| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 14 | / | 2024 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2024-10-18 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| GETIN | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Ujawnienie opóźnionej informacji poufnej o uzyskaniu zgody Rady Nadzorczej na zbycie akcji Idea Bank Ukraina | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| Zarząd Getin Holding S.A. ( Emitent ) informuje, że działając na podstawie art. 17 ust. 4 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE w dniu 9 października 2024 r. podjął decyzję o opóźnieniu ujawnienia informacji poufnej, którą następnie zaktualizował w dniu 17 października 2024 r. Zarząd Emitenta niniejszym przekazuje do wiadomości publicznej informację poufną wraz z jej aktualizacją:
Informacja poufna z dnia 9 października 2024 r.:
Uzyskanie zgody Rady Nadzorczej na zbycie akcji Idea Bank Ukraina
Zarząd Getin Holding S.A. ( Emitent ), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 11/2024 z dnia 15 maja 2024 r., informuje, że w dniu 9 października 2024 r. Rada Nadzorcza Emitenta wyraziła zgodę na zbycie przez Emitenta 323 072 875 akcji zwykłych imiennych stanowiących 100% kapitału statutowego JSC IDEA Bank z siedzibą we Lwowie, Ukraina na rzecz Alkemi Limited z siedzibą w Nikozji, Cypr ( Nabywca ) lub inny podmiot wskazany przez beneficjenta rzeczywistego Nabywcy Serhija Tihipko oraz na zawarcie stosownej umowy.
Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku informacje poufne. .
Aktualizacja informacji poufnej dokonana w dniu 17 października 2024 r.:
Zarząd Getin Holding S.A. ( Emitent ), w nawiązaniu do informacji z dnia 9 października 2024 r., informuje, że w dniu 17 października 2024 r. Rada Nadzorcza Emitenta wyraziła zgodę na zbycie przez Emitenta 323 072 875 akcji zwykłych imiennych stanowiących 100% kapitału statutowego JSC IDEA Bank z siedzibą we Lwowie, Ukraina na rzecz Alkemi Limited z siedzibą w Nikozji, Cypr ( Nabywca ) oraz na zawarcie stosownej umowy.
Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku informacje poufne. .
| |
| | | | | | | | | | | | |
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2024-10-18 | Piotr Miałkowski | Prezes Zarządu | | |
| | | | | |