| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 55 | / | 2025 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2025-10-23 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| PEKABEX | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Zawarcie znaczącej umowy przez spółkę zależną Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex S.A. | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia MAR informacje poufne
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 43/2025 z dnia 4 września 2025 r., Zarząd Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex S.A. ( Emitent ) informuje, że w dniu dzisiejszym spółka zależna Emitenta Pekabex Bet S.A. ( Spółka ) zawarła umowę z Miastem Łódź Urząd Miasta w Łodzi ( Inwestor ) na realizację zadania pn.: Zaprojektowanie, pełnienie nadzoru autorskiego i budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami, w technologii prefabrykowanej, wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą techniczną i pracami towarzyszącymi: przy ul. Młynarskiej 20 (część I) i przy ul. Pabianickiej 5 (część II) w Łodzi w części 2 Zaprojektowanie, pełnienie nadzoru autorskiego i budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami, w technologii prefabrykowanej, wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą techniczną i pracami towarzyszącymi: przy ul. Pabianickiej 5 w Łodzi , której szczegółowe warunki przedstawiono poniżej:
Przedmiot Umowy: Zaprojektowanie, pełnienie nadzoru autorskiego i budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami, w technologii prefabrykowanej, wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą techniczną i pracami towarzyszącymi: przy ul. Pabianickiej 5 w Łodzi
Wartość Umowy: 4% przychodów grupy Pekabex wg ostatniego opublikowanego rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego (w pełnych procentach)
Termin rozpoczęcia realizacji Przedmiotu Umowy: niezwłocznie po zawarciu Umowy
Termin zakończenia realizacji Przedmiotu Umowy: do 18 miesięcy od dnia zawarcia Umowy
Okres gwarancji: Umowa przewiduje zróżnicowany okres gwarancji, przy czym najdłuższy wynosi 10 lat
Okres rękojmi: Umowa przewiduje zróżnicowany okres rękojmi, przy czym najdłuższy wynosi 10 lat
Zabezpieczenie dobrego wykonania: 5% wartości Umowy brutto
Zabezpieczenie usunięcia wad i usterek 30% wartości zabezpieczenia dobrego wykonania
Limit kar umownych jakie można nałożyć na Spółkę: 20% wartości Umowy brutto
Możliwość dochodzenia odszkodowania w zakresie uzupełniającym: tak
Pozostałe warunki umowy odbiegające od warunków typowych dla tego typu umów: brak
Powód uznania Informacji za istotną: Wartość umowy przekracza 5% wartości skonsolidowanych kapitałów własnych Emitenta wg ostatniego opublikowanego rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2025-10-23 | Beata Żaczek | Wiceprezes Zarządu | | |
| 2025-10-23 | Tomasz Seremet | Wiceprezes Zarządu | | |
| | | | | |