Najnowsze wiadomości

 • dzisiaj
  Mercor rekomenduje 0,25 zł dywidendy na akcję za r. obr. 2019/2020
  Mercor rekomenduje 0,25 zł dywidendy na akcję za r. obr. 2019/2020 Omawiane walory:
  Zarząd Mercor podjął uchwałę w sprawie zmiany propozycji z 3 lipca 2020 r., co do podziału zysku za rok obrotowy 2019/2020 i obecnie rekomenduje przeznaczenie 3,91 mln zł na dywidendę (0,25 zł na akcję), podała spółka. Wcześniej zarząd zapowiedział, że będzie rekomendował pozostawienie zysku z przeznaczeniem na kapitał zapasowy.
 • Kurs akcji CI Games wystrzelił po wstępnych wynikach za I półrocze
  Kurs akcji CI Games wystrzelił po wstępnych wynikach za I półrocze Omawiane walory:

  Grupa CI Games, według szacunkowych danych finansowych, wypracowała w I półroczu  br. 27,1 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, z czego 14,8 mln zł w II kwartale br. Od stycznia do czerwca zysk brutto grupy wyniósł 7 mln zł, a zysk netto w tym czasie 4,9 mln zł. Grupa osiągnęła 18 proc. rentowności netto.

 • KNF namierzyła ukryty insider trading w AQT Water
  KNF namierzyła ukryty insider trading w AQT Water Omawiane walory:
  Notowane na NewConnect AQT Water znów ma problemy. Tym razem sprawa dotyczy zatajenia transakcji na akcjach spółki przez akcjonariusza oraz osobę pełniącą obowiązki zarządcze. Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła do GPW z wnioskiem o zawieszenie obrotu.
 • e-Kiosk zastanawia się nad wycofaniem akcji z NewConnect
  e-Kiosk zastanawia się nad wycofaniem akcji z NewConnect Omawiane walory:

  Zarząd e-Kiosk, w wyniku oceny aktualnej sytuacji spółki i perspektyw rozwoju, podjął decyzję o przeanalizowaniu w najbliższych kilku tygodniach opcji strategicznych, polegających na możliwości wycofania akcji spółki z rynku NewConnect i postanowił skierować do rady nadzorczej wniosek o wyrażenie opinii w sprawie.

 • Cherrypick Games ma umowę o partnerstwie z chińskim wydawcą gier mobilnych YODO1
  Cherrypick Games ma umowę o partnerstwie z chińskim wydawcą gier mobilnych YODO1

  Cherrypick Games zawarł umowę o partnerstwie z chińskim wydawcą gier mobilnych YODO1. Kurs akcji producent gier mobilnych rośnie o 3 proc., a za jedna akcję płacono 38,80 zł.

 • Ronson mimo koronawirusa chce zwiększyć sprzedaż mieszkań w 2020 r.
  Ronson mimo koronawirusa chce zwiększyć sprzedaż mieszkań w 2020 r. Omawiane walory:

  Celem Ronsona na bieżący rok jest sprzedaż mieszkań na poziomie wyższym niż rok wcześniej (gdy sprzedał 761 lokali), przy założeniu, że sytuacja rynkowa nie pogorszy się, poinformował wiceprezes, dyrektor sprzedaży i marketingu Andrzej Gutowski.

 • KGHM – analiza techniczna na życzenie
  KGHM – analiza techniczna na życzenieSTREFA PREMIUM Omawiane walory: ,
 • Vivid Games odłożył już 7 mln zł na spłatę zobowiązań związanych z postępowaniem układowym
  Vivid Games odłożył już 7 mln zł na spłatę zobowiązań związanych z postępowaniem układowym Omawiane walory:
  Do ponad 16,2 mln zł wzrosły narastająco przychody Vivid Games po siedmiu miesiącach bieżącego roku. Bydgoska spółka jest bliska realizacji prognoz sprzedaży zakładających w 2020 r. przychody na poziomie 19 mln zł. Systematycznie poprawia się również sytuacja finansowa developera. Na koniec lipca stan gotówki w kasie przekroczył 7 mln zł.
 • BAH szuka inwestorów
  BAH szuka inwestorów Omawiane walory:

