Unimot spodziewa się ‚niezłych wolumenów’ sprzedaży w II kwartale 2020 r.

Omawiane walory:

Po rekordowych wzrostach wolumenów sprzedaży we wszystkich segmentach w I kwartale 2020 roku, także w II kwartale roku Unimot spodziewa się "niezłych wyników" sprzedaży, choć zakłada, że będą one słabsze kw/kw, poinformował wiceprezes Unimotu ds. finansowych Marek Moroz.

Unimot, wyniki, akcje,

Fot. Unimot.

– Wolumen sprzedaży diesla w II kwartale powinien zostać zachowany, natomiast przychody z tego tytułu będą znacznie niższe, ze względu na drastyczny spadek cen hurtowych tego produktu. W segmencie biopaliw wolumeny będą niższe, bo duża część klientów przesunęła sprzedaż na I kwartał. W segmencie LPG kwiecień był bardzo słaby, ale w maju następuje odbudowa, więc mamy nadzieję, że w całym kwartale poziom sprzedaży będzie podobny, jak w I kwartale. W segmencie energii elektrycznej wolumeny będą porównywalne, może nawet trochę lepsze kwartał do kwartału, natomiast w segmencie gazu ziemnego liczymy się ze zdecydowanym spadkiem, jako że szczyt w tym obszarze przypada na III i IV kwartał roku – powiedział Moroz w trakcie wideokonferencji.

W I kwartale 2020 r. wolumen sprzedaży paliw (czyli głównie diesla) zwiększył się o 41,5 proc. r/r, w przypadku biopaliw wzrost wyniósł 50,8 proc. r/r, w LPG – 32,6 proc. r/r, w energii elektrycznej 35,2 proc. r/r, a w gazie ziemnym 183,9 proc. r/r.

– Praktycznie we wszystkie dni maja po długim weekendzie notowaliśmy już sprzedaż paliw wyższą od okresu referencyjnego sprzed pandemii. Oczywiście, jest to okres, w którym powinniśmy mieć już do czynienia z sezonowym wzrostem, ale nie ma już spadków wywołanych koronawirusem – dodał prezes Adam Sikorski.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Unimot wchodzi w rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar

  UNIMOT zelektryzował rynek informacją o wejściu w segment fotowoltaiki. Marcin Ludwicki, prezes UNIMOT Energia i Gaz szacuje, że do 2023 roku grupa osiągnie ok. 276 mln zł przychodów z tego tytułu. W środę akcje spółki rosną o ponad 5 proc. i są najwyżej od sierpnia 2017 r.

 • Unimot zanotował skokowy wzrost wolumenów w I kwartale 2020 r.

  Niezależny importer paliw ciekłych i gazowych poprawił wolumeny we wszystkich segmentach biznesowych, zanotował wyższe r/r przychody oraz historycznie najwyższy poziom skonsolidowanej EBITDA skorygowanej, który wyniósł 32,9 mln zł.

 • Dino i KGHM błyszczą na GPW, ale WIG20 wciąż poniżej 1.600 pkt.

  Giełda w Warszawie rozpoczęła tydzień od wzrostów. Stoi za tym poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, drożejące surowce i wyniki rodzimych spółek. Nastroje przy Książęcej są optymistyczne, ale ogólna sytuacja na wykresie WIG20 nie uległa zmianie.

 • Kurs akcji Unimotu wystrzelił po szacunkowych wynikach za I kwartał

  UNIMOT opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za I kwartał 2020 r. Według wstępnych danych skonsolidowana EBITDA skorygowana wyniosła rekordowe 33,5 mln zł, czyli o 200 proc. więcej r/r. To ponad połowa całorocznej prognozy grupy na 2020 r. Kurs akcji UNIMOTu rośnie dziś o ponad 12 proc.

 • Unimot rozpoczął trading ropą naftową

  UNIMOT rozpoczął realizację dostaw ropy naftowej na rynek Europy Środkowej. Pierwsza partia produktu pochodziła z Bliskiego Wschodu, druga jest właśnie sprowadzana z USA.  Łączna wielkość realizowanych dostaw to 1,2 miliona baryłek.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR