Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

WIG20 z szansami na odrobienie strat. W drodze wyniki m.in. CD Projektu i 11 bit studios

Opublikowano: 2019-03-25 12:12:21

Omawiane walory: , , , ,

Początek tygodnia przynosi kontynuację piątkowych spadków. Losy sesji nie są jeszcze rozstrzygnięte. Dotyczy to zwłaszcza największych spółek. Nastroje nieco poprawił wyższy od prognoz odczyt indeksu Ifo dla Niemiec.

Źródło: ATTrader.pl

Pierwsza połowa poniedziałkowej sesji na giełdzie w Warszawie upływa pod znakiem spadków cen akcji, co oznacza kontynuację przeceny z piątku i wpisuje się w pogorszenie nastrojów obserwowane na rynkach globalnych. O godzinie 11:30 indeks WIG20 miał wartość 2.315 pkt., cofając się o 0,14 proc., po tym jak w piątek przecena sięgnęła 1,7 proc. WIG spadał o 0,35 proc. do 59.889 pkt., mWIG40 o 0,99 proc. do 4.197 pkt., a sWIG80 o 0,71 proc. do 11.924 pkt.

Spadki na GPW, zwłaszcza wśród największych spółek, z pewnością byłyby większe, ale rano nastroje w Europie nieco poprawiła publikacja indeksu instytutu Ifo dla Niemiec. W marcu indeks ten wzrósł do 99,6 pkt. z 98,7 pkt. w lutym (po korekcie w górę). Dane nie tylko były lepsze od prognoz (98,5 pkt.), ale też postawiły spory znak zapytania co do wiarygodności ostatnich recesyjnych odczytów indeksów PMI dla Niemiec (sytuacja w przemyśle najgorsza od 6,5 roku).

Po dwóch i pół godzinach handlu przy ulicy Książęcej tanieją akcje ponad połowy notowanych akcji, a drożeją tylko 29 proc. z nich. W indeksie WIG20 tanieją natomiast akcje 12 z 20 spółek.  Najmocniej przecenione są akcje JSW (-2,7 proc.), Santander Bank Polska (-1,4 proc.) i Dino Polska (-1,5 proc.). Losy sesji, przynajmniej w przypadku blue chipów, nie są jeszcze przesądzone. Dużo będzie zależeć od tego na ile ta niewielka poprawa nastrojów w Europie okaże się trwała. Przede wszystkim jednak o losach sesji rozstrzygnie to, czy po piątkowej wyprzedaży na Wall Street, dziś pojawią się chętni do odkupienia akcji.

Ten tydzień na światowych giełdach, a co się z tym wiąże również na warszawskim parkiecie, zapowiada się dość interesująco. I to z kilku powodów. Piątkowe spadki na Wall Street, jakkolwiek dziś mogą przynieść korekcyjne odbicie, niosą realne ryzyko wkroczenia amerykańskiego rynku akcji na ścieżkę mocniejszej i dłuższej realizacji zysków. Po ostatnich niespodziankach ze strony FED i ECB z pewnością inwestorzy będą śledzić liczne w tym tygodniu wystąpienia bankierów centralny. Zostanie też opublikowana spora grupa ważnych danych makroekonomicznych (m.in. amerykański PKB), a w Wielkiej Brytanii być może ostatecznie rozstrzygnie się kwestia brexitu.

Adam Kiciński i Piotr Nielubowicz będą gośćmi czatu inwestorskiego w StockWatch.pl – start 27 marca o godz. 14:00 >>> DOŁĄCZ DO SPOTKANIA

Ciekawy tydzień zapowiada się dla posiadaczy akcji CD Projekt. Zaplanowana na środę publikacja raportu finansowego przez spółkę niesie realne szanse na zakończenie obserwowanego od ponad miesiąca trendu bocznego w przedziale 173,40-195 zł. Analitycy prognozują, że zysk netto spadł o 29 proc. do 32,6 mln zł. Jednak nie to będzie najważniejsze. Dużo ważniejsze będą zapowiedzi, plany i inne szczegóły odnośnie przyszłych produkcji. W tym przede wszystkim gry Cyberpunk 2077.

Na gruncie analizy technicznej obecna stabilizacja notowań CD Projekt, która została poprzedzona wzrostem z 124,30 zł do 201,40 zł w okresie listopad-styczeń, ale ma miejsce poniżej szczytu z 2018 roku (222,40 zł), jaki się jako przystanek przed atakiem właśnie na wspomniane historyczne maksimum.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W tym tygodniu wyniki finansowe opublikuje nie tylko producent Wiedźmina, ale też spora grupa innych spółek notowanych na GPW. Między innymi Ciech, Wirtualna Polska (wtorek), 11 bit studios (środa), Benefit System, CI Games, Erbud, Izostal, Larq, Oponeo.pl, Selvita, Unibep, Wittchen (czwartek), Amica, BAH, Baltona, Elzab, Helio, Marvipol, Śnieżka, Taczyński i Unimot (piątek). >> Zobacz aktualny terminarz raportów spółek z GPW

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o 11bit, CDPROJEKT, dinopl, jsw, sanpl)

 • Podatkowej wyprzedaży ciąg dalszy, JSW rośnie po wynikach

  Akcje giełdowych detalistów kontynuują spadki wywołane wizją wprowadzenia podatku handlowego. Strach inwestorów dodatkowo potęguje pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych. Jedynym z nielicznych pozytywnych akcentów jest mocny wzrost JSW w reakcji na lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

 • 6 znanych spółek, które zbierają laury za tegoroczne wyniki

  Koniunktura w pierwszym kwartale tego roku nie rozpieszczała, a mimo to kilku spółkom udało się z impetem pokonać rynkowe konsensusy. StockWatch.pl znalazł 6 spółek, które w tym tygodniu popisały się skokową poprawą wyników i zasłużyły na wzrosty kursów akcji.

 • 11 bit studios zarobiło 4,4 mln zł w I kwartale 2019 r.

  W pierwszych trzech miesiącach br. 11 bit studos wypracowało 4,4 mln zł zysku netto i 14,2 mln zł przychodów, głównie dzięki sprzedaży Frostpunka i Moonlightera. W II półroczu mają zapaść decyzje w kwestii dwóch kolejnych tytułów, które spółka zamierza produkować po Projekcie 8.

 • Podatek handlowy wraca, Dino i inni detaliści tanieją na GPW

  Akcje Dino Polska tanieją o 5,7 proc., CCC o 5,1 proc., LPP o 4 proc., a Eurocash o 4,5 proc. po decyzji Sądu UE, że podatek handlowy w Polsce był zgodny z unijnym prawem. Nastroje na całym rynku są natomiast mieszane, a warszawski parkiet jest jednym ze słabszych w Europie. Dobrze radzą sobie za to spółki paliwowe.

 • Giełdy łapią oddech po serii spadków, w grze JSW, Dino Polska i Pekao

  Poprawa nastrojów na rynkach światowych zapobiegła ósmej z rzędu spadkowej sesji w wykonaniu indeksu WIG20. Odbicie na GPW, wpierane przez drożejące akcje JSW, Dino Polska, czy Pekao, może być kontynuowane po weekendzie.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku