| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 13 | / | 2022 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2022-11-14 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| PRIMETECH S.A. | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Reklasyfikacja udziałów w spółce zależnej Emitenta ŚTW Dalbis sp. z o.o. do aktywów trwałych przeznaczonych do sprzedaży | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| PRIMETECH S.A. (dalej: Emitent) informuje, że w dniu dzisiejszym Zarząd Emitenta podjął uchwałę w przedmiocie reklasyfikacji udziałów w spółce zależnej Emitenta, tj. Śląskim Towarzystwie Wiertniczym DALBIS sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowskich Górach (dalej: DALBIS , Spółka ), do aktywów trwałych przeznaczonych do sprzedaży i aktualizacji wartości udziałów DALBIS w księgach Emitenta.
Zarząd Emitenta dokonał aktualizacji wartości udziałów Spółki do ich wartości godziwej, wynikającej z wpłynięcia niewiążącej oferty nabycia 100% udziałów DALBIS przez podmiot niepowiązany z PRIMETECH S.A. Potencjalna transakcja nabycia udziałów DALBIS ze względu na jej wartość będzie miała charakter istotny dla Emitenta.
Działalność realizowana przez DALBIS od dnia podjęcia opisanej uchwały będzie prezentowana w sprawozdaniu finansowym Emitenta i Grupy kapitałowej Emitenta (jednostkowym i skonsolidowanym), jako działalność zaniechana. | |
| | | | | | | | | | | | |
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2022-11-14 | Jan Poświata | Wiceprezes Zarządu | | |
| 2022-11-14 | Jakub Dzierzęga | Wiceprezes Zarządu | | |
| | | | | |