xeevtgll
PARTNER SERWISU
jxeyklhc

zgoda Zarządu JSW SA na umorzenie Certyfikatów Inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego FIZ - komunikat spółki JASTRZĘBSKA SPÓŁKA WĘGLOWA SPÓŁKA AKCYJNA (jsw) - komunikat ESPI

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO



Raport bieżący nr61/2025

Data sporządzenia: 2025-07-07
Skrócona nazwa emitenta
JSW S.A.
Temat
Zgoda Zarządu JSW S.A. na umorzenie Certyfikatów Inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. [ JSW , Spółka ] informuje, iż w dniu dzisiejszym podjął uchwałę w sprawie udzielenia zgody na umorzenie Certyfikatów Inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego [ FIZ ] serii C w ilości 34.138 szt. oraz serii G w ilości 68.276 szt. o łącznej szacowanej kwocie 150,0 mln PLN.

Szacunki oparte zostały na wycenie z dnia 30.06.2025 r. i mogą odbiegać od faktycznych wartości, które będą znane dopiero po wycenie dokonanej w danym dniu wykupu.

Zgodnie z informacjami zawartymi w niniejszym raporcie, a także informacjami przekazanymi w raportach bieżących 63/2024, 1/2025, 6/2025, 9/2025, 15/2025, 18/2025, 26/2025, 34/2025, 37/2025, 45/2025 oraz 50/2025 Zarząd wyraził zgodę na umorzenie w 2025 roku Certyfikatów Inwestycyjnych FIZ o łącznej szacowanej wartości 3,00 mld PLN.
Po dokonaniu umorzenia FIZ o którym mowa w niniejszym raporcie wartość inwestycji w portfel aktywów FIZ wg wyceny z dnia 30.06.2025 r. po dniu umorzenia szacuje się na kwotę około 0,97 mld PLN.

Spółka informuje jednocześnie, że decyzja o umorzeniu Certyfikatów Inwestycyjnych FIZ zgodnie ze Statutem JSW wymaga zgody Rady Nadzorczej Spółki. O spełnieniu tego warunku JSW poinformuje odrębnym raportem bieżącym.
Środki uzyskane z tytułu umorzenia Certyfikatów Inwestycyjnych FIZ zostaną wykorzystane zarówno na cele związane z bieżącą działalnością Spółki, jak i na realizację działalności inwestycyjnej.
FIZ został utworzony przez Spółkę w celu stabilizacji płynności finansowej, jak również w celu ograniczenia wpływu ryzyka zmienności cen węgla i koksu, na utrzymanie ciągłości prowadzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej Grupy Kapitałowej.
Jednocześnie Spółka informuje, że zgodnie z zapisami umowy konsorcjalnej dotyczącej finansowania w formule Sustainability linked loan Spółka nie zarekomenduje wypłaty żadnych dywidend oraz podziału zysku, chyba że w okresie 12 miesięcy poprzedzających taką rekomendację Spółka nie dokonywała wypłat z FIZ. Niewykonanie tego zobowiązania przez Spółkę stanowi Przypadek Naruszenia na gruncie umowy. W związku z powyższym w przypadku umorzenia Certyfikatów Inwestycyjnych, o których mowa w niniejszym raporcie bieżącym Spółka będzie zobowiązana w okresie 12 miesięcy od umorzenia do nierekomendowania wypłaty dywidendy oraz podziału zysku.
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2025-07-07Ryszard JantaPrezes Zarządu
2025-07-07Remigiusz KrzyżanowskiZastępca Prezesa Zarządu ds. Ekonomicznych


Nazwa jednostki:JASTRZĘBSKA SPÓŁKA WĘGLOWA SPÓŁKA AKCYJNA
Nazwa skrócona jednoskti:JSW S.A.
Adres:Al. Jana Pawła II 4, 44-330 Jastrzębie-Zdrój
Telefon:32 756 41 13
Fax:32 756 26 71
Email:relacje@jsw.pl
www:www.jsw.pl
NIP:633-000-51-10
REGON:271747631

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
WIADOMOŚCI O SPÓŁCE JSW
  • Zielono na GPW, WIG20 wraca powyżej 2.900 pkt. W grze Orlen, JSW, PGE, KGHM i CCC
    Zielono na GPW, WIG20 wraca powyżej 2.900 pkt. W grze Orlen, JSW, PGE, KGHM i CCC

    Poprawa nastrojów na rynkach globalnych, dodatkowo wsparta solidnymi danymi z polskiego przemysłu, przekłada się na wzrosty na warszawskiej giełdzie. Przed południem GPW plasuje się wśród najmocniej rosnących giełd w Europie. W gronie blue chipów pozytywnie wyróżnia się Orlen, KGHM, PGE i odbijające CCC.

  • JSW uruchomiła nową ścianę w kopalni Budryk
    JSW uruchomiła nową ścianę w kopalni Budryk

    Jastrzębska Spółka Węglowa rozpoczęła eksploatację nowej ściany w kopalni Budryk. To część partii „A” złoża, której zasoby sięgają ponad 5,7 mln ton wysokiej jakości węgla koksowego.


myhmsdau
qzrjzrob
cawgisbb
zgcbqwox

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat