| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 22 | / | 2017 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2017-06-20 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| MACROLOGIC | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Ujawnienie stanu posiadania (nabycie znacznego pakietu akcji) | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| Emitent przekazuje niniejszym informację otrzymaną 19 czerwca 2017 r. od Asseco Business Solutions SA z siedzibą w Lublinie ( Asseco BS ) , ul. Konrada Wallenroda 4c , reprezentowanej przez Mariusza Lizona -- Członka Zarządu i Piotra Pasłowskiego -- Wiceprezesa Zarządu, o nabyciu przez Aseeco BS znacznego pakietu akcji emitenta jak następuje:
W związku z art. 69 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U.05.184.1539 z późn. Zmianami) Zarząd Asseco Business Solutions S.A. ( Asseco BS ) informuje, że w dniu 14 czerwca 2017 r. w związku z rozliczeniem transakcji zawartych w ramach wezwania do zapisywania się na sprzedaż Akcji, ogłoszonego w dniu 11 kwietnia 2017 r. za pośrednictwem Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna Oddział - Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w Warszawie ( Wezwanie ) przekroczyła 75% udziału ogólnej liczby głosów w spółce Macrologic S.A. z siedzibą w Warszawie ( Macrologic ).
Wcześniej Asseco BS nie posiadała akcji spółki Macrologic.
Obecnie po rozliczeniu Wezwania Asseco BS posiada 1 667 603 akcje Macrologic, stanowiące ok. 88,29% udziału w kapitale zakładowym Macrologic i uprawniające do wykonywania 1 667 603 głosów na walnym zgromadzeniu Macrologic, tj. ok. 88,29% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Macrologic.
Ponadto podmiot zależny od Asseco BS, tj. spółka Macrologic S.A. posiada 159 436 akcji Macrologic (akcje własne), co stanowi ok. 8,44% akcji w kapitale zakładowym Macrologic uprawniających do 159 436 głosów na walnym zgromadzeniu Macrologic, co stanowi ok. 8,44% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Macrologic.
Asseco BS wraz podmiotem zależnym tj. Macrologic posiadają łącznie 1 827 039 akcji Macrologic, co stanowi ok. 96,73% akcji w kapitale zakładowym Macrologic uprawniających do 1 827 039 głosów na walnym zgromadzeniu Macrologic, co stanowi ok. 96,73% głosów ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Macrologic.
Asseco BS nie zawarła umów, o których mowa w art. 87 ust. 1 pkt 3 lit. c Ustawy o ofercie oraz nie posiada instrumentów finansowych, o których mowa w art. 69b ust. 1 pkt 1 oraz 69b ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie. | |
| | | | | | | | | | | | |
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2017-06-20 | Janusz Kurowski | Dyrektor do spraw Prawno-Korporacyjnych | Janusz Kurowski | |
| | | | | |