  British Automotive Holding postanowił zbadać możliwości pozyskania inwestorów dla swoich spółek zależnych prowadzących działalność na rynku motoryzacyjnym oraz częściowej lub całkowitej dezinwestycji wybranych obszarów biznesu, podała spółka. Badanie ma związek z planowanym zakończeniem współpracy Grupy BAH z koncernem Jaguar Land Rover w charakterze generalnego importera i koniecznością dostosowania planu reorganizacji Grupy do aktualnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym.

 • Enea utworzyła odpisy obciążające wynik netto grupy na ok. 780 mln zł
  Enea utworzyła odpisy obciążające wynik netto grupy na ok. 780 mln zł Omawiane walory:

  Enea utworzyła odpis aktualizujący wartość udziałów w spółce Enea Wytwarzanie oraz odpisy związane z pożyczką i zobowiązaniem Enei względem Energi do zwrotu połowy pożyczek wraz z odsetkami, udzielonych przez ten podmiot do Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o. Odpisy spowodują zmniejszenie zysku netto spółki o ok. 674 mln zł oraz zysku netto jej grupy kapitałowej o ok. 779 mln zł.

 • Plantwear miał 64 tys. zł straty netto w II kwartale 2020 r.
  Plantwear miał 64 tys. zł straty netto w II kwartale 2020 r.

  Plantwear odnotował 64 tys. zł jednostkowej straty netto w II kw. 2020 r. wobec 116 tys. zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji producenta drewnianych zegarków i biżuterii spada w środę rano o 9,45 proc., a za jedna akcję zapłacimy 11,50 zł.

 • Tauron sygnalizuje sporą stratę netto za II kwartał
  Tauron sygnalizuje sporą stratę netto za II kwartał Omawiane walory:

  Tauron Polska Energia wypracował 479 mln zł skonsolidowanej straty netto i 1 450 mln zł zysku EBITDA w II kw. 2020 r., podała spółka, prezentując szacunkowe dane. W środę rano notowania koncernu energetycznego spadają momentami o ponad 2 proc.

 • POLMAN – analiza techniczna na życzenie
  POLMAN – analiza techniczna na życzenieSTREFA PREMIUM Omawiane walory: ,
 • Złoto spada jak kamień
  Złoto spada jak kamień
  Katalizatorem dla spadków na rynku złota stało się dostosowanie na rynku długu, w wyniku którego rentowności amerykańskich 10-latek wzrosły z 0,52 proc. w poniedziałek do nawet 0,66 proc. podczas wtorkowej sesji.
 • wczoraj
  Podręcznik zawodowego spekulanta – „Trader Vic” Victora Sperandeo [RECENZJA]
  Podręcznik zawodowego spekulanta – „Trader Vic” Victora Sperandeo [RECENZJA]

  Jeśli za kryterium oceny książek dotyczących rynków finansowych brać szerokie spektrum poruszanych aspektów, to "Trader Vic" należy do absolutnej czołówki. Victor Sperandeo zadbał o potężną dawkę informacji przydatnych dla każdego spekulanta jak i długoterminowego inwestora.

 • Krugerrand – złota południowoafrykańska moneta bulionowa
  Krugerrand – złota południowoafrykańska moneta bulionowa

  Krugerrand to najsławniejsza, najbardziej ceniona i zarazem najstarsza moneta bulionowa. Pierwsze egzemplarze tej wyjątkowej monety wybito w roku 1967, a od tego czasu jej łączny nakład przekroczył już 60 milionów sztuk. Co jeszcze warto wiedzieć o złotych monetach Krugerrand?

 • ZE PAK przeprowadzi zwolnienia grupowe w części górniczej
  ZE PAK przeprowadzi zwolnienia grupowe w części górniczej Omawiane walory:

  PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin oraz PAK Górnictwo - spółki zależne od Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin - podjęły uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych, podał ZE PAK. Zwolnienia mają łącznie objąć maksymalnie 209 osób.

 • Moonlit ruszył z ofertą nowych akcji. Zapisy potrwają do 25 sierpnia
  Moonlit ruszył z ofertą nowych akcji. Zapisy potrwają do 25 sierpnia Omawiane walory:

  Krakowskie studio rozpoczęło drugą publiczną ofertę akcji, z której planuje pozyskać 2,5 mln zł. Zapisy potrwają do 25 sierpnia. Środki zebrane z emisji spółka planuje przeznaczyć na dokończenie i produkcję symulatorów Model Builder i Dog Trainer.

 • MERCATOR – analiza techniczna na życzenie
  MERCATOR – analiza techniczna na życzenieSTREFA PREMIUM Omawiane walory: ,
 • Play może do końca roku podjąć decyzje w kwestii spółki infrastrukturalnej
  Play może do końca roku podjąć decyzje w kwestii spółki infrastrukturalnej Omawiane walory:

  Play Communications prawdopodobnie do końca bieżącego roku zdecyduje w sprawie wydzielenia sieci wież telekomunikacyjnych do oddzielnej spółki TowerCo i potencjalnego zaangażowania w niej zewnętrznych inwestorów, poinformował prezes Play Communications Jean Francois Harion.

 • BIOMEDLUB – analiza techniczna na życzenie
  BIOMEDLUB – analiza techniczna na życzenie
 • 26 banków pod lupą UOKiK. Urząd sprawdza, czy oferują klientom ustawowe wakacje kredytowe
  26 banków pod lupą UOKiK. Urząd sprawdza, czy oferują klientom ustawowe wakacje kredytowe

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające dotyczące utrudniania lub uniemożliwiania klientom banków skorzystanie z prawa do ustawowych wakacji kredytowych, wprowadzonego w ramach tarczy anykryzysowej 4.0. Postępowaniem wyjaśniającym objętych jest 26 banków.

 • Unimot wprowadza zniżki na fotowoltaikę dla akcjonariuszy i zapowiada program lojalnościowy
  Unimot wprowadza zniżki na fotowoltaikę dla akcjonariuszy i zapowiada program lojalnościowy

  Unimot zapowiedział wprowadzenie programu lojalnościowego „UNIMOT Klub+” dla swoich akcjonariuszy. Jednocześnie, jako wstęp do programu, oferuje akcjonariuszom atrakcyjną zniżkę na instalacje fotowoltaiczne AVIA Solar.

 • Branża morskiej energetyki wiatrowej czeka na nowe przepisy. Mogą one doprowadzić do stworzenia 34 tys. etatów przy budowie farm na Bałtyku
  Branża morskiej energetyki wiatrowej czeka na nowe przepisy. Mogą one doprowadzić do stworzenia 34 tys. etatów przy budowie farm na Bałtyku

  W nadchodzących latach na Bałtyku ma nastąpić boom inwestycyjny, a prąd z pierwszych farm wiatrowych ma popłynąć ok. 2025 roku. Rozwój morskiej energetyki wiatrowej ma pobudzić gospodarkę i zapewnić ponad 30 tys. nowych miejsc pracy, ale inwestorzy do tej pory wyczekiwali stabilnych regulacji, które ma im zapewnić tzw. ustawa offshorowa. Resort klimatu przekazał ją już do ponownych, krótkich uzgodnień, a wejście w życie nowych regulacji jest spodziewane jeszcze w tym roku. Obok systemu wsparcia dla inwestorów i przyspieszenia jego wejścia w życie ustawa zagwarantuje też, że w budowie farm na Bałtyku mają w dużej części partycypować krajowe przedsiębiorstwa.

 • Mennica Polska miała 32,3 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r.
  Mennica Polska miała 32,3 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r. Omawiane walory:

  Mennica Polska odnotowała 32,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 6,55 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki spada we wtorkowy poranek o 8,45 proc., a za jedną akcję płacono 26 zł.

 • Komornik zajął prawie 135 mln zł z kont Altus TFI na poczet zabezpieczenia roszczeń GetBacku
  Komornik zajął prawie 135 mln zł z kont Altus TFI na poczet zabezpieczenia roszczeń GetBacku Omawiane walory: ,

  Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa zajął gotówkę w kwocie 135,72 mln zł i przekazał ją na rachunek depozytowy Ministra Finansów na poczet zabezpieczenia roszczeń GetBack wobec Altus TFI oraz 12 funduszy inwestycyjnych.

 • Ursus znów może stracić ochronę przed wierzycielami
  Ursus znów może stracić ochronę przed wierzycielami Omawiane walory:

  Nadzorca sądowy złożył w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, V Wydział Gospodarczy wniosek o umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego prowadzonego wobec Ursusa. Jako uzasadnienie złożonego wniosku nadzorca wskazał rosnące opóźnienia w regulowaniu przez spółkę bieżących zobowiązań powstałych po otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego, co może prowadzić do pokrzywdzenia wierzycieli oraz niewykonania układu.

 • Play miało 237,6 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r.
  Play miało 237,6 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r. Omawiane walory:

  Play Communications odnotowało 237,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2020 r. wobec 253,8 mln zł zysku rok wcześniej.

 • Powrót kupujących w Azji
  Powrót kupujących w Azji
  Rynki azjatyckie silnie dziś zyskują, około dwuprocentowe zwyżki notuje Hang Seng, na co wpływ mają doniesienia o chińskich zakupach amerykańskiej soi i faktycznym wstrzymaniu się od odpowiedzi na amerykańskie sankcje nałożone na przedstawicieli Pekinu za działania w Hong Kongu (11 amerykańskich obywateli, których zostanie objętych chińskimi retorsjami nie należy do administracji Trumpa). Wsparciem dla Korei jest rewizja prognoz PKB ze strony OECD. Kontrakty futures sugerują silne otwarcie w Europie.
 • 10 sierpnia 2020
  PragmaGo wchodzi na Allegro. Kurs akcji wystrzelił
  PragmaGo wchodzi na Allegro. Kurs akcji wystrzelił Omawiane walory:

  PragmaGo podpisała umowę z Allegro. Giełdowa spółka dostała wyłączność na wdrożenie i obsługę faktoringu online dla klientów platformy. Po południu kurs akcji PragmaGo rośnie o ponad 20 proc.

 • CREEPYJAR – analiza techniczna na życzenie
  CREEPYJAR – analiza techniczna na życzenieSTREFA PREMIUM Omawiane walory: ,
 • Brokerzy, spready i szturmujący rynek początkujący inwestorzy. Na co należy uważać?
  Brokerzy, spready i szturmujący rynek początkujący inwestorzy. Na co należy uważać?

  Od dłuższego czasu, jeszcze przed pandemią, mówiło się o tym, że Polacy szukają alternatyw dla zbyt drogich inwestycji mieszkaniowych i miernie oprocentowanych lokat. Alternatywą stał się rynek terminowy, gdyż można grać na nim zarówno na wzrosty, jak i na spadki, a w trakcie pandemii miały miejsce incydenty, które bezprecedensowo podniosły zmienność, a tym samym możliwość zarobku. Pojawiły się m.in. problemy z płynnością na rynku złota czy krach na rynku ropy, co zmobilizowało niezdecydowanych do wejścia do świata inwestycji. Wielu z nich nie zdawało sobie sprawy z realiów handlu na rynkach finansowych. Na co należy uważać i co zrobić, by koszty transakcyjne były jak najniższe?

