| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 4 | / | 2024 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2024-03-25 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| ADVANCED GRAPHENE PRODUCTS S.A. | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Podsumowanie realizacji celów strategicznych związanych z pozyskaniem finansowania przez Spółkę aktualizacja informacji | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 26/2023 z dnia 20 grudnia 2023 roku Zarząd Advanced Graphene Products S.A. ("Spółka", "Emitent") informuje, że w dniu dzisiejszym dokonał analizy, otrzymanych wyników prowadzonych badań w zakresie wykorzystania grafenu w produkcji farb i cementów.
W związku z tym Emitent ponownie podsumował realizację celów strategicznych Spółki.
Emitent uznał te informacje za istotne z uwagi na fakt, że wyniki badań w zakresie wykorzystania grafenu w segmencie farb i cementów były kluczowymi filarami strategii, na której miała być oparta przyszła działalność Spółki.
W zakresie badań nad zastosowaniem grafenu jako dodatku do farb antykorozyjnych, Emitent wraz z sześcioma kluczowymi krajowymi i międzynarodowymi producentami farb proszkowych i rozpuszczalnikowych prowadził długotrwałe i wieloetapowe próby inkorporacji grafenu do polimerowych matryc farb, które wykorzystywały różne podejścia mieszania w celu otrzymania optymalnej jednorodności mieszanek.
Rozbudowany zakres prób i badań miał na celu ocenić funkcjonalność grafenu jako dodatku do kompozycji farb antykorozyjnych, z uwzględnieniem ich odporności mechanicznej, właściwości przetwórczych, wpływu na kolor i wygląd powłoki oraz odporności na warunki środowiska. Każdy z producentów zaangażował swoje własne działy badawczo-rozwojowe ze wsparciem merytorycznym i surowcowym Spółki.
Analiza pełnych wyników badań od dwóch kluczowych producentów farb proszkowych i rozpuszczalnikowych, wykazała brak znaczącej poprawy ochrony antykorozyjnej i wytrzymałości mechanicznej po dodaniu grafenu, co jest w ocenie Zarządu obiektywną przeszkodą przejścia do etapu komercjalizacji zastosowania grafenu w farbach antykorozyjnych.
Pomimo pełnego zaangażowania Zarządu, a także działania w dobrej wierze negatywne wyniki badań nie stwarzają w ocenie Zarządu potencjału do uzyskania przychodów oraz zysków z aplikacji grafenu do pokryć antykorozyjnych, czego spodziewała się Spółka i o czym informowała we wcześniejszych komunikatach, opierając się na wstępnych badaniach laboratoryjnych.
Emitent czeka na wyniki badań od 4 pozostałych Producentów, przy czym nie jest w stanie precyzyjnie określić, kiedy te badania zostaną zrealizowane.
W zakresie domieszkowania zapraw cementowych grafenem, współpracy i prowadzonych w tym zakresie badań z kluczowym krajowym odbiorcą cementu, realizującym przemysłowe inwestycje drogowo-budowlane Emitent informuje, że pierwsze wyniki badań sugerują, że grafen może zwiększyć wytrzymałość mechaniczną cementu, ale wyniki te nie są jednolicie powtarzalne między różnymi rodzajami cementu. Brak powyższej powtarzalności ma w ocenie Emitenta kluczowe znaczenie dla wykorzystania grafenu do aplikacji w cemencie.
W związku z tym Emitent nie spodziewa się w najbliższym czasie przychodów ani zysków w zakresie wykorzystania grafenu do aplikacji w cemencie.
Emitent będzie na bieżąco informował o istotnych zmianach w zakresie realizacji celów strategicznych.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2024-03-25 | Artur Wiechczyński
| Prezes Zarządu
| | |
| | | | | |