pixelg
prognoza spadku przychodów uzyskiwanych przez spółkę zależną Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC - StockWatch.pl - portal informacyjno-analityczny poświęcony inwestycjom na polskiej giełdzie i rynkach globalnych.
AD.bx ad0a
AD.bx ad0b

prognoza spadku przychodów uzyskiwanych przez spółkę zależną Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGORaport bieżący nr5/2019

Data sporządzenia: 2019-03-01
Skrócona nazwa emitenta
MEDICALGORITHMICS S.A.
Temat
Prognoza spadku przychodów uzyskiwanych przez spółkę zależną Emitenta, Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC w związku z rozmowami prowadzonymi z MultiPlan, Inc.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Medicalgorithmics S.A. ( Spółka , Emitent ) informuje, że w wyniku rozmów prowadzonych przez spółkę zależną Emitenta, Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC ( Medi-Lynx ) oraz MultiPlan, Inc. ( MultiPlan ), Spółka zidentyfikowała żądania ubezpieczycieli korzystających z MultiPlan w zakresie refundacji części wniosków o płatność Medi-Lynx, oraz ma możliwość oszacowania skutków finansowych informacji poufnej ujawnionej w ramach raportu bieżącego nr 4/2019 z dnia 1 marca 2019 r.
Spółka szacuje, że niezbędne zmiany poziomów refundacyjnych spowodują znaczący spadek przychodów Medi-Lynx uzyskiwanych od ubezpieczycieli prywatnych dotychczas korzystających z MultiPlan. Spółka szacuje, że spadek ten może wynosić ok. 8,4 mln USD rocznie, przy założeniu wolumenu sprzedaży z 2018 roku.
Zgodnie z przyjęta i realizowaną strategią biznesową Grupy Kapitałowej Medicalgorithmics ( Grupa ), Spółka spodziewa się, że obniżone poziomy refundacyjne przyspieszą proces zmiany modelu biznesowego z modelu poza siecią ubezpieczeniową (ang. out-of-network) na model w sieci ubezpieczeniowej (ang. in-network), tj. zawarcie długoterminowych umów na świadczenie usług bezpośrednio z ubezpieczycielami prywatnym. W konsekwencji, Medi-Lynx uzyska dostęp do nowych klientów, co pozwoli Grupie na realizację strategii wzrostu biznesu. Spółka planuje odbudowę utraconych przychodów poprzez zwiększeniu wolumenu sprzedaży, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów działalności operacyjnej Medi-Lynx. Implementacja tej strategii rozpoczęła się w 2018 roku wraz z powołaniem nowego Dyrektora Generalnego (CEO) Medi-Lynx oraz reorganizacją struktur sprzedażowych w Grupie.
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-03-01Marek DziubińskiPrezes Zarządu


Nazwa jednostki:MEDICALGORITHMICS SPÓŁKA AKCYJNA
Nazwa skrócona jednoskti:MEDICALGORITHMICS S.A.
Adres:Al. Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa
Telefon:+48 (22) 825 12 49
Email:finanse@medicalgorithmics.com
www:www.medicalgorithmics.com
NIP:5213361457
REGON:140186973

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
Ostatnio zaktualizowane dane
AD.bx ad3b
AD.bx ad3d


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Agencja relacji inwestorskich Capital PR