 • Polskie banki zaakceptowały ponad 1 mln wniosków o wakacje kredytowe. Zdecydowana większość to klienci indywidualni
  Polskie banki zaakceptowały ponad 1 mln wniosków o wakacje kredytowe. Zdecydowana większość to klienci indywidualni

  Do końca lipca polskie banki pozytywnie rozpatrzyły ponad 1 mln wniosków o odroczenie spłaty kredytów. Około 115 tys. z nich złożyli przedsiębiorcy, resztę w większości klienci indywidualni. Ci od 24 czerwca mają też możliwość wnioskowania o wakacje kredytowe także w trybie ustawowym, w ramach tarczy antykryzysowej 4.0. Jak informuje prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz – w skali całej Polski zgłoszono ich dotąd raptem kilkaset.

 • Amerykański DHS-CBP wybrał system DataWalk do poprawy bezpieczeństwa granic
  Amerykański DHS-CBP wybrał system DataWalk do poprawy bezpieczeństwa granic Omawiane walory:

  DataWalk, producent zaawansowanej platformy analityczno-wywiadowczej ogłosił, że stworzone przez spółkę oprogramowanie zostało wybrane przez U.S. Department of Homeland Security Customs and Border Protection (DHS-CBP), podała spółka. Platforma DataWalk zostanie wdrożona u zagranicznego partnera DHS-CBP w celu poprawy bezpieczeństwa granic kraju partnerskiego. Kurs akcji spółki rośnie w poniedziałek rano o 9,30 proc., a za jedna akcję zapłacimy 235 zł.

 • Forever Entertainment szacuje zysk netto na 13,4 mln zł w I połowie 2020 r.
  Forever Entertainment szacuje zysk netto na 13,4 mln zł w I połowie 2020 r. Omawiane walory:

  Forever Entertainment szacuje przychody netto ze sprzedaży na poziomie 15 mln zł, zysk z działalności operacyjnej (EBIT) na 6,7 mln zł, zysk netto w wysokości 13,4 mln zł w I półroczu 2020 roku. Kurs akcji producenta gier spada w poniedziałek rano o 6,42 proc., a za jedną akcję płacono 12,82 zł.

 • Potężne odpisy zatopiły kurs akcji Alior Banku
  Potężne odpisy zatopiły kurs akcji Alior Banku Omawiane walory:

  Alior Bank zdecydował o odpisie i zawiązaniu rezerw na kwotę 676 mln zł łącznie, co pogorszy wynik finansowy banku w I półroczu 2020 r. i w całym roku obrachunkowym 2020 r. W poniedziałek rano kurs akcji banku spadał nawet o blisko 5 proc.

 • Przedstawiciel RPP chce podwyżki głównej stopy procentowej
  Przedstawiciel RPP chce podwyżki głównej stopy procentowej

  Główna stopa procentowa (obniżona do 0,1 proc. z 1,5 proc. w marcu br.) jest za niska, należy rozważyć jej podwyżkę, uważa członek Rady Polityki Pieniężnej Eugeniusz Gatnar. Według niego, obecny poziom tej stopy uniemożliwia uruchomienie długoterminowych operacji repo, tzw. TLTRO, które mogłyby być szczególnie teraz pomocne.

 • LENTEX – analiza techniczna na życzenie
  LENTEX – analiza techniczna na życzenieSTREFA PREMIUM Omawiane walory: ,
 • Różne prognozy Trumpa i ADP dla rynku pracy
  Różne prognozy Trumpa i ADP dla rynku pracy

  Wprawdzie rynki azjatyckie dziś zawodzą, a Nikkei i Hang Seng znajdują się na minusach, ale kontrakty futures sugerują zwyżki po europejskim otwarciu. Optymizm wspierają dane o niemieckich zamówieniach przemysłowych w czerwcu (27,9 proc. m/m vs. konsensus 10,3 proc. m/m), a także oczekiwania, że Bank Anglii może zasygnalizować dziś dalsze luzowanie monetarne przed końcem 3Q2020.

 • ELEMENTAL – analiza techniczna na życzenie
  ELEMENTAL – analiza techniczna na życzenieSTREFA PREMIUM Omawiane walory: ,

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR