PARTNER SERWISU
cksjbzyp

Nabycie kolejnego pakietu akcji Radenska d.d. przez spółkę zależną - komunikat spółki KOFOLA SPÓŁKA AKCYJNA (kofola) - komunikat ESPI

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO



Raport bieżący nr11/2015

Data sporządzenia: 2015-05-22
Skrócona nazwa emitenta
KOFOLA
Temat
Nabycie kolejnego pakietu akcji Radenska d.d. przez spółkę zależną
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Zarząd KOFOLA SA z siedzibą w Kutnie w nawiązaniu do treści raportu bieżącego nr 5/2015 z dnia 8 kwietnia 2015 r. niniejszym informuje o rozliczeniu w dniu 21 maja 2015 wezwania do sprzedaży akcji spółki Radenska d.d. Słowenia ogłoszonego przez spółkę zależną Kofola družba za upravljanje d.o.o. z siedzibą w Lubljanie Słowenia (dalej Kofola d.o.o. ). W wyniku ww. wezwania nabyto 184 023 akcji co stanowi 3.64% ogółu akcji spółki Radenska d.d. za cenę 2.500 tys. EUR.

W rezultacie tej transakcji oraz wcześniejszych transakcji spółka zależna Kofola d.o.o., posiada 4.941.350 akcji spółki Radenska d.d. co stanowi 97.62 % ogółu akcji za cenę 67.153 tys. EUR.

Przedmiotowa transakcja została sfinansowana dzięki pożyczce udzielonej KOFOLA d.o.o. przez Kofola ČeskoSlovensko a.s., która w tym celu zaciągnęła kredyt w Česká spořitelna a.s. oraz Československá obchodní banka, a.s. (o czym Emitent informował w raporcie bieżącym nr 3/2015 z dnia 13 marca 2015 r.).

Pomiędzy Kofola S.A., Kofola ČeskoSlovensko a.s. oraz osobami piastującymi funkcje w organach zarządzających oraz nadzorujących w tych spółkach a akcjonariuszami odpowiadającym na wezwanie nie występują żadne powiązania osobowe ani kapitałowe.
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2015-05-22Zbigniew KozikDyrektor Działu Prawnego


Nazwa jednostki:KOFOLA SPÓŁKA AKCYJNA
Nazwa skrócona jednoskti:KOFOLA
Adres:Wschodnia 5, 99-300 Kutno
Telefon:+420 606 668 980
Fax:022 338 18 28
Email:frantisek.benes@kofola.cz
www:www.kofola.pl
NIP:527-00-08-818
REGON:012771739

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
geahnchz
cukkadhf
iuyxfkzm
vwhfsoos
uqeolisr

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat