Vivid Games spodziewa się blisko 3 mln zł straty netto za I półrocze 2018 r.

Omawiane walory:

Vivid Games miało ok. 2,88 mln zł skonsolidowanej straty netto w I półroczu 2018 r., przy przychodach ze sprzedaży ok. 3,69 mln zł i kosztach działalności operacyjnej 10,34 mln zł, podała spółka, prezentując wstępne dane.

– Odpowiednio: jednostkowa strata wyniesie ok. 6,25 mln zł oraz jednostkowe przychody ze sprzedaży 3,69 mln zł i koszty działalności operacyjnej 14,6 mln zł – czytamy w komunikacie.

– W związku z zatwierdzonym już wynikiem za 2016 rok, korekta podatku dochodowego od osób prawnych za 2016 rok (wynik kontroli UCS w Toruniu […]) w wysokości 661,7 tys. zł (podatek + odsetki) została wykazana poprzez zmniejszenie kapitału zapasowego w 2018 roku, bez wpływu na wynik bieżącego roku 2018. W związku z powyższym zatwierdzone sprawozdanie finansowe oraz raport emitenta za rok 2016 nie będą korygowane – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2018 r., które ujrzy światło dzienne 19 września, znajdzie się informacja dotycząca korekty błędu poprzednich okresów w zakresie ujęcia w 2017 roku realizacji instrumentu dłużnego (tzw. opcja Gizy). Po ponownej analizie faktów, zgodnie z MSR 32, podjęto decyzję, iż rozliczenie opcji powinno nastąpić w grudniu 2017 roku. Zobowiązanie finansowe powinno zostać wykazane jako instrument kapitałowy w pozycji kapitał zapasowy. Korekta w wysokości ok. 3,13 mln zł nie wpłynęła na wynik 2017 r. W związku z korektą, wycena tzw. opcji Gizy pozostaje bez wpływu na wyniki grupy w 2018 roku, w związku z czym spółka niezwłocznie przekaże do publicznej wiadomości skorygowany raport za pierwszy kwartał 2018 r. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Vivid Games

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. W środę na zamknięciu sesji kurs akcji bydgoskiej spółki spadł o 1,2 proc. do 3,99 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vivid, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Vivid Games miał 0,42 mln zł zysku netto w 2019 r.

  VIVID Games odnotowało 0,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2019 r. wobec 5,45 mln zł straty rok wcześniej.

 • Fed zafundował wzrosty na giełdach, w grze Orlen, PKO BP i PZU Wystarczył mały gest ze strony Fed, żeby inwestorzy zapomnieli o strachu przed drugą falą epidemii, a na światowych giełdach ponownie się zazieleniło. GPW nie jest tu wyjątkiem. Akcje PKN Orlen, PKO BP i PZU ciągną warszawską giełdę w górę.
 • Energetyka szaleje, a reszta rynku czeka na Fed

  Koncerny energetyczne drożeją kolejną sesję. Tym razem wspierane przez raport kwartalny Enei. To jednak za mało, żeby pociągnąć w górę indeksy. Giełda w Warszawie czeka na wyniki posiedzenia Fed... i długi weekend.

 • Vivid Games wypracował w maju 3,2 mln zł przychodów ze sprzedaży

  Ponad 11 mln zł przychodów ze sprzedaży i ponad 2 mln zł zysku netto wypracował VIVID Games narastająco na koniec maja bieżącego roku, wynika ze wstępnych wyników finansowych opublikowanych przez spółkę. Bydgoski wydawca i developer przedstawił również zaktualizowaną strategię. Przewiduje ona m.in. powiększanie portfolio o 2-3 wysokiej jakości gry z segmentu mid-core rocznie oraz komercjalizację poza platformami mobilnymi.

 • Vivid Games liczy, że w optymistycznym scenariuszu zrealizuje PPU już we wrześniu

  VIVID Games ocenia, że w optymistycznym scenariuszu przyspieszone postępowanie układowe (PPU) może zakończyć się już we wrześniu, poinformował ISBtech prezes Remigiusz Kościelny. W jego ocenie, portfolio gier ma wysoki potencjał skalowania, a wzrost przychodów wskazuje na "otwartą drogę" do realizacji prognoz finansowych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR