Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ursus ma 5-letnią umowę z tureckim Tumosan o wartości średnio 9 mln euro rocznie

Opublikowano: 2018-12-07 15:00:07

Omawiane walory:

Ursus zawarł z turecką spółką Tumosan Motor ve Traktör Sanayi generalną umowę współpracy w zakresie produkcji i dostawy ciągników oraz importu części. Średnioroczna wartość umowy wyniesie 9 mln euro.

(Fot. spółka)

– Na podstawie zawartej umowy strony podejmą współpracę w zakresie produkcji wybranych modeli ciągników oraz dostaw części i komponentów, które będą wykorzystywane w bieżącej działalności emitenta – czytamy w komunikacie.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Umowa została zawarta na okres 5 lat z możliwością jej przedłużenia o kolejny 5-letni okres. Ursus szacuje, iż średnioroczna wartość umowy wyniesie 9 mln euro. Ogólne zasady współpracy stron są standardowe dla tego typu umów. Prawem regulującym stosunki pomiędzy stronami w ramach umów jest prawo szwajcarskie.

Tumosan jest przedsiębiorstwem z 40-letnią tradycją w prowadzeniu działalności przemysłowej i posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji ciągników rolniczych. Na przestrzeni lat firma współpracowała z wieloma uznanymi producentami branży motoryzacyjnej, a od 2012 r. notowana jest na Tureckiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Stambule. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Ursusa

– Współpraca zapewni poszerzenie oferty produktowej emitenta o wysokiej jakości i konkurencyjne cenowo modele ciągników rolniczych – podsumowano.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o ursus)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku