PARTNER SERWISU
zjecorny

akcje w posiadaniu Polkomtel sp. z o.o. - komunikat spółki MIDAS SA (midas) - komunikat ESPI

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY















KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

















Raport bieżący nr24/2016

















Data sporządzenia:









Skrócona nazwa emitenta









MIDAS












Temat










Informacja o transakcji na akcjach spółki Midas S.A.

Podstawa prawna








Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji















Treść raportu:









Zarząd Midas S.A. ( Midas ) informuje, że w dniu 28 kwietnia 2016 r. Midas otrzymał zawiadomienie od Metelem Holding Company Limited z siedzibą na Cyprze ( Metelem ), Eileme 1 AB (publ) z siedzibą w Szwecji ( Eileme 1 ), Eileme 2 AB (publ) z siedzibą w Szwecji ( Eileme 2 ), Eileme 3 AB (publ) z siedzibą w Szwecji ( Eileme 3 ), Eileme 4 AB (publ) z siedzibą w Szwecji ( Eileme 4 ) (łącznie Zawiadamiające Podmioty ) sporządzone na podstawie art. 69a ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 69 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 roku, poz. 1382, ze zmianami) ( Ustawa o Ofercie ) o pośrednim nabyciu ( Pośrednie Nabycie ) 403.054.449 akcji spółki Midas, reprezentujących 27,2395% ogólnej liczby głosów i kapitału zakładowego w Midasie oraz o przekroczeniu progu 90% ogólnej liczby głosów w Midasie.

Zgodnie z treścią otrzymanego zawiadomienia:

Pośrednie Nabycie nastąpiło w wyniku nabycia w dniu 27 kwietnia 2016 r. przez Polkomtel sp. z o.o. ( Polkomtel ), spółkę pośrednio zależną od Metelem, Eileme 1, Eileme 2, Eileme 3 oraz bezpośrednio zależną od Eileme 4, 403.054.449 akcji spółki Midas, reprezentujących 27,2395 % ogólnej liczby głosów i kapitału zakładowego w Midasie, które to nabycie nastąpiło w wyniku rozliczenia transakcji nabycia akcji Midasa w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji Midasa ogłoszonego w dniu 29 lutego 2016 r. przez Polkomtel.

Przed Pośrednim Nabyciem Akcji: (i) Metelem posiadał pośrednio, za pośrednictwem Eileme 1, Eileme 2, Eileme 3, Eileme 4, Polkomtela oraz Litenite Limited; (ii) Eileme 1 posiadał pośrednio, za pośrednictwem Eileme 2, Eileme 3, Eileme 4, Polkomtela oraz Litenite Limited; (iii) Eileme 2 posiadał pośrednio, za pośrednictwem Eileme 3, Eileme 4, Polkomtela oraz Litenite Limited; (iv) Eileme 3 posiadał pośrednio, za pośrednictwem Eileme 4, Polkomtela oraz Litenite Limited; (v) Eileme 4 posiadał pośrednio, za pośrednictwem Polkomtela oraz Litenite Limited 976.542.690 akcji Midasa uprawniających do 976.542.690 głosów na walnym zgromadzeniu Midasa, reprezentujących 65,9975% ogólnej liczby głosów i kapitału zakładowego w Midasie.

Po Pośrednim Nabyciu Akcji: (i) Metelem posiada pośrednio, za pośrednictwem Eileme 1, Eileme 2, Eileme 3, Eileme 4, Polkomtela oraz Litenite Limited; (ii) Eileme 1 posiada pośrednio, za pośrednictwem Eileme 2, Eileme 3, Eileme 4, Polkomtela oraz Litenite Limited; (iii) Eileme 2 posiada pośrednio, za pośrednictwem Eileme 3, Eileme 4, Polkomtela oraz Litenite Limited; (iv) Eileme 3 posiada pośrednio, za pośrednictwem Eileme 4, Polkomtela oraz Litenite Limited; (v) Eileme 4 posiada pośrednio, za pośrednictwem Polkomtela oraz Litenite Limited 1.379.597.139 akcji Midasa, uprawniających do 1.379.597.139 głosów na walnym zgromadzeniu Midasa, reprezentujących 93,237% ogólnej liczby głosów i kapitału zakładowego w Midasie.

Poza Eileme 1, Eileme 2, Eileme 3, Eileme 4, Polkomtelem oraz Litenite Limited, nie istnieją podmioty bezpośrednio lub pośrednio zależne od Metelem, które posiadają bezpośrednio lub pośrednio akcje w Midasie.

Poza Eileme 2, Eileme 3, Eileme 4, Polkomtelem oraz Litenite Limited, nie istnieją podmioty bezpośrednio lub pośrednio zależne od Eileme 1, które posiadają bezpośrednio lub pośrednio akcje w Midasie.

Poza Eileme 3, Eileme 4, Polkomtelem oraz Litenite Limited, nie istnieją podmioty bezpośrednio lub pośrednio zależne od Eileme 2, które posiadają bezpośrednio lub pośrednio akcje w Midasie.

Poza Eileme 4, Polkomtelem oraz Litenite Limited, nie istnieją podmioty bezpośrednio lub pośrednio zależne od Eileme 3, które posiadają bezpośrednio lub pośrednio akcje w Midasie.

Poza Polkomtelem oraz Litenite Limited, nie istnieją podmioty bezpośrednio lub pośrednio zależne od Eileme 4, które posiadają bezpośrednio lub pośrednio akcje w Midasie.

Żaden z Zawiadamiających Podmiotów nie jest stroną jakichkolwiek umów, których przedmiotem jest przekazanie uprawnienia do wykonywania prawa głosu z akcji Midasa w rozumieniu art. 87 ust. 1 pkt 3 lit. c Ustawy o Ofercie.





















PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis

2016-04-28Krzysztof AdaszewskiPrezes Zarządu


2016-04-28Piotr JanikWiceprezes Zarządu









Nazwa jednostki:MIDAS SA
Nazwa skrócona jednoskti:MIDAS
Adres:Al. Stanów Zjednoczonych 61A, 04-028 Warszawa
Telefon:22 249 83 10
Fax:22 249 83 13
Email:biuro@midasnfi.pl
www:www.midasnfi.pl
NIP:525-10-06-698
REGON:010974600

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
wsuufijx
ozoulnes
tmmmjhio
dnjcnule
dqfvgozi

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

Sprawdź jak StockWatch.pl może pomóc Ci w skutecznym inwestowaniu

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat