Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

XTB wprowadza do oferty 76 nowych ETF-ów

Opublikowano: 2018-12-11 09:48:02

Omawiane walory:

Dom Maklerski X-Trade Brokers rozszerza ofertę o 76 nowych ETF-ów notowanych w Unii Europejskiej. W sumie w broker będzie miał już dostęp do 151 instrumentów tego typu. Wśród nowych pozycji znajdą się m.in. ETF-y na surowce: srebro oraz pallad.

– Rozszerzenie naszej oferty to reakcja na zmieniające się preferencje inwestorów, wśród których rosnącym zainteresowaniem cieszą się akcje zagraniczne i właśnie ETF-y. Naszym celem jest dostarczenie klientom zróżnicowanego wachlarza opcji inwestycyjnych, przy jednoczesnym komforcie zarządzania zdywersyfikowanym portfelem na jednej platformie. Analizujemy kolejne możliwości rozszerzenia oferty, które zaowocują nowymi produktami w 2019 roku – mówi Omar Arnaout, prezes X-Trade Brokers.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Inwestorzy coraz chętniej lokują swój kapitał przy pomocy ETF-ów. Jak podaje serwis Statista.com, ogólnoświatowa wartość aktywów w ETF notowanych na wszystkich giełdach oscyluje obecnie na poziomie 4,6 biliona dolarów. Dla porównania, w 2003 roku były to zaledwie 204 miliardy USD. Odpowiadając na ten trend, XTB rozszerzyło swoją ofertę, wprowadzając do niej 76 nowych pozycji.

ETF-y (Exchange-Traded Fund) to bardzo praktyczne instrumenty inwestycyjne. Można je porównać do otwartych funduszy inwestycyjnych, zaprojektowanych tak, aby dokładnie śledzić ruch indeksów giełdowych, surowców czy koszyka np. akcji lub obligacji przy maksymalnym obniżeniu kosztów prowizyjnych. Jak podaje serwis Statista.com, ogólnoświatowa wartość aktywów w ETF notowanych na wszystkich giełdach jest szacowana na 4,6 biliona dolarów. Dla porównania, w 2003 roku były to zaledwie 204 miliardy USD.

Atrakcyjność ETF-ów wiąże się przede wszystkim z możliwością ekspozycji na wiele rynków oraz branż, bez konieczności wyboru konkretnych spółek. Niewątpliwą przewagą, w porównaniu z tradycyjnymi funduszami, są niskie koszty inwestowania, opłaty za zarządzanie są nawet kilkukrotnie niższe niż w tradycyjnych TFI. ETF to instrument zarządzany pasywnie, śledzący indeks, tym samym opłaty za zarządzanie nim wynoszą ułamek procenta. Pozwala na dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, a do rozpoczęcia inwestowania wystarczą niewielkie kwoty.

– Obecnie największą popularnością wśród naszych klientów cieszą się ETF-y na indeksy giełdowe. Preferowane są te, bazujące na indeksach akcji z obszaru Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych np. S&P500, DAX czy Nasdaq. Dostrzegamy też zainteresowanie ETF-ami na złoto. Nowością w naszej ofercie jest ETF na srebro, którego cena jest teraz rekordowo niska, oraz na pallad, którego cena po raz pierwszy od 16. lat jest wyższa niż złota – komentuje Filip Kaczmarzyk, członek zarządu ds. tradingu, X-Trade Brokers.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o xtb)

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • Trzy Wiedźmy zdecydują o losach piątkowej sesji, w grze CCC, JSW i XTB

  Udana sesja na rynkach w Europie. Ponad 1-proc. wzrosty notują główne indeksy w Paryżu, Warszawie i we Frankfurcie. O losach sesji i indeksu WIG20 zdecydują jednak nie nastroje w Europie czy na Wall Street, ale wygasające marcowe kontrakty terminowe.

 • Dino Polska i Play zastąpią Energę i Eurocash w WIG20

  Giełda przedstawiła wynik rocznej rewizji portfeli głównych indeksów. Energa i Eurocash tracą miejsce w prestiżowym segmencie na rzecz debiutantów z 2017 r. Rewizja zmniejszy odrobinę udział Skarbu Państwa w indeksie WIG20.

 • X-Trade Brokers miał wstępnie 4,5 mln zł zysku netto w IV kw. 2018 r.

  X-Trade Brokers odnotował 4,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2018 r. wobec 32,27 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie, powołując się na wstępne wyniki. W poniedziałek kurs akcji spółki spada o 2,5 proc.

 • 10 spółek, które sypną groszem na święta

  To nie koniec dywidend w tym roku. Według wyliczeń StockWatch.pl, giełdowe spółki sprezentują akcjonariuszom dywidendy zaliczkowe na łączną kwotę ponad 700 mln zł. Wśród nich nie zabraknie ofert z dwucyfrową stopą dywidendy.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku