PARTNER SERWISU
tuvtogyx

incydentalne naruszenie Dobrych Praktyk - komunikat spółki DECORA (decora) - komunikat EBI

Komunikat spółki

Nazwa jednostkiDECORA
Nazwa skrócona jednostkiDCR
Numer w roku:1/2024
Rok bieżący:2024
Na podstawie par. 29 ust. 3a Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Decora Spółka Akcyjna przekazuje informację dotyczącą incydentalnego naruszenia Dobrych Praktyk 2021

WALNE ZGROMADZENIE I RELACJE Z AKCJONARIUSZAMI

4.9.1. kandydatury na członków rady powinny zostać zgłoszone w terminie umożliwiającym podjęcie przez akcjonariuszy obecnych na walnym zgromadzeniu decyzji z należytym rozeznaniem, lecz nie później niż na 3 dni przed walnym zgromadzeniem; kandydatury, wraz z kompletem materiałów ich dotyczących, powinny zostać niezwłocznie opublikowane na stronie internetowej spółki;
Zasada została naruszona incydentalnie.
Komentarz spółki dotyczący incydentalnego naruszenia powyższej zasady:  Zarząd Decora S.A. z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej ( Spółka ) informuje, iż dokumentacja, dotycząca kandydata do Rady nadzorczej Spółki nie została przez Spółkę opublikowana na stronie internetowej Spółki zaraz po jej otrzymaniu z uwagi na fakt, iż powyższa kandydatura zgłoszona została w trybie art. 401 § 1 Kodeksu spółek handlowych wraz z wnioskiem o powołanie członków Rady Nadzorczej w drodze głosowania grupami, co nie było przewidziane dotychczasowym porządkiem obrad. W związku z powyższym, opublikowanie ww. dokumentacji możliwe było dopiero po ogłoszeniu zmian w porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Jednocześnie Spółka opublikowała zmiany w porządku obrad niezwłocznie po upływie terminu na zgłaszanie przez akcjonariuszy takiego żądania. Spółka zamierza w toku dalszej działalności stosować ww. zasadę, zwraca jednak uwagę, że Spółka nie posiada narzędzi, ażeby wyegzekwować od akcjonariuszy zgłaszanie kandydatur do Rady Nadzorczej w terminie wskazanym w punkcie 4.9.1. DPSN 2021.
W ciągu ostatnich 2 lat nie miały miejsca przypadki incydentalnego naruszenia zasady:  




Imię i nazwiskoStanowisko
Artur HibnerCzłonek Zarządu

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
WIADOMOŚCI O SPÓŁCE decora

sqevggjt
qavovpsd
sdlhggma
ciqxktvg
rdnxplpp

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

Sprawdź jak StockWatch.pl może pomóc Ci w skutecznym inwestowaniu

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat