amuaplcy
PARTNER SERWISU

pierwsza dostawa (sprzedaż) marihuany medycznej do aptek - komunikat spółki CANNABIS POLAND SPÓŁKA AKCYJNA (cannabis) - komunikat ESPI

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO



Raport bieżący nr7/2025

Data sporządzenia: 2025-05-23
Skrócona nazwa emitenta
CANNABIS POLAND S.A.
Temat
Pierwsza dostawa (sprzedaż) marihuany medycznej do aptek
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Cannabis Poland S.A. (Emitent) informuje, że THC Pharma S.A., to jest spółka zależna, w której Emitent posiada akcje reprezentujące 50 proc. kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, będąca hurtownią farmaceutyczną (Hurtownia), zrealizowała pierwszą w swojej historii sprzedaż marihuany medycznej (Produkt) do aptek i uzyskała pierwsze przychody z tego tytułu. Emitent zakłada przy tym, że przychody będą skalowalne i rosnące w kolejnych okresach.

Emitent przypomina, że THC Pharma złożyła w styczniu w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym (GIF) wnioski o wydanie zezwolenia na import na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej marihuany medycznej i oczekuje na wydanie takiej zgody. Uzyskanie bezpośredniego dostępu do marihuany medycznej, jako importer, pozwoli wydatnie zwiększyć marżę Hurtowni, co powinno mieć także pozytywny wpływ na sytuację i wyniki Emitenta.

Powyższa informacja jest publikowana w związku z jej znaczeniem dla rozwoju Emitenta i realizacji jego strategii, a także w związku z faktem, że opisane zdarzenie wskazuje na posiadanie przez Emitenta oraz THC Pharma kompetencji do działania na polskim rynku marihuany medycznej.
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2025-05-23Grzegorz Konrad
Członek Zarządu


Nazwa jednostki:CANNABIS POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
Nazwa skrócona jednoskti:CANNABIS POLAND S.A.
Adres:Jana Styki 23, 03-928 Warszawa
Telefon:+48 729 873 861
Email:biuro@cannabispolandsa.com
www:www.cannabispolandsa.com
NIP:107-00-21-611
REGON:145993939

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
ljmzdkyq
kmkjphlo
vhfdzkxh
wexykyvu
jchgzdrz

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat