X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zortrax wprowadza na rynek Inkspire – drukarkę żywicową 3D

Opublikowano: 2018-09-13 13:39:22

Inkspire to produkt wykorzystujący technologię UV LCD. Według Zortrax urządzenie pracuje 8 razy szybciej i 9 razy dokładniej, niż wiodące drukarki 3D DLP i SLA.

(Fot. Zortrax)

Technologia UV LCD, zastosowana w urządzeniu Zortrax, polega na tworzeniu obrazu warstwy modelu na powierzchni fotopolimeru. Wykorzystuje do tego bardzo wysokiej rozdzielczości wyświetlacz LCD z ultrafioletowym podświetleniem LED. Sprawia to, że światło pada równomiernie na całą powierzchnię fotopolimeru, utwardzając całą warstwę modelu jednocześnie. Dzięki temu możliwy jest zarówno szybki, jak i precyzyjny druk.

Dostępne na rynku drukarki żywicowe, opierają się na technologii SLA (stereolitografii), gdzie warstwa modelu jest rysowana wiązką lasera lub DLP (digital light processing), co pozwala na wyświetlanie warstwy modelu za pomocą cyfrowego projektora. Technologia SLA jest precyzyjna, ale powolna, natomiast DLP zapewnia szybkość, kosztem dokładności. Dzięki rozwiązaniu Zortraxu użytkownicy nie będą musieli wybierać między szybkością, a precyzją.

– Pojedynczy piksel w Zortrax Inkspire mierzy 50×50 mikronów, a minimalna wysokość warstwy to zaledwie 25 mikronów. Drukarka potrafi tworzyć detale widoczne jedynie pod mikroskopem. Szybkość i dokładność Zortrax Inkspire otwiera nowe możliwości w inżynierii precyzyjnej, protetyce dentystycznej, czy jubilerstwie – mówi Rafał Tomasiak, prezes firmy Zortrax.

Urządzenie posiada pole robocze, o wymiarach 74 x 132 x 175 mm, dzięki czemu jest w stanie tworzyć więcej bardziej dokładnych modeli, na jednostkę czasu w porównaniu do konkurujących z Zortrax Inkspire drukarkami.

Zortrax Inkspire jest przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby projektantów, wykonujących precyzyjne prototypy, jak również drukujących produkty końcowe.

Urządzenie dobrze sprawdza się przy niskoseryjnej produkcji, ponieważ bez względu na ilość drukowanych naraz modeli na platformie, każdy z nich ma taką samą wysoką jakość i dokładność wykonania. Pozwala to zwiększyć wydajność.

Premiera Zortrax Inkspire planowana jest na jesień 2018 roku. Drukarka będzie kosztować 2699 dolarów. Informacje na temat dostępności produktu pojawią się wkrótce na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Zortraxu.

Zortrax jest polską firmą, która dostarcza kompleksowych rozwiązań w zakresie druku trójwymiarowego. Zbudowała silną pozycję na rynku desktopowych urządzeń 3D, oferując swoim klientom również materiały do druku, oprogramowanie Z-SUITE i inne produkty zwiększające wydajność procesu prototypowania.

Pod koniec sierpnia spółka poinformowała, że prowadzi przygotowania związane z wprowadzeniem akcji do obrotu na rynku NewConnect. Zwróciła się do akcjonariuszy z prośbą o składanie akcji do depozytu w firmie inwestycyjnej. Prośba dotyczy osób, które nie zdeponowały akcji w żadnym domu maklerskim. W komunikacie Zortrax wyjaśnia, że procedura dematerializacji akcji jest koniecznym krokiem przed dopuszczeniem akcji do obrotu na NewConnect. Sposób postępowania wyjaśnia w swoim komunikacie: https://zortrax.pl/informacje/newsy/dzialania-zwiazane-wprowadzeniem-akcji-obrotu-rynku-newconnect/

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Cena ropy naftowej sięga tegorocznych minimów

  O ile notowania złota i miedzi w bieżącym tygodniu pną się w górę, to zupełnie inna sytuacja panuje na rynku ropy naftowej. Inwestorzy są tam dużo bardziej pesymistyczni, a cena ropy sięga tegorocznych minimów.

 • Selvita podczas ASH 2018 zaprezentuje wyniki projektu SEL120

  Selvita zaprezentuje najnowsze wyniki projektu SEL120, małocząsteczkowego inhibitora CDK8 o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu ostrej białaczki szpikowej, podczas 60. American Society of Hematology Annual Meeting (ASH 2018), które odbędzie się w dniach 1-4 grudnia 2018 r. w San Diego.

 • Analiza techniczna 4 spadających noży z portfela Leszka Czarneckiego

  Łapanie spadających noży i na giełdzie i w życiu codziennym często kończy się źle. Jednak nawet po najbardziej drastycznych przecenach przychodzi czas na solidną (choć zazwyczaj krótką) korektę wzrostową. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl sprawdził, jak po środowym odbiciu prezentuje się układ techniczny na wykresach Idea Banku, Getinu, Getin Noble Banku oraz Open Finance.

 • A jednak może być lepiej niż na Wall Street

  Po wtorkowym „przesileniu” rynki zaczęły łapać grunt pod nogami. Szczególnie cieszy relatywna siła WIG20, który był dziś zdecydowanym liderem wzrostów na Starym Kontynencie. Polski indeks blue chipów w skali ostatniego miesiąca zyskał 1,2 proc., natomiast w tym samym czasie S&P500 stracił 3,7 proc., a Nasdaq -6,5 proc. Jak widać, scenariusz w którym polski parkiet wypada lepiej na tle pogrążonej w korekcie Wall Street jest możliwy, choć faktem jest, że empirycznie zjawisko to bywa rzadkością.

 • Hanapeta Holdings umocnił się na pozycji lidera w akcjonariacie Polnordu

  Wyjaśniła się tajemnica wtorkowych wysokich obrotów na akcjach dewelopera mieszkaniowego. Za wczorajszymi transakcjami stał cypryjski wehikuł inwestycyjny Hanapeta Holdings.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku