W styczniu Grupa Redan wypracowała 40 mln zł przychodów

Omawiane walory:

Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę Redan w styczniu 2017 r. wyniosła 40 mln zł i była o 4 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Powierzchnia całej sieci sprzedaży Grupy Redan na koniec stycznia wyniosła 142 tys. m2, co oznacza wzrost o 18 proc. r/r. W segmencie dyskontowym poziom sprzedaży towarów w styczniu 2017 r. wyniósł 25 mln zł, co oznacza wzrost o 11 proc. r/r.

Sieć Textilmarket na koniec stycznia składała się z 406 sklepów własnych o łącznej powierzchni 101,5 tys. m2, która była 29 proc. wyższa niż na koniec stycznia 2016 r. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy txm24.pl w styczniu 2017 wyniosły 1 mln zł co oznacza wzrost o 26 proc. r/r.

Na rynku modowym sprzedaż towarów w styczniu 2017 r. wyniosła 16 mln zł i była niższa o 5 proc. niż w styczniu poprzedniego roku. Powierzchnia punktów handlowych działających w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash wyniosła 40,5 tys. m2, tj. była na poziomie 3 proc. niższym niż w styczniu 2016 r. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklepy internetowe marki Top Secret w Polsce oraz na Ukrainie w styczniu 2017 wyniosły 3 mln zł co oznacza wzrost o 20 proc. w stosunku do stycznia 2016 roku.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz – od 2011 r. – Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Spółka TXM, w której Redan ma pakiet większościowy akcji, zadebiutowała na GPW w grudniu 2016 r. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Redanu

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT redan, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR