| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 15 | / | 2025 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2025-05-29 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| BANK HANDLOWY W WARSZAWIE S.A. | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Informacja o powołaniu Członka Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A. | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| Podstawa prawna: § 5 pkt 5) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2018 r. poz. 757, z późn. zm.).
Bank Handlowy w Warszawie S.A. (dalej: Bank ) informuje, że Rada Nadzorcza Banku w dniu 29 maja 2025 roku postanowiła powołać z dniem 1 czerwca 2025 r. Pana Tomasza Dziurzyńskiego w skład Zarządu Banku na stanowisko Członka Zarządu Banku na czteroletnią kadencję. W ramach wewnętrznego podziału kompetencji w Zarządzie powierzono Panu Tomaszowi Dziurzyńskiemu funkcję Członka Zarządu Banku odpowiedzialnego za operacje i technologię.
Pan Tomasz Dziurzyński posiada obszerne doświadczenie zawodowe w dziedzinie bankowości i finansów i jest związany z Citi od 19 lat. Karierę rozpoczynał w obszarze ryzyka i kontroli dla organizacji infrastruktury technologicznej Citi w Regionie EMEA.
W latach 2012-2013 Pan Tomasz Dziurzyński pełnił stanowisko Koordynatora Outsourcingu w Citi Handlowy. Kierował projektem mającym na celu zbudowanie nowych ram zarządzania outsourcingiem bankowym i rozwiązanie kluczowych wyzwań biznesowych.
Przez kolejne 3 lata pełnił funkcję Dyrektora ds. Ryzyka i Kontroli w strukturach Citibank Europe PLC, Poland. Odpowiadał za zdefiniowanie adekwatnego środowiska kontrolnego
i nadzoru zarządczego wpierającego strategię dynamicznego rozwoju Citi Service Center w Polsce.
Od 2016 roku Pan Tomasz Dziurzyński pełnił rolę Dyrektora Pionu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w sektorze Operacji i Technologii w Citi Handlowy. Odpowiadał m.in. za przygotowanie i realizację strategii Cyfrowej Odporności Banku oraz całościową koordynację działań ograniczających ryzyka w obszarze operacji i technologii. Organizował kompleksowe projekty transformacyjne Banku wpierające realizacje wyznaczonej strategii.
Pan Tomasz Dziurzyński aktywnie działa w Związku Banków Polskich jako wiceprzewodniczący Prezydium Komitetu Cyberbezpieczeństwa Banków.
Pan Tomasz Dziurzyński jest Certyfikowanym Audytorem Systemów Informacyjnych (CISA) oraz Certyfikowanym Menedżerem Bezpieczeństwa Informacji (CISM), posiada także certyfikat CISSP (Certified Information Systems Security Professional).
Pan Tomasz Dziurzyński jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, kierunek Informatyka na wydziale Informatyki i Zarządzania.
Pan Tomasz Dziurzyński nie wykonuje innej działalności poza przedsiębiorstwem Banku,
a tym samym nie wykonuje działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności Banku, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej ani nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.
Pan Tomasz Dziurzyński nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2025-05-29 | Tomasz Ośko | Pełnomocnik | | |
| | | | | |