AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
Advertisement
AD.bx ad0b
ZNAJDŹ SPÓŁKĘ
lub dowolny tekst
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
Spółki dywidendowe. Opcje
ucofb
Stopień: Krasomówca
Grupa: + , StockWatcher
Wpisów: 687
Wysłane: 6 sierpnia 2011 14:34:24
Witam,

Czy jest może jakaś lista spółek, które co roku na przestrzeni pięciu lat wypłacały dywidendę?

Wiem, jest indeks WIGdiv ale obejmuje on 30 spółek z WIG20, mwigu i swigu, a tymczasem na parkiecie są takie spółki np. jak novita (co rok wypłacana wysoka dywidenda).

Znajduje się gdzieś taka lista spółek, które nie należą do wig20, mwigu, swigu, a na przestrzeni 5 lat wypłacały dywidendę?
Mój wirtualny portfel

"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett
Stopień: Ośmielony
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 16
Wysłane: 7 sierpnia 2011 20:11:06
http://buffett.pl/rs.html

Możesz spróbować tutaj, całkiem fajna i przydatna stronka. Pozdrawiam
Stopień: Obeznany
Wpisów: 79
Wysłane: 7 sierpnia 2011 22:35:45
KBC dywidendy 2011 Tu są informacje za 2008, 2009, 2010, 2011.
paukmer
Stopień: Rozgadany
Wpisów: 146
Wysłane: 8 sierpnia 2011 15:20:10
Ma podstawie roczników http://www.gpw.pl/roczniki_gieldowe
na podstawie tego źródła od 2006 do 2010 dywidendę regularnie wypłacały
APATOR
ASSECOPOL
ATMGRUPA
BEDZIN
DEBICA
DECORA
EFEKT
ELBUDOWA
EUROCASH
HYDROTOR
INSTALKRK
KGHM
KOGENERA
NORTCOAST
PGNIG
POLIMEXMS
SNIEZKA
STALPROD
STALPROFI
TPSA
TUP
WANDALEX
ZYWIEC
mam nadzieję, że nic nie umknęło
ucofb
Stopień: Krasomówca
Grupa: + , StockWatcher
Wpisów: 687
Wysłane: 9 sierpnia 2011 12:30:35
Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)
Mój wirtualny portfel

"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett
Stopień: Oswojony
Wpisów: 40
Wysłane: 26 stycznia 2012 14:20:21
W przytoczonej przez paukmera liście papierów dywidendowych brakuje jak na mój gust jeszcze spółeczki EUROTEL
Stopa zwrotu na corocznej dywidendzie ok. 10 proc., plus akurat teraz to jeszcze ogromny moim zdaniem potencjał do wzrostu kursu, ale to "przy okazji" :-)
paukmer
Stopień: Rozgadany
Wpisów: 146
Wysłane: 26 stycznia 2012 22:29:35
Eurotel (wg danych GPW, nie sprawdzałem w dokumentach źródłowych) płaci od 2007, dlatego go nie miałem
buldi
Stopień: Opętany
Wpisów: 5 067
Wysłane: 27 stycznia 2012 12:04:18
Procad, co prawda płaci od 2009' ale oni w 2007' dopiero wchodzili na parkiet.
pop
Stopień: Kaznodzieja
Wpisów: 3 459
Wysłane: 10 lutego 2012 08:51:09
Z małych (malutkich) spółek jeszcze regularnie wypłacał dywidendy PGS Software, przez ostatnie 2 lata wypłacał 70% zysków, czyli 4gr. na akcje. Licząc metodą proporcji dywidendy do zysku z poprzednich lat,w 2012r.może być przeznaczone na dywidendę ok.10gr. na akcję, czyli ok.10% aktualnej ceny.salute
pop
Stopień: Kaznodzieja
Wpisów: 3 459
Wysłane: 19 marca 2012 09:31:24
Dziś artykuł o wielu spółkach płacących dywidendy na małej giełdzie:

Parkiet napisał(a):
Na małej giełdzie krajowe instytucje preferują jednak wzrost kursu. Dlatego stawiają na dynamiczne spółki biotechnologiczne. Niektóre perełki mogą pójść śladem Cormaya, który na głównym parkiecie urósł przez trzy lata o niemal 1000 proc.

W tym roku może paść rekord, jeśli chodzi o liczbę firm z NewConnect, które podzielą się zyskiem. Z przeprowadzonej przez „Parkiet" sondy wynika bowiem, że wypłatę dywidendy z zysku za 2011 r. zamierzają rekomendować zarządy większości z 29 spółek, które zrobiły to rok wcześniej (patrz ramka). To m.in. ABS Investment (maks. 490 tys. zł), Makolab (min. 1/3 z ponad 850 tys. zysku) oraz PGS Software (70–80 proc. z ok. 1,45 mln zł).

Przybędą też nowi płatnicy. Jak wynika z projektów uchwał na NWZA i komunikatów, w tej drugiej grupie znajdą się m.in. Danks Europejskie Centrum Doradztwa Podatkowego, producent opraw oświetleniowych LUG oraz firma i3D zajmująca się rozwijaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. Wypłatę sowitej dywidendy rekomendowały już oficjalnie kolejny rok z rzędu handlujący produktami ropopochodnymi Onico, a także zajmujący się audytem ECA Auxilium.

Wskaźnik sukcesu i wiarygodności

– Spółki dywidendowe są atrakcyjne dla inwestorów i stąd nasze decyzje w sprawie wypłaty dywidendy. Chcemy, by nasi akcjonariusze zostali docenieni za to, że zaufali polityce spółki i podjęli ryzyko inwestycyjne kupując nasze akcje – uzasadnia Edyta Gajda z działu relacji inwestorskich Auxilium, które wypłaci 30–50 proc. zysku.

Z kolei i3D zdecydowało się na dywidendę już po pierwszym roku obecności na giełdzie. Powodem są dobre wyniki, ale też realizacja postanowień złożonych akcjonariuszom w umowie inwestycyjnej. – Obiecaliśmy im, że w 2011 r. pojawi się zysk i wtedy się nim podzielimy. Wypłacenie dywidendy uwiarygodnia naszą spółkę i jest wskaźnikiem tego, że odniosła ona sukces – twierdzi Arkadiusz Patryas, wiceprezes i3D.

Także Onico, gdy w grudniu 2010 r. przeprowadzał ofertę, zachęcał do zakupu papierów wizją udziału w przyszłych zarobkach. Spółka przez dwa lata po debiucie przeznaczy na ten cel 75 proc. zysku. A ponieważ wyniki rosną, do akcjonariuszy trafia coraz więcej pieniędzy. W ub.r. dostali oni po 0,21 zł na akcję, ale w tym będzie to już 4,4 zł, a w przyszłym 6 zł, jeśli zgodnie z prognozami uda się wypracować w tym roku 11 mln zł czystego zarobku.

http://www.parkiet.com/artykul/9,1214792-Na-NewConnect-przybywa-firm-placacych-dywidende.html
Edytowany: 19 marca 2012 09:32
Stopień: Oswojony
Wpisów: 40
Wysłane: 12 lipca 2012 14:07:44
Nowy wątek w Naszej rozmowie Panowie - na biznes.onet.pl jest artykuł "W poszukiwaniu dywidendy na GPW" (wystarczy w gugla wpisać: onet w poszukiwaniu dywidendy)

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zebrało w nim aktualną wiedzę dywidendową do kupy, można sobie poczytać :-)

Ja też od pewnego czasu gram na dywidendę. Przy czym jakoś mam wrodzoną niechęć do skarbowopaństwowych gigantów , więc najbardziej interesuje mnie średnia wielkość, spółeczki typu ATM Grupa, Eurotel itd.
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum