Unimot miał 8,3 mln zł zysku netto w II kwartale 2019 r.

Omawiane walory:

Unimot odnotował 8,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 7,79 mln zł straty rok wcześniej. W czwartek cena akcji mierzy się z okrągłym poziomem 20 zł, co jest najwyższym kursem od lutego 2018 r.

Unimot, wyniki, akcje

Fot. twitter/Adam Sikorski

Zysk operacyjny wyniósł 8,42 mln zł wobec 5,53 mln zł straty rok wcześniej. Skorygowana EBITDA (oczyszczona o wpływ wyceny zapasu obowiązkowego paliw ciekłych oraz zdarzenia jednorazowe) wyniosła 16,7 mln zł wobec -1,4 mln zł w roku poprzednim.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1.001,92 mln zł w II kw. 2019 r. wobec 843,82 mln zł rok wcześniej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W I poł. 2019 r. spółka miała 24,52 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 9,49 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1 877,23 mln zł w porównaniu z 1 523,7 mln zł rok wcześniej. Skorygowana EBITDA wyniosła 27,76 mln zł wobec 4,64 mln zł rok wcześniej.

– Te solidne wyniki finansowe udało nam się osiągnąć głównie dzięki efektywnemu wykorzystaniu sprzyjającego w tym okresie otoczenia zewnętrznego – głównie w segmencie oleju napędowego, oraz dzięki wygranym przetargom naszego działu biopaliw. Wsparciem dla dobrych wyników były także niższe koszty operacyjne możliwe dzięki przeprowadzonemu procesowi restrukturyzacji na przełomie roku 2018/2019. Nie ukrywam, że wyniki I półrocza br. są wyraźnie lepsze od naszych oczekiwań. Zaraz po przygotowaniu szacunków za II kwartał, zdecydowaliśmy się znacząco podnieść naszą prognozę wyników finansowych na cały 2019 r. Obecnie szacujemy, że skonsolidowana EBITDA skorygowana wyniesie 46,2 mln zł (wobec 34,0 mln zł poprzednio) – napisał prezes Adam Sikorski w liście do akcjonariuszy.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2019 r. wyniósł 21,86 mln zł wobec 11,17 mln zł straty rok wcześniej.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • DM BOŚ podwyższył cenę docelową akcji Unimotu

  Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, w raporcie z 6 czerwca podwyższył 12-miesięczną cenę docelową dla UNIMOTu do 45 zł za akcję. Jednocześnie obniżono długoterminową rekomendację z kupuj do trzymaj.

 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, UNIMOT, Neuca oraz PKN Orlen.

 • 15 propozycji dywidendowych na czerwiec

  Na ten moment plany dywidendowe na czerwiec ma 11 spółek z głównego parkietu i 4 kolejne z NewConnect. W obu grupach nie zabraknie propozycji o stopie przekraczającej 5 proc. Kilka firm szarpnie się na rekordowe stawki.

 • Unimot spodziewa się ‚niezłych wolumenów’ sprzedaży w II kwartale 2020 r.

  Po rekordowych wzrostach wolumenów sprzedaży we wszystkich segmentach w I kwartale 2020 roku, także w II kwartale roku UNIMOT spodziewa się "niezłych wyników" sprzedaży, choć zakłada, że będą one słabsze kw/kw, poinformował wiceprezes UNIMOTu ds. finansowych Marek Moroz.

 • Unimot wchodzi w rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar

  UNIMOT zelektryzował rynek informacją o wejściu w segment fotowoltaiki. Marcin Ludwicki, prezes UNIMOT Energia i Gaz szacuje, że do 2023 roku grupa osiągnie ok. 276 mln zł przychodów z tego tytułu. W środę akcje spółki rosną o ponad 5 proc. i są najwyżej od sierpnia 2017 r.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR