Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ursus miał blisko 105 mln zł straty netto w 2018 r. wg szacunkowych danych

Opublikowano: 2019-04-19 12:14:09

Omawiane walory:

Ursus w restrukturyzacji odnotował 104,6 mln zł jednostkowej straty netto w 2018 r. według wstępnych danych wobec 100,2 mln zł straty w 2017 roku.

(Fot., spółka)

– Istotne pogorszenie się sytuacji płynnościowej spółki wynikające z braku możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów po przedpłaceniu za towar obszarów wiejskich.
– niski wolumen sprzedaży w sposób istotny przełożył się na niższą rentowność produktów, które nie pokrywają obecnie kosztów stałych produkcji;
– spowolnienie realizacji kontraktu z tanzańskim kontrahentem National Development Corporation;
– istotne pogorszenie się sytuacji płynnościowej spółki wynikające z braku możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów po przedpłaceniu za towar – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Przychody netto ze sprzedaży spadły o ok. 66 proc. r/r i wyniosły 86,7 mln zł w 2018 r.

Ursus dokonał również odpisów aktualizujących wartość zapasów na łączną kwotę 25,8 mln zł, w tym prototypów na 5,7 mln zł, odpisów aktualizujących wartość należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałych na łączną kwotę 4,3 mln zł, ujęcia rezerwy na zwrot uzyskanych dotacji w kwocie 4 mln zł, jęcia rezerwy restrukturyzacyjnej w kwocie 1,2 mln zł.

– Ponadto spółka, zgodnie ze wskazaniami biegłych, dokonała korekty błędu z lat ubiegłych dokonując odpisu należności od spółki Biosaf Temiz Kaynakli Yenilenebilir Enerji Limited Şirketi (Clean Energy & Renewable Sources LTD) z siedzibą w Stambule w Turcji za sprzedaż 100 proc. akcji Bioenergia Invest SA dokonanej w dniu 29 grudnia 2016 roku na łączną kwotę 19.876 tys. zł która obciążyła wynik roku 2016 poprzez ujęcie bezpośrednio w kapitałach własnych – czytamy dalej.

Społka podała, że badanie jednostkowego oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego na moment niniejszego raportu bieżącego nie zostało jeszcze zakończone. Ostateczne dane finansowe zostaną zawarte w jednostkowym i skonsolidowanym raporcie rocznym za 2018 rok, które zostaną opublikowane 25 kwietnia br.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o ursus)

 • NCBiR podtrzymuje decyzję o odstąpieniu od dofinansowania projektu Ursusa

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) podtrzymało wyrażone wcześniej stanowisko o odstąpieniu od podpisania z URSUSem w restrukturyzacji umowy o dofinansowanie projektu pt. "Opracowanie i demonstracja innowacyjnego samochodu dostawczego o DMC 3,5 tony".

 • Ursus zamknął rok 2018 stratą netto na poziomie 140 mln zł

  Producent maszyn rolniczych odnotował 140,88 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 18,28 mln zł straty rok wcześniej.

 • Ursus wciąż prowadzi rozmowy dot. sprzedaży udziałów Ursus Bus

  Mimo, że próba sprzedaży udziałów spółki zależnej URSUS Bus na rzecz PG Energy Capital Management zakończyła się fiaskiem, URSUS nadal prowadzi z innymi potencjalnymi zainteresowanymi rozmowy w sprawie sprzedaży URSUS Bus, poinformowała ISBnews wiceprezes spółki ds. restrukturyzacji Agnieszka Biała.

 • Sesja na pół gwizdka, gorąco na CD Projekcie, Ursusie i Getin Noble Banku

  Niewielkie wahania indeksów i symboliczne obroty to sygnał, że jeszcze nie wszyscy inwestorzy wrócili ze świąt. Dziś porządną dawkę emocji zapewniają za to małe i średnie spółki. W centrum uwagi znalazł się m.in. URSUS, Getin Noble Bank i Kruk.

 • Ursus liczy na utrzymanie całej załogi i zachowanie produkcji w Lublinie

  Choć przedstawiony przez URSUS plan restrukturyzacji zakłada, że produkcja spółki zostanie przeniesiona do Dobrego Miasta, nie jest wykluczone, że uda się utrzymać produkcję w Lublinie. Producent maszyn rolniczych liczy również, że uda się utrzymać całą załogę produkcyjną i technologiczno-konstrukcyjną, poinformowała ISBnews wiceprezes spółki ds. restrukturyzacji Agnieszka Biała.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku