PARTNER SERWISU
jlaqrdvd

wpływ koronawirusa COVID-19 na działalność grupy - komunikat spółki PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLU ZAGRANICZNEGO BALTONA SPÓŁKA AKCYJNA (baltona) - komunikat ESPI

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO



Raport bieżący nr28/2020

Data sporządzenia: 2020-03-15
Skrócona nazwa emitenta
BALTONA S.A.
Temat
Aktualizacja informacji nt. wpływu skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 na działalność Grupy Kapitałowej Emitenta
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego "Baltona" S.A. [Emitent lub Spółka] informuje, iż mając na uwadze faktyczne okoliczności, w tym po przeprowadzeniu konsultacji z portami lotniczymi w Polsce, Emitent podjął decyzję o wstrzymaniu z dniem 15 marca 2020 roku działalności handlowej oraz gastronomicznej we wszystkich lokalizacjach w Polsce w normalnym trybie tj. z zastrzeżeniem możliwości prowadzenia działalności w ograniczonym (dyżurnym) zakresie w wybranych lokalizacjach lotniskowych w razie zaistniałej potrzeby.

Przedmiotowa decyzja związana jest z istotnymi ograniczenia w ruchu lotniczym wprowadzonymi na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemiologicznego oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.
Emitent informuje, iż na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego w wyniku opublikowania wewnętrznych regulacji/instrukcji w związku ze wzrostem zachorowań na terenie Francji wstrzymana została również działalność w lokalizacji handlowej na lotnisku Montpellier. Jednocześnie w związku z kolejnymi ograniczeniami jakie w najbliższym czasie mogą zostać nałożone w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 na pozostałych rynkach, w których Emitent posiada lokalizacje handlowe lub gastronomiczne, Emitent rozważa w najbliższym czasie wstrzymanie działalności docelowo we wszystkich lokalizacjach oraz kanałach sprzedaży Grupy Kapitałowej Emitenta.
Na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego Emitent nie ma możliwości oszacowania skali negatywnych skutków wstrzymania działalności handlowej i gastronomicznej na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Emitenta. Informacje nt. skutków i wpływie decyzji o ograniczeniu działalności w opisanym powyżej zakresie na wyniki finansowe oraz sytuację płynnościową Grupy Kapitałowej Emitenta, Spółka będzie prezentowała w trybie kolejnych raportów bieżących.
Szczegółowa podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2020-03-15Piotr KazimierskiPrezes ZarząduPiotr Kazimierski
2020-03-15Karolina SzubaCzłonek ZarząduKarolina Szuba


Nazwa jednostki:PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLU ZAGRANICZNEGO BALTONA SPÓŁKA AKCYJNA
Nazwa skrócona jednoskti:BALTONA S.A.
Adres:Marcina Flisa 4, 02-247 Warszawa
Telefon:+48 22 519 20 00
Fax:+48 22 519 20 05
Email:board.office@baltona.pl
www:www.baltona.pl
NIP:586-010-22-92
REGON:000144035

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
srerwymz
jtknnokr
omdkkvps
uephuljv
dxpvwhfq

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat