Zmiany w Banku Pekao. Klienci CDM z końcem sierpnia trafią do DM Pekao

Omawiane walory:

Proces integracji działalności maklerskiej w ramach grupy Pekao wchodzi w końcowy etap. Centralny Dom Maklerski Pekao z końcem sierpnia br. zostanie formalnie podzielony, a w efekcie jego klienci trafią do Domu Maklerskiego Pekao, działającego w strukturach banku.

Walne Banku Pekao podjęło decyzję o podziale CDM Pekao. Oznacza to, że cała działalności maklerska Centralnego Domu Maklerskiego w najbliższych dwóch miesiącach trafi do DM Pekao.

Czerwiec jest też ostatnim miesiącem świadczenia usług w ramach obsługi rachunków maklerskich przez DI Xelion. Duża część klientów DI Xelion już dokonała transferu aktywów, a większość z nich wybrała Dom Maklerski Pekao. Kontynuowane są też prace pomiędzy DM Pekao i Pekao Investment Banking nad docelowym modelem współpracy w obszarze instytucjonalnej działalności maklerskiej, które zgodnie z założeniami Bank chce sfinalizować jeszcze w br.

W efekcie integracji dotychczasowi klienci tych trzech podmiotów korzystający z usług maklerskich przejdą pod opiekę Domu Maklerskiego Pekao. Struktury Centralnego Domu Maklerskiego Pekao wejdą w skład DM Pekao i banku. Oznacza to, że utrzymana zostanie obecna obsługa klientów, zarówno w zakresie miejsc obsługi (placówki), jak też kanałów zdalnych (internetowe systemy transakcyjne, infolinia).

Docelowy model zakłada, że po zakończeniu procesu integracji działalności maklerskiej w grupie Pekao, Pekao IB będzie świadczyć usługi w obszarze bankowości inwestycyjnej, a Dom Inwestycyjny Xelion Sp. z o.o. będzie prowadził działalność skoncentrowaną na usługach pośrednictwa, doradztwa inwestycyjnego oraz oferowania instrumentów finansowych poprzez własną sieć doradców.

– Tworzymy w ten sposób zintegrowane centrum kompetencji skoncentrowane na zarządzaniu usługami i produktami maklerskimi. Skłoniły nas do tego ewoluujące zachowania klientów, którzy oczekują zapewnienia im dostępu do kompleksowych usług finansowych w jednym miejscu. Zyskamy w ten sposób możliwość jednolitego podejścia do klienta ze spójną ofertą obejmującą zarówno produkty i usługi maklerskie, jak i bankowe – mówi Grzegorz Olszewski, członek zarządu Banku Pekao, odpowiedzialny za pion zarządzania produktami inwestycyjnymi i ubezpieczeniowymi.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Pekao, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR