Źródło: www.stockwatch.pl/gpw/unimot,wykres-swiece,dywidendy.aspx

Jednocześnie Unimot zmienił politykę dywidendową. Zgodnie z nowymi założeniami, w przypadku osiągnięcia w danym roku obrotowym zysku netto, zarząd będzie rekomendował WZA corocznie wypłatę dywidendy w wysokości minimum 30 proc. z tego zysku. Rekomendacja zarządu będzie każdorazowo zależała m.in. od aktualnej sytuacji operacyjno-finansowej spółki.

Informacja o rekordowej dywidendzie wsparła notowania Unimotu. W piątek na godzinę przed zamknięciem sesji kurs akcji rośnie o 5,6 proc. do 18,90 zł.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o UNIMOT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku