StockWatch.pl

Unimot nie wyklucza kolejnego podniesienia prognozy wyniku EBITDA na 2019 rok

Omawiane walory:

Unimot nie wyklucza możliwości kolejnego podniesienia prognozy skonsolidowanego wyniku EBITDA na 2019 rok, wynika z wypowiedzi wiceprezesa spółki ds. finansowych Marka Moroza.

W sierpniu br. Unimot podniósł prognozę o ponad 30 proc. do poziomu 46,2 mln zł skonsolidowanej EBITDA skorygowanej. Spółka widzi pozytywny wpływ na wyniki z tytułu m.in. przejęcia części klientów Onico. To według Marka Moroza powinno przełożyć się na wyższe przychody w II połowie roku i w konsekwencji wyższą EBITDA skorygowaną.

– Natomiast pamiętajmy o otoczeniu makro, jak również o wyborach parlamentarnych, dla których rynek paliwowy może być wrażliwy. Przypuszczam, iż w oparciu o wyniki III kw. będziemy mogli ocenić, czy i jak dużo jesteśmy w stanie podnieść tegoroczną prognozę – powiedział Moroz w trakcie czatu inwestorskiego na platformie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zaznaczył również, że zarówno lipiec, jak i początek sierpnia br. wyglądają obiecująco w perspektywie III kwartału roku, w porównaniu do założonego przez spółkę budżetu.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR