W styczniu Grupa Redan wypracowała 40 mln zł przychodów

Omawiane walory:

Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę Redan w styczniu 2017 r. wyniosła 40 mln zł i była o 4 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Powierzchnia całej sieci sprzedaży Grupy Redan na koniec stycznia wyniosła 142 tys. m2, co oznacza wzrost o 18 proc. r/r. W segmencie dyskontowym poziom sprzedaży towarów w styczniu 2017 r. wyniósł 25 mln zł, co oznacza wzrost o 11 proc. r/r.

Sieć Textilmarket na koniec stycznia składała się z 406 sklepów własnych o łącznej powierzchni 101,5 tys. m2, która była 29 proc. wyższa niż na koniec stycznia 2016 r. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy txm24.pl w styczniu 2017 wyniosły 1 mln zł co oznacza wzrost o 26 proc. r/r.

Na rynku modowym sprzedaż towarów w styczniu 2017 r. wyniosła 16 mln zł i była niższa o 5 proc. niż w styczniu poprzedniego roku. Powierzchnia punktów handlowych działających w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash wyniosła 40,5 tys. m2, tj. była na poziomie 3 proc. niższym niż w styczniu 2016 r. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklepy internetowe marki Top Secret w Polsce oraz na Ukrainie w styczniu 2017 wyniosły 3 mln zł co oznacza wzrost o 20 proc. w stosunku do stycznia 2016 roku.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz – od 2011 r. – Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Spółka TXM, w której Redan ma pakiet większościowy akcji, zadebiutowała na GPW w grudniu 2016 r. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Redanu

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT redan, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Redan wydłużył termin spłaty obligacji

  REDAN zawarł z właścicielem wszystkich obligacji serii F spółki porozumienie w sprawie wydłużenia terminu spłaty do 10 sierpnia 2021 r. i zmiany harmonogramu wykupu częściowego.

 • Giełda umieściła 38 spółek na Liście Alertów

  Giełda Papierów Wartościowych zakwalifikowała do segmentu Lista Alertów akcje 38 spółek. Niechlubną listę opuszczą Coal Energy, Interbud Lublin oraz Zastal.

 • Redan rozważa sprzedaż TXM

  REDAN rozpoczął przegląd opcji strategicznych. Spółka rozważa m.in. sprzedaż całości lub części segmentu dyskontowego skupionego w TXM, którego rynkowa wartość wyceniana jest na niecałe 8 mln zł.

 • TXM pozyska z emisji akcji i obligacji 32 mln zł

  TXM sfinalizował dokapitalizowanie spółki poprzez emisję akcji i obligacji o łącznej wartości 31,9 mln zł. Jednak nie wszystkim inwestorom podoba się sposób zwiększenia siły głosu głównego akcjonariusza. We wtorek akcje TXM tracą prawie 10 proc.

 • Główni akcjonariusze TXM wezmą udział w emisji akcji

  REDAN oraz 21 Concordia - dwaj najwięksi akcjonariusze TXM - zadeklarowały udział w emisji akcji spółki, która ma być przeprowadzona celem przyspieszenia realizacji planu naprawczego. REDAN deklaruje objęcie akcji o wartości 5-7 mln zł przy założeniu objęcia przez Concordia 21 akcji o wartości co najmniej 20 mln zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR