X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Alior

 • 10 stycznia 2019

  Strach przed spadkami na Wall Street, w grze CD Projekt i Alior Bank

  W czwartek giełdy na całym świecie notują spadki. Pretekstem do wyprzedaży akcji są obawy, że po 10-proc. odbiciu inwestorzy z Wall Street powiedzą dość i rozpoczną realizację zysków. W Warszawie tematem numer jeden są doniesienia na temat możliwej kary finansowej dla Alior Banku.

 • 03 stycznia 2019

  Alior Bank: Przejęcie Ruchu wyłącznie na potrzeby restrukturyzacji

  Alior Bank, który złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia kontroli nad Ruchem zakłada, że ewentualna koncentracja będzie czasowa i dokonana wyłącznie na potrzeby wsparcia procesu restrukturyzacji tej spółki, poinformował wiceprezes kierujący pracami zarządu Alior Banku Krzysztof Bachta. W I kwartale zostanie przedstawiony szczegółowy plan restrukturyzacji Ruchu. 

 • Alior Bank złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia spółki Ruch

  Alior Bank złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Ruch SA.

 • 20 grudnia 2018

  ALIOR – analiza techniczna na życzenie

 • wczoraj

  8 nowych rekomendacji dla spółek z sektora bankowego

  Marta Czajkowska-Bałdyga, analityk Haitong Banku zaktualizowała zalecenia i ceny docelowe dla akcji 8 czołowych spółek z sektora bankowego. Wskazanie kupu otrzymały w sumie 4 banki: Pekao, Alior, Santander BP i PKO BP.

 • 17 grudnia 2018

  PKN Orlen zaangażuje się w restrukturyzację Ruchu

  Rada Wierzycieli Ruch SA, wśród których są wydawcy największych polskich tytułów prasowych, zaakceptowała plan restrukturyzacji, który przedstawił Alior Bank. Jego realizacją zajmie się największy wierzyciel Ruchu, czyli właśnie Alior Bank, przy współpracy PZU oraz zaangażowaniu PKN Orlen, dowiedziało się ISBnews.

 • 12 grudnia 2018

  Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 

 • 29 listopada 2018

  Szef Fed dał globalnym rynkom akcji paliwo do wzrostów, w grze Alior i Groclin

  Jerome Powell dał wczoraj sygnał do wzrostów cen akcji. Jeżeli tylko prezydent Trump nie włoży kija w szprychy, to jest spora szansa na trwały powrót wzrostów w grudniu. Skorzystałaby na tym również warszawska giełda.

 • 28 listopada 2018

  Orlen, CCC i banki ciągną WIG20 w górę, wrócił temat GetBacku

  Duże spółki przełamały swoją słabość i z opóźnieniem reagują na poprawę nastrojów na globalnych rynkach akcji. Dużo mniej entuzjastycznie zachowują się spółki małe i średnie. Na GPW ponownie wróciły tematy "okołogetbackowe".

 • 27 listopada 2018

  Krucha poprawa nastrojów na GPW, gorąco na Orbisie i Altusie

  Mocne wzrosty na Wall Street poprawiają humory inwestorom na GPW, pozwalając im zapomnieć o wczorajszej fatalnej sesji. Poprawa wciąż jednak jest krucha i układ sił może jeszcze się zmienić. We wtorek w centrum uwagi znalazł się Orbis i Altus TFI.

 • 21 listopada 2018

  CBA przeszukało siedziby Alior Banku i Ruchu

  Jak informuje rzecznik prasowy CBA, zabezpieczono dokumentację i dane elektroniczne w śledztwie dot. m.in. nieprawidłowości związanych z udzieleniem przez Alior Bank kredytów spółce Ruch. Kwadrans przed 16:00 notowania banku spadają o 2,4 proc. do 50,45 zł. Alior Bank to dziś jedyna spółka w indeksie WIG20, która traci na wartości.

 • 10 listopada 2018

  ALIOR – analiza techniczna na życzenie

 • 09 listopada 2018

  Spadki na GPW przed długim weekendem, gorąco na Aliorze, Eurocashu i Ursusie

  Czerwony piątek na giełdzie w Warszawie. Mocna przecena Alior Banku, Eurocashu i Ursusa, wpisuje się w realizację zysków przed długim weekendem w Polsce i obawy przed spadkami na Wall Street. Losy sesji wydają się być już przesądzone.

 • wczoraj

  Mieszane nastroje w Warszawie, pozytywnie wyróżniają się spółki energetyczne

  Czwartkowy poranek przynosi mocne wzrosty spółek z branży energetycznej. To jednak za mało, żeby pociągnąć mocniej do góry cały rynek. Konieczna jest zdecydowana poprawa globalnych nastrojów.

 • 17 października 2018

  Blisko 30 proc. operacji bankowych na smartfonie dokonywane jest za pomocą BLIK-a

  Polacy skorzystali z BLIK-a ponad 18,5 mln razy w drugim kwartale 2018 roku, co oznacza, że blisko co trzecia operacja bankowa na smartfonie realizowana jest w ten sposób, podał Polski Standard Płatności (PSP), operator BLIK-a.

 • 12 października 2018

  Szczyt wyników sektora bankowego jeszcze przed nami, DM mBanku wskazuje 5 faworytów

  Zdaniem analityków DM mBanku przecena polskiego sektora bankowego była równie głęboka jak banków europejskich, ale wyższa niż banków w USA. Jednocześnie szczyt wyników jest jeszcze przed nami, a ostatnie dynamiczne spadki mogą być okazją do akumulowania wybranych akcji.

 • 10 października 2018

  WIG20 mocno w dół, mWIG40 koryguje spadki

  Po jednodniowej przerwie WIG20 wraca do spadków. W dół ciągnie go bardzo słabo spisujący się ostatnio CD Projekt, a także PKO BP, PKN Orlen i PGNIG. Na szerokim rynku gorąco jest m.in. na Qumaku i Kruku.

 • wczoraj

  KNF wszczęła postępowanie ws. nałożenia kary pieniężnej na Alior Bank

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wszczęła postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej na Alior Bank w związku z podejrzeniem naruszenia przepisów przy przeprowadzaniu zapisów na certyfikaty inwestycyjne funduszy.

 • 17 września 2018

  Komentarz posesyjny: Kwestia kilku dni czy godzin?

  Na poniedziałkowej sesji inwestorzy w Europie nie przejęli się zbytnio weekendowymi doniesieniami mediów na temat rychłego wprowadzenia ceł na produkty chińskie o wartości 200 mld USD.

 • Nerwowy początek tygodnia, w grze Altus, 11 bit studios i spółki Czarneckiego

  Tydzień na GPW rozpoczął się od spadków. Warszawski parkiet, który walczy ze swoimi demonami, w tym tygodniu będzie jeszcze musiał zmierzyć z tematem wojen handlowych. To on będzie determinował nastroje na świecie. 

 • 12 września 2018

  ALIOR – analiza techniczna

 • 09 sierpnia 2018

  Alior Bank wraca do punktu wyjścia. Spekulanci szaleją na CI Games i Kopeksie

  Czwartek na GPW upływa pod znakiem niewielkich wahań indeksów, co wpisuje się w nastroje w Europie. W centrum uwagi są akcje Alior Banku, CI Games i Kopeksu. O losach sesji mogą rozstrzygnąć popołudniowe dane nt. inflacji w USA.

 • Alior Bank chce wypłacić pierwszą w swojej historii dywidendę w 2020 r.

  Alior Bank ocenia, że osiągane obecnie wskaźniki kapitałowe - wyższe od zakładanych w strategii - pozwalają uzyskać możliwość wypłaty dywidendy w 2020 roku, poinformował wiceprezes Filip Gorczyca. W czwartek przed południem akcje banku tanieją o 3,7 proc. do 73,40 zł i tym samym znoszą cały środowy wzrost, wywołany przez informację o fiasku fuzji z Pekao.

 • 08 sierpnia 2018

  Nici z wielkiej fuzji Pekao i Alior Banku

  Bank Pekao nie doszedł do porozumienia co do warunków połączenia z Alior Bankiem i odstąpił od dalszych negocjacji. Pekao pozostaje otwarty na opcje wzrostu nieorganicznego, które mogą zwiększyć wartość generowaną dla akcjonariuszy i są zgodne z realizowaną obecnie strategią.

 • Inwestorzy świętują fiasko fuzji Pekao i Alior Banku, zielono także na PZU

  Połączenia Pekao SA i Alior Banku nie będzie. Inwestorzy przyjęli to z wielkim zadowoleniem. Akcje obu banków mocno rosną. Drożeją też walory PZU, głównego akcjonariusza obu spółek.

 • 30 lipca 2018

  Brak podwyżek stóp procentowych nie przeszkodzi bankom w poprawie zysków w II kw. 2018 r.

  Analitycy Haitong Banku prognozują, że zysk netto ośmiu analizowanych przez nich banków wzrośnie o 6 proc. r/r i 28 proc. kw/kw w II kw. 2018 r. Prognozują, że łączne przychody wzrosną o 6 proc. r/r, głównie za sprawą poprawy przychodów odsetkowych netto – wzrost o 8 proc. r/r i o 3 proc. kw/kw.

 • 26 lipca 2018

  UOKiK: 7 banków nieprawidłowo informowało klientów o zmianach opłat

  Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, Deutsche Bank, Idea Bank, Pekao i Plus Bank nieprawidłowo informowały o zmianach opłat, poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Po decyzjach UOKiK banki rozliczą się z konsumentami z podwyżek lub udostępnią czasowo niektóre usługi za darmo. W toku pozostaje 7 postępowań.

 • 11 lipca 2018

  Haitong Bank ściął wyceny akcji ośmiu banków

  Biuro w raporcie z 10 lipca zaktualizowało rekomendacje dla ośmiu czołowych reprezentantów sektora bankowego. Faworytami Haitong Banku są obecnie PKO BP, Pekao, Alior, BZ WBK i Handlowy.

 • 29 czerwca 2018

  Reuters: Bank Pekao i Alior Bank połączą się

  Bank Pekao prawdopodobnie będzie dążył do fuzji z mniejszym konkurentem - Alior Bankiem, ale informacja ta nie zostanie opublikowana przed końcem czerwca, poinformowały Reuters dwa źródła zbliżone do sprawy. 

 • 10 maja 2018

  Atomowa wymiana między PGE i Orlenem. Duże spółki rosną po wynikach

  W czwartek tematem numer jeden są doniesienia dotyczące możliwego zaangażowania spółek Skarbu Państwa w budowę elektrowni atomowej. Akcje PGE idą mocno w górę, podczas gdy PKN równie mocno tanieją. Po wynikach kwartalnych drożeją duże spółki. Wyjaśniła się też ostatnia zagadkowa wyprzedaż Trakcji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku